Můj účet
Přihlášení
Menu

Brambory vs. Batáty. Co je lepší? Prášek z batátů na přibírání svalů?

Pokud se alespoň trochu zajímáte o zdravý životní styl a výživu, určitě jste si v poslední době všimli pomalého, ale stálého vzestupu slávy sladkých brambor. Koneckonců, je to mnohem zdravější než klasické brambory, že? Možná vás překvapí, když zjistíte, že tomu tak nemusí úplně být. 

Sladké brambory jsou bohaté na „beta-karoten“, který se v těle přeměňuje na vitamín A a je důležitý pro zdraví očí. Beta-karoten má také antioxidační vlastnosti a chrání buňky před oxidačním stresem.

Klasické brambory jsou bohaté na vitamin C, obsahují ho 8x více než sladké brambory a oba druhy jsou dobrým zdrojem hořčíku.

Sladké brambory mají nižší glykemický index, což znamená, že dodávají energii s nízkou spotřebou (ve srovnání s bílými brambory, které mají obvykle vyšší GI a rychlejší účinek na hladinu cukru v krvi).

Pokud si vezmeme batáty v číslech, tak ve 100 gramech sladkých brambor: 90 kalorií, 2 gramy bílkovin, 21 gramů sacharidů, 6,5 gramu cukru a 3,3 gramů vlákniny.

Nutriční hodnoty klasické brambory na 100 gramů: 76 kalorií, 2 gramy bílkovin, 16 gramů sacharidů, 1 gramu cukru a 1,5 gramů vlákniny.

Příznivci nízko sacharidových (Low-Carb) diet obvykle nad bramborami ohrnují nos, ale doufejme, že máte dost zdravého rozumu, abyste viděli, že brambory ve skrytu vlastně nejsou nepřítelem. Ať už klasické nebo sladké brambory mají skvělé nutričních hodnoty a proto se vyplatí zahrnout je do naší stravy.

Batátový prášek

Z článku výš vyšlo najevo, že brambory ať už sladké nebo klasické jsou skvělým zdrojem sacharidů. Proč je tedy nevyužít i do doplňků stravy? Pokud nabíráte svalovou hmotu a potřebujete sacharidy doplňit možná to pro vás bude super volbou, protože se jedná o pravou potravinu, která je pouze vysušená. Batátový prášek obsahuje ve 100g celých 88g sacharidů a z toho 14 g vlákniny. 

Skutečné potraviny v doplňcích stravy? Jasně! Mrkněte na super video s Jirkou Vackem.

 

5% Nutrition Rich Piana Real Carbs 1800g 

Můžete mít velký arzenál kvalitních doplňku, ale nic nenahradí skutečné jídlo. Ve skutečnosti, Rich Piana věřil, že byste měli jíst několik vysoce kvalitních pokrmů po celý den, pokud chcete dosáhnout maximálního pokroku. Chápeme však, že myšlenka na přípravu 3-4 jídel denně nefunguje vždy pro mnoho lidí. Mnoho lidí vede velmi aktivní životní styl a nemá dostatek času na přípravu nebo jíst dostatek kvalitních jídel. Real Carbs je inovativní produkt, který je založený na potravinách tak, aby vám pomohl získat výživu, kterou potřebují Vaše svaly.

 


Mohlo by Vás zajímat:

Pokud chcete mít nějaké výsledky, ať už shazovaní tuků, či nabíraní svalové hmoty, musíte mít pod kontrolou kalorie. To ano, ale počítání kalorií je zavádějící věc. Vy potřebujete znát hlavně nějaký příjem potravy.

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *