Můj účet
Přihlášení
Menu

Porovnání bezkalorických omáček a sirupů. Zero sirup. Zero topping. Který je nejlepší do diety?

Zero sirup, zero calories, zero topping. Každý z nás má v okolí někoho, kdo si v těchto pochoutkách libuje a možná jste to i vy sami. Provedli jsme pro Vás odbornou analýzu, dobře prostě je to obyčejná porovnávačka těchto sirupů, abyste si mohli ujasnit a vybrat si, který pro Vás bude ten pravý. Jdeme na to!

Nebudeme srovnávat všechny příchutě, protože každá značka má u svého sirupu více méně stejné složení. Vybrali jsme tedy klasiku a to čokoládový sirup. 

Začneme tím klasickým, který seženeme v každé sámošce či marketu. Ve 100 gramech to dělá cca 258 kalorií, 65 gramů sacharidů a z toho 60g cukrů. Pořádná bombička, ale za to chuť je věšinou skvělá, pokud Vám ji tedy neznechutí ten obsah cukrů. A teď jedeme na ty “naše”. Všechny sirupy mají proklik, takže pokud Vás bude zajímat víc, stačí kliknout. :) 

Bulk Powders Zero Calorie Syrup

A pozor tohle je absolutní vítěz kalorického souboje, protože má ve 100 gramech 4 kalorie a dál? Samá nula! Nula sacharidu a nula cukru. Ale největším překvapením je chuť, mnohem lepší než MyProtein a srovnat by se dal s tím od Czech Virus či Frankys Bakery. 

Zerup Frankys Bakery

Sirupy, které nám mizí z regálů rychlostí blesku. V počtu kalorií je s číslem 9 ve 100 gramech někde uprostřed seznamu sirupů. Sacharidů má 2,1g, v čemž je 0 cukru a 2g vlákniny, takže opět super. Vyrábí se ve všedních i nevšedních příchutích, které chutnají naprosto dokonale, člověk by ani neřekl, že se jedná o bezkalorickou omáčku.

Walden Farm Near Zero

Ze všech zero sirupů barvou nejvíce podobný čokoládě. A jak je na tom složením. Tady se nám to malinko navyšuje. Ale nic vážného. 100 gramů a 16,3 kalorií, to není zase taková trágédie, ne? Protože je tam jen 1,9 gramů sacharidů a 0,9 gramů cukru. Tato značka vyrábí i bezkalorické creamry do kávy, pomazánky, dipy a další, pouchoutky, které mají pravou chuť, ale málo kalorií.)

MyProtein Sugar Free Syrup

Ve 100 gramech je pouze 5 kalorií, 0,7 gramu sacharidů z čehož je jen 0,1 gramu cukru. Do diety senzace. Nebudeme si nic nalhávat, existují mnohem chutnější bezkalorické sirupy, ale říká se sto lidí sto chutí. Sirupy jsou všechny dost průhledné, ale sladké jsou a v kaši nic nezkazí. 

Zero Topping od Bodylabu

Nutričně se opravdu na příčku vítězů opravdu usadit nemůže protože ve 100 gramech má 166 kalorií, což je 4x víc než všechny zmiňované sirupy dohromady. Taky více než půlka (54g) je tvořena sacharidy, ale cukr žádný. S tímto počtem sachrů a kalorií, bychom ZERO nazvali jako takový klam, ačkoliv je mířeno na ZERO cukru. Zlatou medaili by ale rozhodně dostal za chuť, ta je totiž hodně podobná klasickým sirupům. 

Tak to bychom měli. Naše skromné porovnání sirupů je u konce. Další obrázek je na Vás, který si vyberete. Na jeho použití existuje snad nekonečno možností. Dá se použít na lívance, do jogurtů, tvarohů, krémů, na koláče a na buchty, do zmrzliny napadá vás ještě něco? Napište nám, jaké je Vaše nejoblíbenější použití! 

Co si takhle upéct něco zdravého?
 

Krtinky aneb vyrob si zdravý krtkův dort.

Krtkův dort z krabice už zkoušel asi každý, žádné umění. Když opominem cenu krabičky, pořád tu je složení, které není nic extra. Pojďte si vyrobit krtův dort doma. Vyjde vás to mnohem líp cenově i nutričně.

Apple Pie. Hraběnčiny řezy ve zdravější verzi

Dny se krátí, listí už opadává a sezóna jablek je tady. Strouhaný koláč s jablky neboli Hraběnčiny  řezy jsou jedním z mých oblíbených dezertů. Je na něj potřeba jenom pár surovin a je v něm minumim cukru.

Sleduj nás i na sociálních sítích.

Dotaz na prodavače

  • 13. 6. 2018 v 13:36
    Lucie Petružálková
    Reagovat
    Máte nějaké zero sirupy, které NEOBSAHUJÍ sorbát draselný, benzoát sodný?

Dotaz

Recenze: *
         

Náš blog Radíme jak přibrat, zhubnout, mít energii nebo zdravě vařit