Zlaté Ověřeno zákazníky
Menu

Produktové kategorie
 • -6%
 • Doprava zdarma
 • Katalogové číslo: 0070680

BOSU ® Balance Trainer Profi

BOSU ® Balance Trainer Profi - originální výrobek amerického výrobce je jedinečný svými vlastnostmi a parametry.

sekce
Balanční podložky
Výrobce:
Bosu
balení
1 ks

4 750 Kč (sleva 6%)

4 450 Kč

skladem

Nejlevnější doprava PPL 70 Kč
Při nákupu nad 1 500 Kč doprava zdarma.

více o produktu

BOSU ® Balance Trainer Profi verze

BOSU ® Balance Trainer Profi verze je určen pro komerční a skupinový trénink BOSU technik. BOSU ® Balance Trainer je nejmodernější balanční podložka, která byla oceněna ihned při jejím představení odborníkům NASA. BOSU ® Balance Trainer je možné používat oběmi stranami nahoru pro různé druhy balančních, rehabilitačních, relaxačních a posilovacích cvičení, protože BOth Sides Up = obě strany nahoru!

bosuBOSU ® Balance Trainer  - originální výrobek amerického výrobce je jedinečný svými vlastnostmi a parametry. BOSU Balance trainer je specificky navržen, aby pomohl všem uživatelům dosáhnout rovnováhu mezi svalovými systémy posturálních a fázických řetězců rychleji, bezpečněji a kompletněji než jakákoliv jiná tréninková pomůcka. Navíc je určena pro všechny věkové kategorie od začátečníků až po vysoce trénované sportovce - každý si zvolí obtížnost podle sebe nosnost originálního BOSU není omezena! Pevná plocha má 63,5cm v průměru, kopule by měla být nafouknutá do výšky cca 22cm. Dvě zapuštěné rukojeti na boční straně desky slouží k otáčení a nošení. Díky jednoduchosti pomůcky si každý uživatel určuje vlastní úroveň obtížnosti. To dělá BOSU® Balance Trainer oblíbeným mezi lidmi všeho věku od začátečníků po vysoce trénované atlety.

BOSU ® Balance Trainer - Profi verze
Například, nejzákladnější cvičení na BOSU - stání oběma chodidly na „bublině“. Ihned si uvědomíme, že stání je velmi komplexní a dynamické. Tím dochází k rozvíjení Centrálního Nervového Systému a umožňuje tak vzájemnou interakcí systémů intuitivně nalézat pozici nejmenšího odporu.

Zlepšená rovnováha vštěpuje větší sebedůvěru, která vyjasňuje celkový pohled a ovlivňuje vše, co děláme.

Your Body´s Bulit-in „Circuit Breaker“
Tělo má zabudovaný „circuit breaker“ systém, který slouží k vyhnutí se velkému poškození/vážnému úrazu. Podívejme se například z běžného života, kdy kloub ztratí svoji stabilitu a hrozí jeho poškození. Postavme chodidla na nerovný povrch, který způsobí vyvrtnutí kotníku - simulace problému. Mozek v dané chvíli cítí, co se odehrává s chodidlem. Na základě toho vysílá zprávu „zastav všechno!“ svalům (velké primární iniciátory), které jsou zodpovědné za podporu dané nohy. Ve stejnou dobu druhá noha a zbytek těla je povolán do akce, aby se pokusila vyváznout ze situace. Dle našich reflexů, vyhodnocení takto získaných zpráv v mozku: jak špatná situace se vyskytla, dále jaké štěstí máme, atd. buď spadneme nebo zachráníme sebe, aniž bychom si vymkli kotník. Tento efekt „circuit breaker“ se aktivuje vždy v krizových situací tak, abychom se vyhnuli doslova prasknutí kloubu kotníku na dvě části.

Balanční a funkční síla
Tento „circuit breaker“ efekt je fyziologický fakt. Když mozek cítí nestabilitu kloubu, primární iniciátory pohybu, které podpírají kloub, nemohou správně pracovat. Nejdříve musíme získat stabilitu kloubu (vyrovnávání rovnováhy) předtím, než mohou být primární iniciátory použity z větší části na koordinaci další pohybů. Jinými slovy, při ztrátě rovnováhy, dokonce i na pár vteřin,dochází ke ztrátě funkční síly, neboť mozek a tělo se zaměří na hlavní prioritu a to na opětovné získání rovnováhy.

Z toho vyplývá, že atlet, který disponuje lepší rovnováhou, má větší pravděpodobnost k úspěchu než jeho protivník s menší mírou stability.

Trénink rovnováhy
Dobrá zpráva je, že rovnováha, jako i jiné dovednosti, může být zlepšována. Se zlepšenou mírou rovnováhy můžeme při každé fyzické práci dosáhnout efektivního výkonu. Nezáleží na stupni, na kterém začínáme, nýbrž na zlepšení rovnováhy, kterou nám umožní trénink s BOSU BALANCE TRAINER.

BOSU® Balance Trainer je ideální vybavení pro fitness centra, osobní trenéry, sportovní kluby a fyzioterapeuty.

Rozměry: 630 x 630 x 76 mm
Hmotnost: 7,7 kg
Vyrobeno: USA

Jaký je rozdíl mezi verzí Home a Profi?

1. verze HOME má na spodní straně 6 kulatých stabilizačních gumových výstupků, zatímco verze PROFI má celou plochu spodní strany rovnou - celoplošně potaženou protiskluzovou vrstvou
2. plastový rám u verze PROFI by měl být odolnější aby vydržel častější zatížení
3. jiný barevný odstín pláště (kopule)
4. verze PROFI má na vrchu kopule logo BOSU
5. verze HOME balena v krabici s potiskem, verze PROFI v krabici bez potisku
6. obě balení obsahují pumpičku, balení PROFI neobsahuje čtyři DVD se cviky

Dotaz na prodavače

 • Katerina Tomisova dne 11. 3. 2017 v 07:20 napsal: Reagovat

  Dobry den, koupila jsem si u Vas Bosu, chci se zeptat, jak lze nafouknout tou strasnou pumpickou :) trapim se u toho jako pes! A jeste jak poznam, ze to staci? Dekuji za info. Muzete mi prosim pisnout na e-mail. Dekuji a Hezky den

 • Daniela dne 11. 3. 2017 v 17:11 napsal: Reagovat

  Dobrý den, s nafouknutím Vám bohužel neporadím, nafukuje se stejně jako míč nebo lehátko, zatím s tím nikdo neměl problém. Výška by měla být 22-25 cm.

 • Tomisova Katerina dne 14. 3. 2017 v 11:11 napsal: Reagovat

  Chapu! Jen jsem ho nafukovala pres hodinu a porad neni skoro nafoukly :( pupmipcka ke vsemu nedrzi. Vysku myslite i s umelym podstavcem? Dekuji a Hezky den

 • Daniela dne 14. 3. 2017 v 12:09 napsal: Reagovat

  Výška bez podstavce

 • Květa Nožičková dne 3. 8. 2015 v 14:37 napsal:

  Komentář byl shledán administrátorem za nevhodný.

 • Alecia dne 28. 4. 2014 v 01:18 napsal:

  Komentář byl shledán administrátorem za nevhodný.

 • Fitness007.cz dne 25. 9. 2013 v 06:48 napsal: Reagovat

  [quote name="Hana Křížková"]Dobrý den, chtěla bych si zakoupit Bosu profesionál. Chci se zeptat, zda se jedná o stejnou Bosu jak je ve fitnescentrech a zda bude z kvalitního materiálu a né z napodobenin dálného východu.
  Prosím kontaktujte mě na email Hanuli.nek@seznam.cz[/quote]

  Dobrý den,

  ano, jedná se o originální Bosu made in USA, které se většinou používají v komerčních fitnesscentrech. Je vyrobena z velmi kvalitního materiálu a je určena i pro komerční využití.

  Přeji pěkný den

Vložit dotaz k produktu

image  

Ještě jste si nevybrali? Doporučujeme Vám

Chcete přibrat svalovou hmotu, zhubnout nebo potřebujete mít energii na vytrvalostní sporty?