Můj účet
Přihlášení
Menu

Základní kámen suplementace – Prom-in ATHLETIC VITA SOLUTION

Již delší dobu postrádáme na trhu vyvážený a komplexní multivitamínový přípravek. Preparát, který by poskytoval základní mikroživiny v dostatečných dávkách, respektoval fyziologii i potřebu zatěžovaného organismu, a přitom nebyl znehodnocen složkami bránícími vstřebávání obsažených mikroživin. Chybí takový produkt i Vám? Pokud ano, je následující článek právě pro Vás.

ATHLETIC VITA SOLUTIONu  je věnována zvýšená pozornost přípravě specifické formule synergických mikronutrientů1, a to v těch nejvstřebatelnějších formách. Směs složek je s důkladnou péčí navržena tak, aby nebrzdila Vaši výkonnost nebo svalový růst, což některé komerční produkty opravdu mohou.

Proč ATHLETIC VITA SOLUTION?

Určitě se všichni shodneme, že intenzivně trénující sportovci mají zvýšenou potřebu některých mikronutrienty. Jde především o vitamíny skupiny B, vitamín C a E, chrom, železo a měď. To ovlivňuje řada faktorů, jako například ztráta minerálů během pocení a zejména pak tvorba energie. Nemalé nároky na mikronutrienty jsou pak v době regenerace a při syntéze bílkovin po tréninku. Z toho je patrná důležitost optimální dávky mikroživin pro zachování výkonnosti a svalového růstu. Složení VITA SOLUTION jsme pečlivě ladili, abychom se vyhnuli níže uvedeným problémům běžně nabízených multivitaminových směsí.

Negativa komerčních multivitamínových produktů

1) Opozitní působení jednotlivých složek

Většina nabízených preparátů dnes obsahuje také minerály a další formule s magickými názvy, které pak chrlí z reklam, jenže ne vždy znamená receptura s extrémně vysokým množstvím položek to nejlepší. Obsah minerálů je zcela v pořádku, nicméně si musíme dát pozor na celkovou skladbu směsi, protože některé prvky mohou být opozitní vůči jiným a tím bránit jejich vstřebávání. Špatně sestavený produkt tak může vést až k omezení výkonnosti či svalového růstu.

Právě proto VITA SOLUTION neobsahuje například zinek. Tento bezesporu velmi důležitý prvek naleznete ve většině preparátů, skýtá zásadní negativa. Jednak jde o opozitní minerál pro měď a železo, což jsou velmi důležité prvky, a za druhé způsobuje nepříjemnosti se vstřebáváním bílkovin. Zinek přijatý s jídlem může ve fázi regenerace inhibovat vstřebání aminokyselin, což může v konečném důsledku omezit růst svalové hmoty a zvýšení síly. Vzhledem k tomu, že se multivitaminy užívají hlavně s jídlem, považujeme to za nepříznivý efekt.

Pozn.1: Pro doplnění zinku se hodí jiný produkt třeba 100 % ZINC CHELATE, který doporučujeme užívat na lačno, a především odděleně od produktu ATHLETIC VITA SOLUTION.

2) Nedostatečné množství významných složek

Při analýze složení komerčních produktů běžně narazíte na složky, které v takovém výrobku nechcete. V jiných případech se zase pro hezký vzhled “našlapaného” preparátu obsahujícího maximum látek dochází ke snížení obsahu klíčových mikronutrientů. Nezřídka zjistíte, že některé důležité prvky, zpravidla ty dražší, chybí úplně. Za jeden takový příklad můžeme uvést vitamín K2, který často na seznamu položek chybí. Přitom zdravotní benefity suplementace tímto vitamínem potvrdilo mnoho studií.

Často extrémně nízkou dávkou bývá u komerčních multivitaminů zastoupena také skupina vitamínů B. Množství těchto vitamínů je zpravidla tak nízké, že nemohou sportovci poskytnout jakýkoliv přínos. Na důležitosti vitamínů B-komplexu se vzácně shoduje většina odborníků. Doporučená dávka pro sportovce se udává v desítkách mg, ne v jednotkách! Výjimku tvoří ty, jejichž potřeba se udává v mikrogramech.

3) Použití neúčinných či dokonce potencionálně nebezpečných zdrojů mikronutrientů

Je třeba si uvědomit, že není složení jako složení a upřednostňovat ty preparáty, u kterých jsou použité hlavně vstřebatelné formy na obalu uvedených minerálů.

Ostražití bychom ale měli být i u výčtu obsažených vitamínů a jejich forem. Jedním z příkladů může být výše zmíněný vitamín K. Pokud se Vám podaří najít produkt, kde se vyskytuje, nemusí být zcela vyhráno. Většinou půjde o K1 (phylloquinone), jinak znám jako phytonadione. Ačkoli forma je v pořádku, použití u suplementů již ne. Vitamín K1 je deficitním velmi zřídka, proto je vhodnější doplnit druhou hlavní formu, a to vitamín K2. Oba dva se podílejí na srážlivosti krve. K2 však navíc pomáhá v prevenci onemocnění srdce, působí proti rozvoji rakoviny, zlepšuje kognitivní funkce, podporuje zdraví kůže, tvorbu kostní hmoty a optimalizuje hladinu testosteronu, což bude zajímat hlavně sportovce.

Zastavit bychom se měli také u poměrně dobře známého vitamínu A. Jako problémové však vnímáme riziko snadného předávkování. U většiny multivitaminových produktů najdeme jako tři hlavní zdroje retinol, retinylpalmitát, nebo retinyl acetát. Tyto formy se velmi dobře vstřebávají, ale pro tělo je složité rychle vyloučit nadměrnou dávku. To může vést k toxické zátěži a vyústit až v jaterní problémy. Ve  VITA SOLUTION je použit jako jediný zdroj vitamínu A beta-karoten. Tato výrazně bezpečnější forma představuje dvě molekuly vitaminu A na konci spojené. Tělo pak konvertuje beta-karoten na aktivní vitamín A pouze v případě, kdy se jeho hladina v organismu pohybuje na nižší úrovni.

VITA SOLUTION v bodech:

Beta-karoten (vitamín A) - hraje roli v udržení zdraví očí, pokožky, zubů, kostí a sliznic. Právě díky působení na sliznice pomáhá v prevenci onemocnění dýchacích cest, které často vedou k výpadkům v tréninku.

Vitaminy B-komplexu Pracují jako kofaktory pro tvorbu energie a sportovci mají výrazně vyšší nároky na jejich příjem.

Vitamín C - Tento známý antioxidant je důležitý pro imunitní funkce a tvorbu kolagenu. Podporuje mimo jiné také produkci oxidu dusnatého (NO. Jak potvrdily nedávné studie, příjem nad 1000 mg denně může vést ke zhoršení svalové vytrvalosti a brzdit svalový růst. Na základě všech doposud známých poznatků Prom-in nastavil optimální dávku, abyste mohli využít jeho benefity bez negativních vlivů.

Vitamin E - má rozhodující vliv při regeneraci po tvrdém tréninku a hraje také nemalou roli v prevenci kardiovaskulárních chorob.

Vitamin K2 MK-7 – zcela zásadní pro funkci enzymů, jež se podílejí na fixaci vápníku v kostech a podílí se na zachování optimální hladiny testosteronu.

Chrom pikolinát - zcela zásadní prvek pro správnou funkci metabolismu a optimalizaci funkce inzulinu. Chrom je nutné doplňovat především u sportovců, protože trénink zvyšuje jeho ztráty a nedostatek by mohl negativně ovlivnit nárůst svalové hmoty a redukci tuku.

Měď - pro udržování zdravých kostí, nervů a kardiovaskulárních orgánů, stejně jako pro imunitní funkce. Hraje důležitou roli v produkci energie, je synergistou železa a tím podporuje transport kyslíku. Některé výzkumy dokonce naznačují, že může zvýšit produkci růstového hormonu.

Železo - nezbytný minerál pro dodávku kyslíku k pracujícím svalům. Sportovci mají jednoznačně vyšší potřebu železa. Národní úřad pro potraviny v USA dokonce odhaduje, že potřeba železa u sportovců se zvyšuje o 30-50 %.

Jód - rozhodující prvek pro optimální funkci štítné žlázy. U nás Středoevropanů je riziko nedostatku jódu vyšší, jelikož pravidelně nekonzumujeme ryby.

Mangan - Klíčový minerál pro řadu funkcí v těle včetně tvorby testosteronu a přestavby pojivové tkáně.

Molybden - pro detoxikaci ledvin. Diskutuje se také jeho pozitivním vlivu na prevenci kardiovaskulárních chorob a rakoviny.

Selen - pomáhá stabilizovat hladinu hormonů štítné žlázy a je také důležitý pro imunitní funkce. Mimoto je zásadní pro dobrou funkci jater. Studie naznačují, že selen podporuje svalovou kontrakci a tím sílu.

Jak optimálně užívat VITA SOLUTION?

Užívejte VITA SOLUTION vždy s jídlem, ideálně s určitým podílem tuku. Vhodné je kombinace VITA SOLUTION společně s produktem PURE OMEGA. Tím zajistíte optimální absorpci složek obsažených v přípravku. Jako ideální se jeví užití 2x denně.

!Pozor! Produkt neužívejte s jídlem, které je bohaté na vápník!! Vápník totiž blokuje optimální vstřebání pro Vás důležitého železa a manganu. Vyhýbejte se příjmu VITA SOLUTION s potravinami typu sýr, mléko, jogurt atd. Dobrým vodítkem může být, aby jídlo neobsahovalo více jak 200 mg vápníku. Obecně platí, že čím méně vápníku bude jídlo doprovázející VITA SOLUTION obsahovat, tím lépe.

1 složky výživy, které sice nemají energetickou hodnotu, ale jsou v malém množství nezbytné pro různé životní biochemické procesy; minerály, vitamíny, soli, stopové prvky. Důležité jak pro člověka, tak pro mikroorganismy (např. živná sůl pro kvasinky).

 

Reference: 

prom-in.cz

Autor Pavel Samek

 

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *