Můj účet
Přihlášení
Menu

Proteinové tyčinky

Co jsou to proteinové tyčinky? 

Proteinová tyčinka vypadá jako klasická konvenční tyčinka, ale obsahuje zvýšené množství bílkovin a často i méně jednoduchých cukrů a tuků. Proteinové tyčinky mají poskytnout tělu dostatečné množství bílkovin, které jsou důležité pro regeneraci a růst svalů. 

Kdy jíst proteinovou tyčinku? 

Proteinové tyčinky si můžete dát kdykoliv během dne - doma, ve škole, před cvičením, po tréninku, v práci nebo na cestách. Tyčinky slouží jako rychlý snack nebo svačinka pro doplnění energie a bílkovin. Proteinovou tyčinku si také můžete vychutnat jako dezert. Nicméně je důležité si uvědomit, že nemůže nahradit vyváženou stravu.

 • před cvičením - pro doplnění energie
 • po cvičení - pro doplnění bílkovin a urychlení regenerace
 • kdykoliv během dne - pro doplnění bílkovin
 • jako dezert
 • ideální jako svačina na výlety a cestování
 • ideální svačina při turistice, lyžování, na lyžích i cyklistice 
 • jako svačina ve škole nebo v práci
 • ideální jídlo, pokud nestíháte

Jaké jsou vhodné proteinové tyčinky na hubnutí?

Proteinové tyčinky jsou skvělým doplňkem i do jídelníčků redukčních diet. Bílkoviny, které jsou základní složkou proteinových tyčinek, pomáhají s pocitem sytosti, čímž předcházejí nadměrnému přejídání. Mají i nejvyšší termický efekt ze všech makroživin, to znamená, že na trávení bílkovin tělo vynaloží mnohem více energie, než u trávení tuků a cukrů. Při hubnutí je dostatečný příjem bílkovin důležitý pro udržení svalové hmoty. Pokud máte obavy kterou vybrat, sáhněte po proteinové tyčince bez přidaného cukru. Co dál je důležité pro hubnutí? Mrkněte na článek Hubnutí pro začátečníky. Co je to kalorický deficit? A jak začít správně a udržitelně hubnout?

BiotechUSA Zero bar 50 g 

Jedna z nejprodávanějších tyčinek a to nejen díky ceně. Základem je proteinová směs ze 4 zdrojů bílkovin a vybírat můžete z 9 příchutí. Zero bar je absolutně bez cukru, lepku a laktózy. Proteinová tyčinka nemá žádnou polevu, proto se skvěle hodí i na cesty.


 Extrifit EXXE Protein Bar 65 g

Základ 20 g bílkovin tvoří mléčný a syrovátkový proteinový izolát a mléčný koncentrát. Je to ideální svačina svačina do diety a mnoho lidí ji přirovnává konzistencí i chutí k tureckému medu. V každé tyčince najdete to, co má v příchuti. V arašídové jsou arašídy, v jeblečné kousky jablek a skořicové je se skořicí atd.

Jaké složení by měla mít kvalitní proteinová tyčinka?
 

 • Bílkoviny: Proteinová tyčinka by měla obsahovat dostatečné množství bílkovin. Ideálně by měla obsahovat alespoň 15-20 gramů bílkovin v tyčince, ale množství se může lišit dle výrobce a účelu tyčinky.
   
 • Sacharidy: Sacharidů se není třeba bát, ani pokud hubnete. Ve složení by vás mělo zajímat hlavně množství jednoduchých cukrů, které způsobují výkyvy cukru v krvi. Pokud má tyčinka +- 5 g jednoduchých cukrů je to v pořádku i do diety. 
   
 • Tuky: Proteinová tyčinka by měla mít do 20 g tuku na 100 g. Je důležité sledovat kvalitu tuků obsažených v tyčince a dávat přednost zdrojům nenasycených mastných kyselin, jako jsou rostlinné oleje, semínka nebo ořechy.

Je proteinová tyčinka vhodná i pro děti?

Není třeba mít obavy z toho, že by proteinové tyčinky obsahovaly suroviny nebezpečné pro děti. Nicméně děti, vzhledem ke své velikosti, nepotřebují tolik bílkovin jako dospělí, proto není nutné, aby mladší děti doplňovaly bílkoviny prostřednictvím proteinových tyčinek. Je dostačující, aby se mladší děti stravovaly zdravě, různorodě a vyváženě. Na toto téma i jaké doplňky stravy jsou vhodné pro děti, se rozpovídal výživový specialista Petr Havlíček v tomto článkuKaždopádně všichni víme, jak jsou proteinové tyčinky oblíbené mezi “dospěláky” a pokud si od vás dítě kousne nebo jednou za čas nějakou sní, vliv na jeho zdraví to mít nebude. Jiné to už je u dospívajících dětí, které jsou ve fázi růstu a také se věnují sportu. Jejich hmotnost stoupá a zároveň se zvyšuje jejich potřeba bílkovin. V těchto případech by zahrnutí proteinových tyčinek do jídelníčku může být smysluplné.

Jaké jsou nejlepší proteinové tyčinky na trhu? 

Toto jsou nejoblíbenější tyčinky mezi zákazníky, zajímá vás, jaké další tyčinky jsou populární a jak si stojí v žebříčku, co si chuti a složení týče? Podívejte se na Nejlepší proteinové tyčinky | RECENZE 2023

SmartFuel protein bar 60 g

Tyčinky jsou navrženy tak, aby poskytovaly nutričně vyvážený zdroj energie a bílkovin bez přebytečného cukru. Každá tyčinka obsahuje 20 g kvalitních bílkovin ze syrovátkového koncentrátu a mléčného proteinu.

Prom-in Pure bar 65 g

 20 g bílkovin proteinového komplexu (CFM mléčný syrovátkový koncentrát a micelární kasein). Bez přidaného cukru, doslazena sladidlem ze stévie, obohacena o vlákninu a zdrojem tuku jsou mandle či pistácie. 

Barebells Protein Bar 55 g

Pokud hledáte alternativu čokoládových tyčinek ve zdravější verzi a bez cukru, tak co se chuti týče, toto je rozhodně vítěz. Je srovnatelná možná i chuťově lepší. V každé tyčince je 20 g bílkovin z mléčného proteinu.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 113 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: