Můj účet
Přihlášení
Menu

MSM Methylsulfonylmethan

✅ Co je to Methylsulfonylmethan (MSM) a jak funguje?

Methylsulfonylmethan (MSM) se přirozeně vyskytuje v kůře nadledvinek, je součástí našeho hormonálního systému a mimo jiné pomáhá udržovat normální struktury pojivových tkání.

MSM stabilizuje buněčné membrány, zvyšuje propustnost buněk, pomáhá uvolňovat živiny a vodu, zlepšuje antioxidační schopnosti organizmu, urychluje hojení, pomáhá zpevňovat vazy a šlachy, tlumit zánět, zlepšit pružnost, uvolňovat svaly a zmírňovat bolest a ztuhlost.

✅ Pro koho je užívání Methylsulfonylmethanu (MSM) vhodné?

Užívání Methylsulfonylmethanu (MSM) může být přínosné pro všechny, kteří zatěžují svůj pohybový aparát nebo u nichž dochází k poklesu přirozené hladiny látek důležitých pro tvorbu, posílení a regeneraci kloubů, šlach a vazů. Komplexní kloubní výživa má díky obsahu kolagenu pozitivní vedlejší efekt, který spočívá ve zvýšení elasticity kůže a posílení vlasů a nehtů.

  • Sportovci a fyzicky aktivní osoby zatěžují více pohybový aparát a jsou náchylnější k poranění kloubů. Látky obsažené v kloubní výživě pomáhají posilovat a obnovovat klouby, šlach a vazy. Jejich užívání je vhodné nejen v rámci rekonvalescence po zraněních, ale také jako jejich prevence. 
  • S věkem klesá přirozená produkce kolagenu a dalších látek důležitých pro zdraví kloubního aparátu. To může vést ke zhoršené pohyblivosti kloubů. Ve vyšším věku tak může být vhodné užívat kloubní výživu formou doplňků stravy. A to nejen z důvodu pohyblivosti kloubů, ale také kvůli zpevnění pokožky a prevenci vrásek.
  • Látky obsažené v kloubní výživě jsou důležité pro tvorbu a udržování svalové hmoty a regeneraci svalů. Lidé, kteří mají svalové obtíže, tak mohou být další skupinou, u níž je třeba dbát na jejich dostatek.
  • Lidé trpící artritidou, zánětlivým onemocněním kloubů způsobujícím bolest a omezenou hybnost, a osteoporózou by měli užívání doplňků stravy s látkami podporujícími zdraví kloubů konzultovat s lékařem.
  • Užívání MSM je v neposlední řadě doporučováno, pokud z jakéhokoli důvodu není příjem obsažených látek formou běžného jídelníčku dostatečný. 

Nedostatek chondroprotektivních látek se může v závislosti na individuálním zdravotním stavu projevovat různě. Jednat se může o bolest kloubů, zhoršenou pohyblivost, náchylnost k zánětům, zhoršenou strukturu a pevnost chrupavky a o sníženou kvalitu vlasů, kůže a nehtů. 

✅ Jak Methylsulfonylmethan (MSM) užívat?

Způsob užívání závisí mimo jiné na formě. Nabídka zahrnuje formu kapslí, volného prášku nebo koncentrátu na přípravu nápoje. V případě volného prášku je možné užívat ho nejen smíchaný s vodou, ale s jakýmkoli oblíbeným nápojem (rostlinné mléko, šťáva), případně s kaší nebo dalšími pokrmy. Připravenou porci jídla/nápoje s doplňkem stravy vždy zkonzumujte daný den, a to i pokud ji uchováváte v lednici. 

V případě užívání kloubní výživy je zpravidla vhodné několikaměsíční užívání s následnou přestávkou. Po ní je možné kúru opakovat. Doporučený denní příjem látek (s výjimkou vitamínu C) není stanoven. Při užívání komplexní kloubní výživy se vždy řiďte pokyny výrobce.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem chondroprotektivních látek kombinovaných tak, aby byl jejich účinek co nejvyšší. 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 9 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: