Můj účet
Přihlášení
Menu

Syrovátkové hydrolyzáty

Co je to syrovátkový hydrolyzát a jaká je jeho funkce?

Syrovátkový hydrolyzát (Whey Protein Hydrolysate, WPH) je nejvyšší formou zpracování syrovátkového proteinu. Je vyrobený procesem hydrolýzy, který rozkládá bílkoviny na menší peptidy a aminokyseliny, čímž zajišťuje rychlou stravitelnost a vstřebatelnost. Syrovátkový hydrolyzát se často používá v produktech pro okamžitou regeneraci svalů po intenzivním tréninku. Neobsahuje prakticky vůbec žádný tuk ani laktózu.

Hydrolyzát poskytuje rychlý přísun aminokyselin do svalů po fyzickém tréninku. Díky své rychlejší stravitelnosti se hydrolyzát syrovátkového proteinu doporučuje pro okamžitou regeneraci svalů a podporu jejich růstu.

Je protein vhodný pro každého? 

Ano, protein je vhodný pro každého, kdo potřebuje zvýšit příjem bílkovin ve své stravě nebo chce své stravování ozvláštnit. Každopádně pokud chcete do stravy doplnit bílkoviny nebo si je přidávat do receptů, doporučili bychom spíše syrovátkový koncentrát nebo syrovátkový izolát

Kdy užívat syrovátkový hydrolyzát?

Ráno nebo před tréninkem: Hydrolyzát je také užitečný jako rychlý zdroj aminokyselin před tréninkem nebo ráno po dlouhé noci spánku. Pomáhá předcházet katabolismu (rozkladu svalové hmoty) a zajišťuje svalům dostatek živin pro energetický vstup a regeneraci.

Po tréninku: Po intenzivním fyzickém cvičení je důležité obnovit svaly a podpořit jejich růst. Syrovátkový hydrolyzát je snadno stravitelný a rychle se vstřebává, což zaručí rychlý přísun aminokyselin do svalů a podporuje regeneraci.

Při potřebě rychlého proteinového zdroje: Protein je snadno stravitelný a rychle se vstřebává, což jej činí ideálním zdrojem proteinu v případech, kdy potřebujete rychlý přísun aminokyselin do těla, např. když nemáte dostatek času na přípravu jídla nebo potřebujete rychlé občerstvení po fyzické aktivitě.

Pokud je tedy váš cíl zvýšit svalovou hmotu, podpořit regeneraci po cvičení, snižovat hladinu tělesného tuku nebo prostě jen doplnit více bílkovin do stravy, může být doplňování stravy proteinovým nápojem užitečné. 

Můžu užívat syrovátkový hydrolyzát s intolerancí laktózy?

Většina syrovátkových hydrolyzátů je vhodnou volbou pro osoby s intolerancí laktózy. Během procesu hydrolyzace se laktóza rozkládá na jednodušší sacharidy, což snižuje nebo úplně odstraní obsah laktózy. Stupeň hydrolýzy a odstraňování laktózy se může lišit mezi různými výrobci a produkty.

Jak užívat syrovátkový hydrolyzát?

 • Proteinový nápoj: Smíchejte doporučené množství hydrolyzátu s vodou, mlékem (nebo alternativou mléka bez laktózy) či nebo jiným nápojem a dobře promíchejte.
 • Smoothie: Můžete ho smíchat s ovocem, zeleninou, mlékem (nebo alternativou mléka), ledem a dalšími přísadami, které vám chutnají.
 • Přidání do jídla: Syrovátkový hydrolyzát můžete také přidat do různých jídel, jako jsou palačinky, müsli, pudinky nebo kaše.

Pro koho je syrovátkový hydrolyzát vhodný?

 • Silově cvičící sportovce či vytrvalce
 • Kulturisti a bodybuildeři
 • Každého, kdo chce pomoci se splněním optimálního příjmu bílkovin. 
 • Lidi, kteří se snaží zhubnout a potřebují zvýšit příjem bílkovin. 
 • Osoby v rekonvalescenci po úrazu
 • Lidé s intolerancí laktózy

Jaký je nejlepší hydrolyzát na trhu? 
 

Dymatize Iso 100 Hydrolyzed Whey Protein Isolate 2264 g

Jedinečný hydrolyzovaný syrovátkový protein isolát s nulovým podílem sacharidů pro dokonalou podporu udržení pozitivní dusíkové bilance, která je nezbytná pro růst svalstva a rychlost regenerace. ISO-100 je jedinečný syrovátkový protein s nulovým podílem sacharidů, u něhož bylo dosaženo skutečně výborné chuti


Amix HydroPure Hydrolyzed Whey CFM Protein 1600 g

Amix HydroPure® Hydrolyzed Whey CFM® je špičkový protein se 100% obsahem značkové suroviny Hydrovon®. Hydrovon® je čistý hydrolyzovaný CFM® syrovátkový izolát. Produkt je navíc obohacen o komplex peptidů PepFormTM, pH-Active komplexem a probiotiky LactoSpore®.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 26 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: