Můj účet
Přihlášení
Menu

Survival Zinc Chelated Fair Power 100 tablet

Hodnotilo již 5 zákazníků
 • -24%

Survival Zinc Chelated Fair Power 100 tablet

Hodnotilo již 5 zákazníků
129 Kč 169 Kč ušetříte 40 Kč
skladem ihned k expedici
Počet:
Doprava od 39 Kč nad 1 500 Kč ZDARMA.

Survival Zinc Chelated Fair Power 100 tablet


Nový Zinc Chelated Fair Power jako jeden z mála na trhu obsahuje zinek ve vysoce využitelné chelátové formě – bisglycinátu zinečnatém. Receptura Zinc Chelated Fair Power obsahuje látky pouze rostlinného původu, což ocení jak vegetariáni, tak vegani. Ti jsou mimo jiné častými oběťmi nízké hladiny zinku v organismu vlivem jeho nedostatečného obsahu ve stravě, případně jeho nízké využitelnosti.

Vhodný pro:

 •  běžná populace
 •  rekreační sportovci
 •  siloví sportovci
 •  silově-vytrvalostní sportovci
 •  vytrvalostní sportovci

Zinek je esenciální minerální látkou, která je důležitým prvkem pro fungování lidského metabolismu. Dostatečná hladina zinku je potřebná pro zachování funkce více než 300 enzymů. Nutno podotknout, že k největším ztrátám zinku dochází u vysoce aktivních jedinců a sportovců obecně. Při monotónní či přísné veganské stravě nemusí být tyto ztráty adekvátně vyváženy příjmem a může se tak z dlouhodobého hlediska zvyšovat riziko zhoršení sportovní výkonnosti, snížení potenciálu pro svalový růst, prohloubení únavy, zhoršení imunitních funkcí (tzn. zvýšení rizika onemocnění), snížení účinnosti metabolismu sacharidů, bílkovin a tuků, snížení hladiny testosteronu a mnoho dalších.

Rizikové skupiny lidí pro nízký obsah zinku v těle:

 • vysoce aktivní jedinci a sportovci
 • lidé na vegetariánské a veganské stravě
 • lidé s cukrovkou I. a II. typu
 • těhotné a kojící ženy

Doporučené dávkování: 

 • Užívejte 1 tabletu ráno nalačno, zapijte dostatečným množství vody.

Jaké jsou výhody chelátové formy?

Chelátová forma – bisglycinát zinečnatý – poskytuje oproti klasickým anorganickým formám (např. oxid, síran, chlorid či uhličitan zinečnatý) vyšší využitelnost díky specifické molekulární struktuře. V případě bisglycinátu zinečnatého se jedná o strukturu jednoho atomu zinku navázaného na dvě aminokyseliny, v tomto případě glyciny, které drží zinek jako „kleště“ (viz obrázek). Tato komplexní vazba umožňuje vyšší stabilitu celé molekuly v trávicím traktu a také její snadnější prostupnost skrze stěnu střevní buňky. V roce 2007 navíc vyšší využitelnost bisglycinátu zinečnatého potvrdila studie, která tuto formu porovnávala s glukonátem zinečnatým (další chelátovou formou zinku, často se vyskytující v doplňcích stravy). Bisglycinát zinečnatý v této studii vykazoval o 43 % vyšší absorpci! (1)zinečnatým (další chelátovou formou zinku, často se vyskytující v doplňcích stravy). Bisglycinát zinečnatý v této studii vykazoval o 43 % vyšší absorpci! (1)


Zdroje:
1. Gandia, P., Bour, D., Maurette, J.-M., Donazzolo, Y., Duchène, P., Béjot, M., & Houin, G. (2007). A bioavailability study comparing two oral formulations containing zinc (Zn bis-glycinate vs. Zn gluconate) after a single administration to twelve healthy female volunteers. International Journal for Vitamin and Nutrition Research. Internationale Zeitschrift Für Vitamin- Und Ernährungsforschung. Journal International De Vitaminologie Et De Nutrition, 77(4), 243–248.

Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis

 Účinná látka

1 tableta

Zinek

10 mg

 Složení: plnidlo mikrokrystalická celulóza, bisglycinát zinečnatý, protispékavá látka hořečnaté soli mastných kyselin (rostlinného původu)

Upozornění: Doplněk stravy, se sladidly, vhodné zejména pro sportovce. Nenahrazuje pestrou stravu. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí! Skladujte v suchu při teplotě do 25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním.

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Hodnotilo již 5 zákazníků

 • 27. 7. 2023 v 14:14
  Martin Bláha
 • 23. 12. 2021 v 13:38
  jirka
 • 6. 5. 2021 v 09:50
  Tomáš Dokoupil
 • 27. 1. 2021 v 16:23
  Jaroslav Walz
  ????
 • 21. 12. 2020 v 19:39
  Vojtěch Hrabal
Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

 • 30. 3. 2021 v 21:06
  Jaroslav Maňák
  Reagovat
  Dobrý den . Chtěl jsem se zeptat na dlouhodobé užívání zinku . Je prospěšné užívat každodenně třeba i několik let nebo různě cyklovat?
 • 31. 3. 2021 v 08:45
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, dobrý den, záležení na každém jedinci. Sportovci, kteří jsou vytížení hodně tréninky jej suplementují každý den. Pro normálního člověka, který cvičí rekreační je dostačující užívat balení a dát si třeba pár týdnů pauzu. Jeho suplementace je důležitá zejména v přechodných ročních období, ale rozhodně je lepší brát menší dávku dlouhodobě, než krátce ve velkých dávkách. Posílám jeden super článek o zinku. Cítíte se unavení? Bez nálady? Lámou se vám nehty a padají vlasy? Možná za to může zinek. Přeji pěkný den, Tereza
 • 18. 8. 2019 v 21:02
  Patrik Bosák
  Reagovat
  Dobrý den, v davkování je napsáno, že nejlépe užívat ráno nadační. Není lepší před spaním na lacino společně s hořčíkem bisglycinatem? Díky
 • 19. 8. 2019 v 08:48
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, není špatně ani jedna varianta, pokud vám sedí dát si jej radši před spaním určitě jej tak můžete užívat :) Přeji pěkný den, Tereza
O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz