Můj účet
Přihlášení
Menu

Co je proteinová tyčinka a čím je tak výjimečná?

Určitě jste na ně už narazili a řekli jste si, proč bych si jí zrovna jí měl koupit? Na rozdíl od klasických tyčinek, které jsou plné cukru a tuky, tyhle jsou udělané tak, aby vám nahradili dobrou svačinu, doplnili tak důležité bílkoviny. 

Proč bílkoviny?

Bílkoviny jsou stavebním kamenem všech tkání v těle. Potřebujeme k obnově buněk a tkání, k tvorbě svalů, ale i k produkci hormonů a protilátek. Důležité jak pro hubnutí, tak pro budovaní svalové hmoty.

Bílkoviny se nijak nevytváří a musíme je přijímat ve stravě. Jsou obsaženy v mase, mléce a luštěninách. V proteinových tyčinkách se nejčastěji objevují ve formě syrovátkového proteinu, kdy je z mléka bílkovina „vytažena“ mikro filtrací a zbavena většiny sacharidů a tuků. Proto proteinové tyčinky často obsahují méně tuků a cukrů než ty klasické, které najdete na pultu každého supermarketu.

A jaké tyčinky teď u nás frčí?

All Stars Hy-pro Deluxe 100g 

V každé tyčince se nachází 29g bílkovin. Chutná jako klasická čokoládová tyčinka, ale hlavní složkou jé mléčná bílkovina. Žádná chemický ocásek, či umělá chuť.

 

 

All Stars Muscle Protein bar 80g

Vypadá a chutná trochu jako Snickerska. Má bohatou karamelovou vrstvu, měkký střed, jemnou mléčnou polevu a křupavé oříšky na povrchu. V jedné tyčince je 27g bílkovin.

 

 

All Stars Hy-Pro 55 55g

Proteinová tyčinka s čokoládovou polevou kokosem nebo sušenkami. V každé tyčince je 20g bílkovin a jen 2,7g cukru.

 

 

 

Mohlo by Vás zajímat:

Pokud chcete mít nějaké výsledky, ať už shazovaní tuků, či nabíraní svalové hmoty, musíte mít pod kontrolou kalorie. To ano, ale počítání kalorií je zavádějící věc. Vy potřebujete znát hlavně nějaký příjem potravy.

 

Už jste zkoušeli dělat z kuskusu něco jiného, než klasickou přílohu nebo salát? Ne? Tak zkuste tenhle vynikající dezertík od Páji. Je lehounký a snadný na přípravu. 

Dotaz na prodavače

 • 15. 6. 2019 v 05:11
  Lucie
  Reagovat
  Dobrý den, můžete mi doporučit nějakou protein tyčinku vhodnou na výlety u moře? tedy aby vydrzela horka (bez cokolady), u czech virus coconelly bar mam take obavy ze se zkazi. Dekuji
 • 17. 6. 2019 v 14:45
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, nezklazí, ale v horku určitě povolí :) Bez čokolády jsou tyčinky Zero Bar, EXXE či Cookiesy od Lenny. :) Přeji pěkný den, Tereza

Dotaz

Recenze: *