Zlaté Ověřeno zákazníky
Menu

Produktové kategorie

Proč tloustneme?

Kategorie: Zdravá výživa obecně

Otázka, kterou si snad každý(á) z nás již někdy položil. Velký stres, málo pohybu, špatná strava – to je velmi stručná odpověď na výše zmíněnou otázku. Jak to ale udělat, aby naše těla nezdobily nezvané tukové polštáře a jedny kalhoty mohly zůstat v našem šatníku déle než půl roku? Zkrátka, abychom o změně svého šatníku rozhodovali my a ne naše váha.

Nečíst, ale prožít...
Zásady zdravého a správného jídelníčku nestačí ovšem jen přečíst, je nutné se těmito pokyny začít řídit a vzít je za své.


A sáhněme si do svědomí, to je pro většinu z nás to nejtěžší.
Nabízíme Vám návod – základní pravidla zdravé výživy I  a základní pravidla zdravé výživy II  k dosažení a hlavně udržení optimální váhy.
My Vám dáme  návod, pevná vůle a dodržování je na Vás.

Základem je pohyb...
Neodmyslitelnou součástí k dosažení vašeho cíle, v tomto případě optimální váze,  je samozřejmě i pohyb. Pravidelný a vhodně zvolený  pohyb je krokem tím správným směrem.
Nebojte se, nemusíte se hned dřít se železy ve fitnesscentrech, zdolat maratón na běžících pásech či ujet Tour de France na rotopedech.  Postačí, když si alespoň 3 x týdně zajdete například lehce zaběhat, jít na svižnou procházku, zaplavat či se projet na kole.

Pohyb by měl být hlavně pravidelný a s vyšší! ne maximální intenzitou.

Pohyb ano, ale...
Všeobecně rozšířenou pravdou je čím víc se dřu, tím víc se potím a tím víc hubnu, ne? Ne.
Čím více vydávám energie, cvičím, tím více energie tělo musí brát. Při vysoké intenzitě výkonu bere tělo energii z rychle dostupných zdrojů v organismu – cukrů. My, ale nechceme brát cukry jako zdroje energie, my chceme využívat tuky. Proto se doporučuje vyšší intenzita okolo 65 – 75 % Vaší maximální tepové frekvence a měla by trvat alespoň 50 minut.

Stres jako negativní faktor... (Co je vlastně stres?)

Další velkou příčinou našeho problému s váhou je také již výše zmíněný stres.
Ten si bohužel nezakážeme a ani se mu nikdy zcela nevyhneme. Proto je na místě s ním začít bojovat a snažit se mírnit jeho následky. 
Je nutné, abychom se měli rádi. Zbytečně se nestresovat a zbytečně se nerozčilovat nad  maličkostmi.
Stejně tak, jako musíme chodit do práce, musíme i odpočívat.
Oddělte pracovní část dne od části Vašeho volna, části odpočinkové. Ať již to bude pohybová aktivita, procházka se psem,  masáž, kosmetika, solárium či jiný způsob.
Udělejte si chvilku, kterou budete mít jen pro sebe. Zapomenete na strasti pracovního dne a organismus lépe zregeneruje.