Můj účet
Přihlášení
Menu

Anabolizéry před tréninkem

Předtréninkové formule (předtréninkové stimulanty, nakopávače) sestavené k dosažení maximální koncentrace a pokročilého stupně napumpování svalových vláken. Většinou se jedná stimulační látky, varianty kreatinu, látky podporující produkci NO a růstového hormonu. Pre-workouty jsou nejčastěji ve formě ochucených sypkých prášku, shotů nebo kapslí. Lidé je vyhledávají za účelem zlepšení výkonu, síly, ale i maximálního nabuzení před těžkým tréninkem. Na trhu existují nakopávače se stimulanty a bez stimulantů.

Předtreninkovky jsou jako jedny z mála doplňků, u kterých jé učinek zaznamenatelný ihned po první dávce. Můžeme již při prvním tréninku pociťovat větší prokrvení a „napumpovanost“, zvýšení síly, lepší soustředění se i přísun psychické energie. Tyto aspekty mohou učinit trénink kvalitnější, v důsledku čehož, za splnění dalších důležitých podmínek, můžete dosáhnout zlepšení ve svalovém rozvoji. Musíme samozřejmě splňovat i další podmínky jako je dostatečný přísun živin, odpočinek a regenerace. Každý už snad ví, že svaly neroustou při cvičení, ale po cvičení v regeneraci.

✅ Jaké jsou výhody užívání pre-workoutů?
 

 •  Zvyšují energii: některé složky, jako je kofein a taurin, mohou zvýšit energii a zlepšit soustředění během tréninku.
 •  Zlepšují vytrvalost a výkon: některé složky, jako jsou aminokyseliny a kreatin, mohou zlepšit vytrvalost a výkon během tréninku a podporovat regeneraci svalů po tréninku.
 •  Zvyšují krevní oběh: některé složky, jako je arginin, extrakt z černého pepře nebo citrulin, mohou zlepšit krevní oběh a zvýšit průtok krve do svalů, což může podpořit jejich růst a regeneraci.
 •  Zlepšují koncentraci: některé složky, jako je taurin, kofein, nootropika či rostlinné extrakty, mohou zvýšit koncentraci a podpořit tak kvalitní trénink.

✏️ Zajímá vás, jak roste svalová hmota a jak maximálné zeefektivnit její růst? Podívejte se na článek a podcast od trenéra Jirka Vacka a výživového specialisty Petra Havlíčka:  Anabolismus: Co určuje, zda budu nabírat svaly nebo tuk?

✅ Jak správně dávkovat a kdy užívat pre-workout?

Přípravky před tréninkem by se měly užívat alespoň 30 minut před fyzickou aktivitou, aby měly dostatek času začít účinkovat a podpořit tak maximální výkon. Dávkování předtréninkových doplňků stravy se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a jeho složení. Proto je důležité pečlivě si přečíst návod k použití na obalu a postupovat podle něj.

✅ Můžu předtréninkovku užít každý den nebo je lepší si dát pauzu?

Pre-workouty by se měly užívat hlavně před cvičením, ale lze je užívat i na podporu energie a koncentrace i v netréninkové dny. Každopádně, většina z nich obsahuje větší množství stimulantů, proto není od věci dát si alespoň v netréninkové dny pauzu či menší dávku. 

✅ Jsou předtréninkové doplňky vhodné pro každého?

Předtréninkové doplňky stravy jsou vhodné prakticky pro každého, každopádně jsou tu skupiny lidí, kteří by se měli doplňkům se stimulanty vyhnout. Jsou to těhotné a kojící ženy a ani pro děti takové přípravky nejsou vhodné. Ti, co jsou citliví na stimulanty, jako je kofein, by měli být opatrní a měli by užívat nižší dávku nebo zvolit předtréninkové doplňky bez stimulantů

✅ Pro koho jsou pre workouty vhodné?
 

 • Sportovci a fitness nadšenci: Pre-workouty jsou ideální pro sportovce, kteří se věnují jakémukoli druhu fyzické aktivity, ať už jde o silový trénink, kardio cvičení, běh, cyklistiku, hokej, fotbal nebo jiný sport. Pomáhají zvýšit energii, vytrvalost i koncentraci, což může vést ke zlepšení výkonu a dosažení lepších výsledků.
 • Osoby hledající motivaci ve cvičení: Pro některé jedince může být těžké najít motivaci k cvičení, zejména pokud jsou unavení nebo mají za sebou dlouhý den. Pre-workouty s obsahem stimulantů, jako je kofein, mohou poskytnout potřebné nakopnutí a energii do začátku tréninku.
 • Intenzivní trénink: Pro náročný silový i intervalový trénink, mohou pre-workouty podpořit vytrvalost a výkon, a tím vám pomohou cvičit s vyšší intenzitou a déle.
 • Lidé, kteří mají nízkou energii nebo jsou unavení: Pokud jste unavení po dlouhém dni, pre-workouty vám mohou pomoci získat potřebnou energii a povzbudit vás ke cvičení.
 • Lidé s omezeným příjmem kofeinu: Pre-workouty existují i v bezkofeinové verzi, což je výhodné pro ty, kteří se snaží omezit svůj příjem kofeinu.

✅ Jak dlouho trvá, než se projeví účinek pre workoutu?

Čas, za který se projeví účinky předtréninkového doplňku stravy, je různý v závislosti na složení přípravku, individuální citlivosti a dávce užitého produktu. Předtréninkové doplňky, které obsahují složky jako je kofein nebo beta-alanin, mají rychlý účinek a projeví se již během 20-30 minut po užití. Jiné složky, které obsahují dlouhodobě uvolňující se složky, mohou mít pomalejší účinek, který se projeví až po delší době.


✏️ Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik zajímavých tipů od kvalitního trenéra Jirky Vacka: TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

✅ Lze předtréninkovky kombinovat s ostatními doplňky stravy?

Pre-workouty můžete kombinovat s kterýmkoliv doplňkem stravy. Nedoporučujeme pouze kombinovat více pre-workoutů dohromady. Mnoho předtréninkových přípravků má ve složení podobné složky již v maximálních dávkách a jejich další navyšování není žádoucí.

✅ Jaké jsou nejlepší předtréninkovky na trhu?
 

Fitness007 PWO Jirka Vacek 480 g

PWO není jen “nakopávač”. Jedná se o suplement, který kombinuje více suplementů dohromady: Pumpu, spalovač, adaptogen, energii a koncentraci.  PWO je komplexní předtréninkový doplněk stravy, který zajistí nejen účinné látky pro efektivní výkon, ale i jejich dostatečné množství.


REDCON1 TOTAL WAR

Profesionální produkt určený pro maximalizaci výkonu, síly a silové vytrvalosti nejen kulturistů, ale všech sportovců, jejichž výkon má silově-vytrvalostní charakter, jako jsou hokejisté, zápasníci MMA apod. Jedna dávka obsahuje 6g citrulinu a 3,2g beta alaninu.


Prom-in Nitrox Pump Extreme

Představuje extrémně silnou kombinaci ingrediencí pro zvýšení výkonu. Receptura obsahuje složky, jako je např. beta alanin a kreatin HCl pro podporu výkonu. Vše při minimálním obsahu sacharidů. Je ideální pro silový trénink pro zvýšení intenzity, zvýšení výbušné síly pro sporty, jako je hokej, americký fotbal, rugby atd.


Prom-in Progressive Pre

Kvalitní předtréninkovka, která kombinuje maximální podporu výkonu současně s maximální podporou uvolňování mastných kyselin, tedy spalování tuku. Tato předtréninkovka má i "sourozence" Serious Pre, který je uplně bez stimulantů. Je tedy vhodný pro ty, co hledají předtréninkovu bez kofeinu. 


EXTRIFIT AGREZZ

Kombinace stimulantů produkce oxidu dusnatého, citrulinu, beta alaninu a argininu, stimulačních látek kofeinu a taurinu, dále extraktu z plodů pomerančovníku hořkého (synefrinu), ze zeleného čaje, extraktu z černého pepře (piperinu), cholinu, tyrosinu a DMAE. Podporuje tvorbu tepla, díky jeho obsahu se budete více potit a více spalovat tuk a mít i více energie na trénink.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 172 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: