Můj účet
Přihlášení
Menu

KÄÄPÄ Health Chaga Mushroom Tincture

Produkt zatím nikdo nehodnotil

KÄÄPÄ Health Chaga Mushroom Tincture

Produkt zatím nikdo nehodnotil
50 ml
889 Kč
skladem
889 Kč
30 ml
549 Kč
Momentálně nedostupné
549 Kč
Všechny varianty
Zobrazit méně
Doprava od 59 Kč (nad 1 500 Kč ZDARMA)

KÄÄPÄ Health Chaga Mushroom Tincture 


Chcete být odolnější a vytrvalejší? Možná potřebujete lépe zvládat zápřah běžného dne, procházíte náročným obdobím nebo se dostáváte ze zdravotních obtíží. Funkční houba chaga vás při tom podpoří a dodá vašemu tělu i psychice potřebnou sílu. Díky množství účinných látek pomůže organismu ve zdraví ustát zátěž a lépe se vypořádat s patageny přicházející z vnějšího prostředí.

Chaga neboli rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je oblíbená funkční houba, pocházející ze severní polokoule. Přirozeně se vyskytuje na kůře bříz a dalších listnatých stromů, kde roste parazitickým způsobem. Pro své blahodárné účinky však bývá přezdívána jako „král hub“, „lesní diamant“ nebo „houba nesmrtelnosti“. 

Jaké jsou nejdůležitější přínosy Chagy?

 • Posiluje a harmonizuje imunitní systém
 • Zvyšuje odolnost organismu
 • Obsahuje velké množství antioxidantů – látek, které pomáhají buňkám proti oxidačnímu stresu

V čem jsou tinktury z funkčních hub skvělé?

 • Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace
 • Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu
 • Pomáhají v období stresu
 • Podporují kvalitnější spánek
 • Celkově posilují organismus

Jaké blahodárné substance obsahuje Chaga ? 

Houba obsahuje celé množství důležitých biologicky aktivních látek. Je velmi bohatá na antioxidanty (obsahuje jich až 10x víc než najdeme v ovoci a zelenině), z nichž je důležitý především melanin. Tyto látky podporují schopnost organismu vyrovnávat se s patogeny.

Dále obsahuje množství polysacharidů, zejména betaglukanů, které harmonizují imunitní systém a mají příznivé účinky na hladinu krevního cholesterolu.

Třetí důležitou skupinou látek jsou triterpeny, zejména betulin či kyselina betulinová, kterou chaga získává z břízy. Triterpeny rovněž podporují obranyschopnost těla.

Jak byla Chaga využívaná tradičně? 

Díky svým prospěšným vlastnostem je chaga využívána již po tisíce let. V sibiřské lidové medicíně byla podávána k detoxikaci a úlevě při nevolnostech i jako tonikum pro posílení organismu.

Odkud naše Chaga pochází ? 

Současné studie ukázaly, že čím severněji je chaga pěstována, tím více blahodárných betaglukanů a tripertenů obsahuje [1]. Tato chaga pochází z oblasti za polárním kruhem, z ekologicky obhospodařovaných lesů ve Finsku. 

Její dodavatel, firma KÄÄPÄ Health, je v současnosti největším producentem chagy na světě. Aktivně vypěstuje udržitelnými postupy na březových polenech krásných 100 000 kilogramů rezavce ročně. Veliký důraz při tom klade na zachování rovnováhy celého lesního ekosystému.

U houbových tinktur od KÄÄPÄ Health je důležité, že obsahují pouze plodnice, nikoliv podhoubí (mycelia). Tím, že se při výrobě zachovává kořenová síť a zpracovává pouze nadzemní část houby, je jistota, že výtažek obsahuje veškeré důležité sloučeniny, které v kořenech mohou chybět. Přestože mycelium může být kultivováno i v laboratorních podmínkách a následně prohlášeno za houby, mohou být některé takto získané houbové produkty chudší na účinné látky.

Výhody metody dvojité extrakce 

Tato chaga je zpracována metodou dvojité extrakce. Dvojitý extrakt zajišťuje nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. 

Zatímco tradičně byly funkční houby konzumovány ve formě vývaru (vařily se několik hodin), metoda dvojité extrakce mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost a využitelnost účinných složek pro organismus.

Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Lidský organismus však nemá enzymy pro zpracování chitinu. Takže při trávení nedokážeme uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučíme je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny, rozpustné v tucích. 

Usušený kořen chagy je dvakrát extrahován – horkou vodou a alkoholem v poměru 1:5. Touto metodou je zajištěno, že každá lahvička tinktury je velmi účinná, s veškerými  příznivě působícími látkami ve snadno stravitelné podobě. Navíc je možné ji skladovat až 3 roky.

Dávkování:

 • Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. 
 • Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml. 
 • Můžete brát samostatně nebo přidat do vody, kávy nebo čaje.
 • Vzhledem k tomu, že naše výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce týdenní pauzu.

1ml=25-26kapek.
U 50 ml balení  = 1 ml maximální naplnění pipety.
U 30 ml balení  = 0,6 ml maximální naplnění pipety.

Balení: 

 • 30 ml
 • 50 ml

Dávka: 2 ml

Minimální trvanlivost: viz obal

Upozornění: Není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí! Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za vady vzniklé nevhodným skladováním a použitím.  

Upozornění pro alergiky: Alergeny ve složení produktu tučně zvýrazněny.

[1] https://caod.oriprobe.com/articles/43332807/Comparison_of_ component_from_different_species_of_.htm
Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis
Nutriční hodnoty
v dávce 2ml
obsah extraktu chaba (Inonotus obliquus) 
1000 mg 

Složení:

Extrakt z houby Chaga 1:5 (Inonotus obliquus), voda a alkohol (25% extrakt).

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Produkt zatím nikdo nehodnotil

Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz