Můj účet
Přihlášení
Menu

Nootropika pro kvalitní spánek

Kvalitní spánek je základ zdraví. Každý si přeje probouzet plný energie a s dobrou náladou, ale většina lidí v dnešní době trpí nedostatkem kvalitního spánku. Existuje mnoho tipů, jak podpořit kvalitu spánku: čtení před spaním, nepřejídání se, omezit elektroniku, vyvětrat před spaním a mít v pokoji méně než 21 stupňů, funguje i počítání oveček, čili zaměstnání mozku něčím jiným než nechtěnými myšlenkami. Nicméně existuje i mnoho produktů a doplňků stravy, které nejsou návykové, jsou často na přírodní bázi, které vám s kvalitním spánkem pomohou. 

✅ Co jsou to nootropika a jak fungují?

Jedná se o funkční potraviny a doplňky stravy, které jsou zaměřené na optimalizaci mozkové činnosti. Nootropika jsou látky určené pro zvýšení energie, nálady, produktivity a fyzického výkonu, ale i vnitřní zklidnění, s čímž souvisí psychická odolnost nebo klidný spánek. Dokáží potlačit únavu, pomoci zatočit s nekonečnou prokrastinací a zlepšující schopnosti lidského myšlení, funkci a kapacitu mozku.

✅ Jaké doplňky mezi nootropiky pro kvalitní spánek najdete?

Zde najdete doplňky stravy, které jsou navrženy tak, aby vám pomohly dosáhnout kvalitního spánku. Naše nabídka zahrnuje několik klíčových doplňků, které byly pečlivě vybrány pro své potenciální benefity pro spánek a relaxaci. 

  • Melatonin: Přírodní hormon, který hraje klíčovou roli v regulaci spánku a bdění. Melatonin může pomoci zkrátit čas potřebný k usnutí a zlepšit celkovou kvalitu vašeho spánku. Melatonin je ideální volbou i pro ty, kteří mají problémy s přizpůsobením se změnám časových pásem.
  • GABA (kyselina gama-aminomáselná): Inhibiční neurotransmiter, který má schopnost zklidnit nervový systém. Může pomoci uvolnit mysl a podpořit relaxaci, což zase vede ke klidnějšímu a hlubšímu spánku.
  • Hořčík (magnesium): Hořčík je minerál, který hraje důležitou roli v uvolňování a klidu nervového systému. Doplňování hořčíku může pomoci snížit noční křeče a nervovou podrážděnost, což přispívá ke zlepšení spánku.
  • 5HTP (5-hydroxytryptofan): 5HTP reguluje náladu a spánek.
  • L-tryptofan: Esenciální aminokyselina, která je prekurzorem serotoninu a melatoninu. Tato aminokyselina může pomoci podpořit spánek a relaxaci.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem účinných látek, a to jak v kombinaci pro zvýšení účinku, tak jednotlivě.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 40 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: