Můj účet
Přihlášení
Menu

Gymnastické míče, overbally

Gymnastické míče, overbally - i ve fitku jsou gymnastické míče běžnými pomůckami, které zpestřují trénink i těm největším borcům. Budete se divit, ale pokud budete gymnastický míč používat správně, tak s vaším tělem uděláte zázraky. Na domácí posilování, kdy bývá za cíl většinou protáhnout či zpevnit tělo jsou gymnastické míče ideální. Kromě rehabilitace či formování postavy vás cvičení na gymnastickém míči také aspoň na chvilku zbaví stresu a jediné, na co budete myslet, bude to, jak na míči udržet rovnováhu. Díky tomu, že během cvičení na gymnastickém míči se musíte neustále soustředit na rovnováhu, zlepšujete svou koordinaci pohybů a zpevňujete střed těla i hluboké svalstvo. Gymnastický míč používejte také, pokud chcete mít zdravá záda. Pokud budete dodržovat zásady správného cvičení a sezení na míči, aktivujete i hluboko uložené svaly okolo páteře, které ji pomáhají udržet stabilní. To však není zdaleka všechno, co gymnastické míče dokážou. Pravidelným cvičením s nimi totiž můžete posílit břišní svalstvo či zpevnit stehna a zadeček.

Malý nafukovací gumový míč zvaný overball je skvělým pomocníkem při cvičení a posilování, ale i při protahování namáhaných svalů. Posilování s overballem je přitom velmi bezpečné, není příliš fyzicky náročné a nezatěžuje klouby tak, jak to dělá cvičení se zátěží. Overball díky tomu pomáhá protáhnout a posílit celé tělo i jeho jednotlivé partie – a to hlavně takové partie, o kterých skoro ani nemáte tušení, že je máte.

Overball díky své variabilitě a díky svému uzpůsobení k balančním cvikům pomáhá posílit především svaly, na které při běžném cvičení nedojde. Overball nás při posilování nutí držet rovnováhu a zpevnit střed těla. To posiluje tzv. hluboký stabilizační systém: pánevní dno, šíjové svaly a hluboké svaly břišní a zádové. S overballem se dá také velmi efektivně posilovat břicho, stehna, zadek či paže. 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 12 produktů
  • Značky
  • barva
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: