Můj účet
Přihlášení
Menu

Vitamíny pro děti

Jaké jsou nejlepší vitamíny pro děti na imunitu? Na prvním místě samozřejmě stojí vyšší množství ovoce a zeleniny, ale i mléčných výrobků. Bohužel jen zdravá životospráva často nestačí, obzvlášť během přechodným měsíců, přes zimu nebo pokud se dítě začne zapojovat do kolektivu více dětí, je třeba obranyschopnost těla posilovat. Na zvýšené množství vitamínů a minerálů by se také mělo dbát u aktivně sportujících dětí, protože i vitamíny a minerály se podílejí na výkonu a následné regeneraci. 

Co na imunitu pro děti nejen do školky?

Jakmile začnou děti poprvé pobývat v kolektivu dětí, jsou často nemocné. Není to nic neobvyklého ani špatného. Pro jejich imunitní systém je to stejně tak nové, jako pro ně samotné. Z dlouhodobého hlediska je dobré postarat se o jejich střevní mikrobiom, protože v něm sídlí až 70 % imunitních buněk. Na trhu jsou k dostání dětská probiotika, která dodají trávicímu traktu přesně to, co potřebuje. Dětská probiotika jsou k dostání i ve formě bonbonů nebo chutného nápoje. Neméně důležitý je vitamín D3, který z drtivé většiny přijímáme pouze ze Slunce, tudíž se nám ho moc nedostává a stojí za pevnou imunitou, ale i dobrým vstřebáváním vápníku do kostí. Vitamin D je možné pořídit i ve formě kapek, které lze kápnout do nápoje, takže to dítě ani nepozná. Nezapomeňte na multivitamínový komplex. Na našem e-shopu najdete s naprosto super složením a navíc bez přidaných aditiv jako jsou umělá barviva nebo dochucovadla. Zařadit do dětského jídelníčku můžete i omega 3 mastné kyseliny, které mají velký význam nejen pro imunitní systém, ale pro celé tělo. Výrobci se zde soustředí i na chuť, takže z nich děti rybí tuk necítí.

Proč sáhnout po multivitamínu pro děti? 

Multivitamíny pro nejmenší jsou sestaveny tak, aby pokryly jejich denní dávku vitamínů a minerálů. Všechny vitamíny a minerály mají v komplexu svůj význam. Například jód přispívá k normálnímu růstu dětí, fosfor, vápník a vitamin D jsou potřebné pro zdravý růst a vývoj kostí u dětí, navíc vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému.

✅ Prokázané účinky Vitaminu D

Vitamin D přispívá k normální funkci imunitního systému a k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu, což souvisí s dobrým stavem kostí a zubů. Vitamin D navíc přispívá k normální činnosti svalů a podílí se na procesu dělení buněk.

✅ Prokázané účinky Vitaminu C

Vitamin C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a k normální tvorbě kolagenu pro funkci kostí, chrupavek, kůže, cév, ale i zubů a dásní. Vitamín C přispívá k normální funkci psychické a nervové činnosti a chrání buňky před oxidativním stresem. Navíc vitamín C přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Není tedy divu, že je součástí prakticky každého multivitamínu a při nachlazení a větší fyzické i psychické aktivitě se doporučuje užívat zvýšené množství. 

Top vitamíny a multivitamíny pro děti na imunitu

Probiotika pro děti:

 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 31 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: