Můj účet
Přihlášení
Menu

Protein, co chutná a vypadá jako džus? Vyrob si domácího nanuka.

Skloubit perfektní složení bílkovinového nápoje a skvělou chuť je někdo nelehký úkol. Hodně lidí si řekne, vždyť na chuti nezáleží, hlavně že to funguje. Tomu my říkáme šťastlivci. Ať to je zpěnění, ať to chutná jako chemická továrna, ať to klidně hrudkovatí, hlavně že to funguje. 

Naštěstí všichni postupují tak dopředu, že s takovými proteiny se setkáte už málokdy. Jsou proteiny horší, tady malinko popíchnu MyProtein, protože o těch je známo, že frčí spíš na kvantitu, ale pak jsou tu i lepší a ta skupina je celkem velká. Například proteiny BiotechUSA u nich můžete vybírat asi z 40 příchutí a ty příchutě jsou fakt všechny vychucené, žádná není odfláklá. Pak už je na vás jestli sáhnete po čokoládě, slaném karamelu nebo malinovém cheesecaku. Šlápnout vedle nemůžete ani u Czech Virusu nebo Prom-inu. Ty prostě chutnají skvěle. No a pak tady máme tuhle novinku, ze které jsme se doslova posadili na zadek, protože je to fakt masakr!

O co jde? Syntrax Nectar. 

Ježiš to je název, ale etiketa celkem pěkná! (Holky pochopí) Otočila jsem o 180 stupňů a mrkla na mě tabulka s nutričními informacemi a složením. To jsem musela zaostřit, protože jsem myslela, že blbě vidím. Všude samé nuly jen u bílkovin číslo 85g. Wau ve sto gramech je tedy 85g bílkovin, to je hodně slušný. Složení je opravdu krátké, což je dobře. Čím kratší, tím je to lepší a u proteinů to platí dvojnásob. Takže: Izolát syrovátkového proteinu, kyselina citronová, přírodní aroma, extrakt ze stévie, sójový lecithin a koncentrát Buddhovo ovoce a to je všechno. 

Chuť: Jak může asi něco takového chutnat? Měli jsme na otestování dva vzorky: Chocolate Truffle a Puzzy Navel nebo-li pomeranč a broskev. Upřímně čokoláda na první přivonění nic extra, jenže ta chuť? Nic umělého, nic přeslazeného. Stačilo by nahoru dát šlehačku a máme skvělou ledovou čokoládu. S nadšením jsme rozmixovali vzorek Puzzy Navel a to byl trochu šok, vonělo to hezky, jenže kdo by čekal, že to bude chutnat jako ovocný džus. Pokud jste někdy zkoušeli něco ochutnávat se zavřenýma očima, tak to byl přesně ten pocit. :D Člověk neví co, očekávat. Já jsem očekávala chuť nějakého ovocného proteinu, kterým zrovna neholduji a lekla jsem se té chuti. Od té doby je to můj nejoblíbenější ovocný proteinový džus. 

Závěr:

Rozhodně ho zkuste, mají několik řad Lattes (kávové), Sweets (sladkosti), Naturals (100% přírodní) a klasiku. Věřím tomu, že každá příchuť bude unikátní, ale nezklame vás ani jedna. 

TIP:

Vyrobte si nanuka, tvořítka prodávají všude, já jsem jedny čapla v Ikee za 39Kč. Věřím tomu, když to dáte rodině či nesportujícím kamarádům, nepoznají, že se jedná o nějaký proteinový shake. Já jsem nakrájela mango, smíchala půl odměrky s vodou a za dvě hoďky jsem měla super domácí nanuky. 

Mohlo by Vás zajímat:

Vajíčka se řadí mezi základní potraviny zdravé výživy, protože obsahují velké množství živin a antioxidantů. Proč se tedy tvrdí, sníst maximálně 3 vejce týdně, abychom si nezvyšovali cholesterol? Pojďme si vyvrítit tyhle hlouposti, které lidé tvrdí.

 

Tuhle dobrotu si prostě chcete dát k snídani, ke sváče nebo ke kávě. Je hrozně jednoduchá, rychlá a se samých dobrých surovin. Můžete si jej nezdobit polevou, ovocem a navíc tenhle donut se narozdíl od těch klasických nesmaží.