Můj účet
Přihlášení
Menu

Beta alanin

Co je to beta alanin a jak funguje?

Beta-alanin je neesenciální aminokyselina, přirozeně vyskytující se v lidském těle a je běžně přítomna v potravinách jako je maso, vejce a ryby. Je to výchozí látka karnosinu, který se nachází ve svalové tkáni. Karnosin je účinný antioxidant, který pomáhá snižovat hladinu pH a zabraňuje hromadění kyseliny mléčné během vysoce intenzivního tréninku. Hlavní účinek karnosinu spočívá v prodloužení svalové práce, snížení nástupu pocitu únavy a oddálení vyčerpání.

Suplementace beta alaninem je nejvhodnější při vysoce intenzivním cvičení trvajícím 1-5 minut, opakovaných úsecích vysoce intenzivního cvičení s krátkými přestávkami (HIIT), vysoce intenzivním cvičení se zvýšenou únavou.

✅ Jaké jsou výhody užívání beta alaninu při posilování a tréninku?

1. Zlepšuje výdrž a vytrvalost: Beta alanin pomáhá zvýšit hladinu karnosinu v svalové tkáni, což přispívá k vyšší výdrži a vytrvalosti během tréninku. Karnosin dokáže redukovat množství kyseliny mléčné v svalové tkáni a snížit tak únavu a svalovou bolest.
2. Zvyšuje sílu: Beta alanin může pomoci zvýšit sílu a výkon během tréninku. Karnosin zlepšuje svalové kontrakce, což vede k větší síle a výkonu.
3. Podporuje regeneraci svalů: Beta alanin může pomoci při regeneraci svalů po tréninku. Karnosin dokáže snížit zánět a podporovat růst svalů.
4. Zvyšuje svalovou hmotu: Kromě toho může beta-alanin pomoci zvýšit svalovou hmotu a snížit tukovou hmotu. 
5. Snižuje únavu: Beta alanin může snížit únavu a zlepšit koncentraci během tréninku. Tento doplněk může pomoci zvýšit fyzickou výkonnost a snížit únavu a vyčerpání během intenzivního tréninku.
 

✅ Svědění po užití beta alaninu. Je to normální? 

Beta alanin může způsobovat mravenčení. Toto svědění je způsobeno přechodným zvýšením hladiny histaminu v těle, což je chemická látka, která se uvolňuje při alergických reakcích a může způsobovat svědění. Svědění obvykle trvá asi 15-30 minut a projevuje se nejčastěji na kůži obličeje, krku, hrudníku a pažích. Svědění je bezpečné a přechodné a nepředstavuje žádné nebezpečí pro zdraví. 

✅ Kolik beta alaninu užívat? 

Beta alanin je třeba užívat pravidelně, pro dosažení plného účinku zvýšení hladiny karnosinu v těle. Doporučená dávka beta-alaninu se pohybuje mezi 2 až 5 gramy denně. Pokud jste začátečník nebo jste beta-alanin nikdy předtím nezkoušeli, můžete začít s nižší dávkou a postupně ji zvyšovat až na doporučenou dávku.

✅ Jaký je nejlepší čas na užívání beta-alaninu - před nebo po tréninku?

Beta alanin lze užívat kdykoliv během dne, my jej doporučujeme užívat přibližně asi 30 minut před cvičením, pro zvýšení výdrže a snížení únavy během tréninku.

✅ Jak dlouho trvá, než se projeví účinky beta-alaninu?

Účinky beta alaninu se liší v závislosti na dávce, délce užívání a individuální citlivosti každé osoby. Obecně se očekává, že účinky beta alaninu se projeví po 2 - 4 týdnech pravidelného užívání. Je důležité si uvědomit, že každý jedinec může mít jinou citlivost a může mít odlišné výsledky v závislosti na individuálních faktorech, jako jsou věk, pohlaví, stav zdraví, strava a tréninkový režim.

Kde mohu koupit kvalitní beta-alanin?

Beta alanin najdeme nejvíce v předtréninkovkách a nakopávačích, ale lze ho zakopit i samostatně

Beta Alanin

Beta Alanin se vyrábí synteticky a je vhodný i pro vegany. Pořídit si ho můžete v sypké formě bez příchuti, pro přidání do kteréhokoliv nápoje nebo v ovocných příchutích. Zakoupit jej můžete také v kapslích.

 


Extrifit Agrezz

Agrezz od Extrifitu se postará o maximálně napumpované svaly, dokonalou koncentraci při tréninku na trénink a skutečnou intenzitu. Profesionální produkt určený pro maximalizaci výkonu, síly a silové vytrvalosti nejen kulturistů. 

 


Czech Virus Beast Virus V2.0

Ultimátní produkt, který pomůže ve všech potřebných aspektech: síla a výbušnost, ledově klidné soustředění, dalé extrémně prokrví svalstvo a oddálí únavu na nejvyšší možnou dobu. Jedná se o ALL-IN-ONE produkt.

 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 18 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: