Můj účet
Přihlášení
Menu

Želatina

✅ Co je želatina a jak funguje? 

Želatina pro regeneraci tkání, obnovu kloubních struktur, sílu vazů, elasticitu kůže a silné vlasy. Želatina je částečně hydrolyzovaný kolagen získaný z kostí, šlach a dalších částí savců. Kolagen je přitom důležitý pro strukturu kloubů, chrupavek a vazů. Želatina má velmi specifické složení aminokyselin včetně glycinu, prolinu, valinu a hydroxyprolinu. Díky nim podporuje regeneraci tkání, přispívá k obnově kloubních struktur a má protizánětlivé účinky. Pravidelné užívání želatiny může napomáhat ke zlepšení elasticity kůže a k posílení vlasů a nehtů.

✅ Pro koho je užívání želatiny vhodné?

Užívání kloubní výživy obsahující želatinu může pomoci v rámci preventivních opatření fyzicky aktivním lidem namáhajícím více kloubní aparát i těm, u nichž je snížena přirozená produkce kolagenu. 

 • Sportovci a fyzicky aktivní osoby zatěžují více pohybový aparát a jsou náchylnější k poranění kloubů. Želatina díky obsahu kolagenu a aminokyselin pomáhá snižovat riziko zranění, zlepšovat pohyblivost kloubů a podporovat rychlejší regeneraci po intenzivním cvičení. 
 • S věkem může docházet k postupnému ubývání a přestavbě kloubní chrupavky a ke vzniku osteoartrózy. Ve vyšším věku tak může být přínosné užívat přípravky pro podporu a regeneraci kloubů formou doplňků stravy. 
 • Lidé s předchozími zraněními kloubů nebo s genetickou predispozicí ke kloubním komplikacím tvoří další skupinu, pro které může být suplementace vhodná.
 • U lidí s problémy s pokožkou, vlasy a nehty může užívání želatiny přispět k posílení těchto tkání a zlepšení jejich hydratace a celkového vzhledu.
 • Doplňky stravy s želatinou mohou být přínosné pro ty, kteří nepřijímají dostatek kolagenu formou běžného jídelníčku.

V případě užívání doplňků stravy může být vhodné vybírat ty, které kombinují želatinu s dalšími látkami podporujícími jejich účinky, například vitamínem C.

✅ Jaké jsou účinky želatiny?

Nástup účinku želatiny je opožděný. Pro dosažení požadovaných výsledků je vhodné několikaměsíční a pravidelné používání.

 • Kolagen obsažený v želatině je velmi důležitý pro strukturu a sílu kloubů, chrupavek a vazů.
 • Želatina obsahuje aminokyseliny, které přispívají k regeneraci a obnově kloubních struktur. 
 • Želatina může podpořit elasticitu kloubů.
 • Obsah glycinu s protizánětlivými účinky podporuje zmírnění zánětlivých procesů, a tedy i bolesti.
 • Pravidelné užívání želatiny může přispět k vyšší elasticitě kůže a posílení vlasů a nehtů.

Jak želatinu užívat?

Doplňky stravy obsahující želatinu je možné užívat v průběhu celého dne. Mnoho výrobců přitom rozděluje denní dávku účinných látek do několika porcí tak, aby bylo zajištěno postupné dodání. Pokud trpíte trávicími obtížemi, užívejte želatinu ráno nalačno. Doporučený denní příjem želatiny není stanoven. Při užívání doplňků stravy s obsahem želatiny se vždy řiďte pokyny výrobce.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem želatiny. Vybírat můžete z přípravků obsahujících pouze tyto látky, nebo z výrobků, v nichž jsou doplněny pro podporu účinku například o vitamín C. 

V případě zájmu pro vás máme připravenou také zvláštní sekci komplexní kloubní výživy.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 5 produktů
 • Značky
 • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: