Můj účet
Přihlášení
Menu

Kre-alkalyn

Co je Kre-alkalyn a jak se liší od běžného kreatinu?

Kre-Alkalyn je moderní patentovanou formou kreatinu. Kre-alkalyn vyniká vysokou absorpcí a stabilitou v organismu. Forma kapslí je ideální pro snadné a přesné dávkování. Ovšem nečekejte nějakou převratnou změnu, protože tento přípravek je v principu kombinací původního kreatin monohydrátu s jedlou sodou (soda bikarbona). Vypadá to až velmi primitivně, ale soda bikarbona má jednu pro sportovce významnou vlastnost, která je oceňovaná i sportovní vědou, a to eliminovat odpadový produkt svalové práce – kyselinu mléčnou. Její zvyšující se koncentrace (zvláště u vysoce intenzivní činnosti jako je posilování a kulturistika) je jednou z hlavních příčin, proč musíme přerušit svalovou práci a zařadit odpočinek.

Soda bikarbona v Kre-alkalynu podstatně zvyšuje jeho pH a ten získává silně zásaditou povahu, což zabraňuje extrémně kyselému prostředí v žaludku přeměňovat kreatin v neúčinný a odpadový kreatinin, který pouze zatěžuje ledviny a pochopitelně snižuje účinnost kreatinu. Uvádí se několikanásobně větší schopnost vstřebávání než je u klasického kreatinu a tvorba odpadového kreatininu je mnohem nižší. To umožňuje až několikanásobně nižší dávkování.

Jaké jsou výhody užívání Kre-alkalynu?

Zvýšení síly a výkonu: Kreatin je známý svou schopností zvýšit obsah fosfokreatinu ve svalových buňkách, což je zdroj energie pro krátkodobou, výbušnou aktivitu, jako je silový trénink nebo intervalový trénink. 

Zlepšení vytrvalosti: Zejména při opakovaných krátkých a intenzivních aktivitách, jako jsou sprinty. 

Zrychlená regenerace: Kreatin má také potenciál urychlit proces regenerace svalů po intenzivním tréninku. 

Menší příjem vody: Díky této formě kreatinu, by nemělo docházet k tak výraznému zadržování vody v tkáních a mělo by se minimalizovat možnost nadýmání nebo pocitu "nafouknutí".

Může Kre-alkalyn pomoci při budování svalů a zlepšení výkonu?

Kre-alkalyn má pozitivní vliv na zvýšení síly, nárůst svalové hmoty a zlepšení výkonu. Tyto účinky jsou připisovány lepší stabilitě Kre-alkalynu, která by měla vést ke zvýšené dostupnosti kreatinu pro svaly.  Nicméně, jiné studie neprokázaly žádný významný rozdíl ve výsledcích mezi Kre-alkalynem a běžným kreatinem. Ukázalo se, že běžný kreatin monohydrát je stejně účinný při zvyšování síly, podpoře regenerace svalů a zlepšování výkonu.

Jak a kdy Kre-alkalyn užívat? 

Existuje několik názorů na to, kdy je nejlepší užívat kreatin. Je třeba poznamenat, že čas použití kreatinu je otázkou osobní preference a neexistuje jednoznačně stanovená nejlepší doba. Nejdůležitější je pravidelnost užívání kreatinu a dodržování doporučeného dávkování. Zde je několik možností:

  • Kreatin před tréninkem: Kreatin si můžete přimíchat do svého oblíbeného pre workoutu a užít je 30 - 60 minut před tréninkem.
  • Kreatin po tréninku: Dávku kreatinu můžete přimíchat například i do proteinového nápoje po cvičení.
  • Kreatin kdykoliv během dne: V netréninkový den si můžete namíchat kreatin kdykoliv během dne. Důležité je dodržovat pravidelnost a užívat svou dávku kreatinu ve stejnou dobu každý den, aby se udržela konzistentní hladina kreatinu ve svalové tkáni.

Kreatin dávkování - jak kreatin užívat, kolik a kdy?

Kreatin je svalový energizér, který přímo zvyšuje výkon svalů. Látka, která podporuje růst čiré svalové hmoty a nepřímo snižuje hladinu podkožního tuku. Ale víte jak ho užívat, kolik a kdy? 

Je Kre-alkalyn vhodný pro každého? 

Kreatin může užívat prakticky každý zdravý dospělý jedinec. Kreatin se obecně nedoporučuje dětem a mladistvým a také těhotným a kojícím ženám, zejména kvůli nedostatku dat o dlouhodobých účincích a bezpečnosti u této věkové skupiny.

Jaké jsou hlavní výhody a přínosy Kre-alkalynu?

Rychlejší vstřebávání: Kreatin ethyl ester je forma kreatinu s rychlou vstřebatelností, díky přítomnosti esterové skupiny. Tento předpoklad by naznačoval, že kreatin ethyl ester může být rychleji dostupný pro svaly a využíván pro energetické procesy.

Menší zadržování vody: Kreatin ethyl ester je forma kreatinu s menším sklonem k zadržování vody v svalové tkáni. 

Jak dlouho trvá, než se projeví účinky Kre-alkalynu?

Obecně platí, že účinky kreatinu ethyl ester, stejně jako u jiných forem kreatinu, se často neobjevují okamžitě a vyžadují pravidelné užívání. U některých jedinců mohou být první znatelné účinky kreatinu ethyl ester patrné již po několika dnech nebo týdnech užívání. Mezi přínosy kreatinu patří zvýšená síla, vytrvalost a objem svalůPro plné a optimální využití kreatinu ethyl ester se doporučuje užívat ho pravidelně po dobu alespoň 4 až 6 týdnů.

Pro koho je Kre-alkalyn nejvíce ideální?

  • siloví sportovci (fitness, kulturistika, powerlifting)
  • rychlostní sportovci (sprinteři a běžci, cyklisté, sjezdaři, plavci)
  • fanoušci intenzivních tréninků jako HIIT či crossfit
  • hráči kolektivních sportů, které vyžadují výbušnost jako hokej, fotbal, americký fotbal či basketbal
  • bojoví sportovci (MMA, box, judo, kickbox a další)
Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 4 produkty
  • Značky
  • velikost balení