Můj účet
Přihlášení
Menu

Anabolizéry během tréninku

Anabolizéry během tréninku jsou doplňky, které jsou navrženy tak, aby podpořily anabolické procesy v těle během tréninku. Obsahují látky, které mají za cíl zvýšit svalový růst, vytrvalost, regeneraci svalů a celkový výkon. Mezi běžné složky anabolizérů během tréninku patří:

 • Aminokyseliny jsou základní stavební kameny bílkovin, které jsou nezbytné pro svalový růst a regeneraci. Mezi nejběžnější aminokyseliny v anabolizérech patří BCAA (rozvětvené řetězce aminokyselin) nebo EAA, které pomáhají snižovat svalovou únavu a podporují regeneraci svalů.
 • Taurin je aminokyselina, která pomáhá zlepšovat vytrvalost a odolnost proti únavě během tréninku.
 • Citrulin je aminokyselina, která se podílí na syntéze oxidu dusnatého (NO) v těle. Oxid dusnatý je známý pro svou schopnost rozšiřovat cévy, díky čemuž se zlešuje průtok krve a dodávání kyslíku a živin do svalů během tréninku. 
 • Elektrolyty: Elektrolyty jako jsou sodík, draslík, vápník a hořčík jsou důležité pro udržení rovnováhy tekutin v těle a správnou funkci svalů a nervů.

Kombinace těchto látek pomůže maximalizovat výkon během tréninku a urychlit regeneraci po něm.

✅ Jaké jsou výhody užívání anabolizérů během tréninku?
 

 •  Zlepšují vytrvalost a výkon: některé složky, jako jsou aminokyseliny, mohou zlepšit vytrvalost a výkon během tréninku a podporovat regeneraci svalů po tréninku.
 •  Zvyšují krevní oběh: arginin, extrakt z černého pepře nebo citrulin, zlepšují krevní oběh a zvyšují průtok krve do svalů, což může podpořit jejich růst a regeneraci.
 •  Zvyšují energii: některé intra workouty obsahují taurin nebo kofein a mohou zvýšit energii a zlepšit soustředění během tréninku.

✏️ Zajímá vás, jak roste svalová hmota a jak maximálné zeefektivnit její růst? Podívejte se na článek a podcast od trenéra Jirka Vacka a výživového specialisty Petra Havlíčka:  Anabolismus: Co určuje, zda budu nabírat svaly nebo tuk?

✅ Jak správně dávkovat a kdy užívat anabolizéry během tréninku?

Anabolizéry během tréninku si rozmícháte ve vodě a vezmete s sebou na cvičení, kde je v průběhu tréninku popíjíte a tak postupně dodáváte tělu potřebné látky. Dávkování se liší v závislosti na konkrétním produktu a jeho složení. Proto je důležité pečlivě si přečíst návod k použití na obalu a postupovat podle něj. 

✅ Jsou anabolizéry během tréninku vhodné pro každého?

Ano, anabolizéry jsou vhodné prakticky pro každého. Každopádně, pokud anabolizéry během tréninku obsahují stimulanty jsou tu skupiny lidí, kteří by se měli doplňkům se stimulanty vyhnout. Jsou to těhotné a kojící ženy a ani pro děti takové přípravky nejsou vhodné. Ti, co jsou citliví na stimulanty. Většina anabolizérů během tréninku silné stimulanty neobsahuje, ale vždy si zkontrolujte složení etikety. 

✅ Pro koho jsou anabolizéry během tréninku vhodné?
 

 • Sportovci a fitness nadšenci: Anabolizéry jsou ideální pro sportovce, kteří se věnují jakémukoli druhu fyzické aktivity, ať už jde o silový trénink, kardio cvičení, běh, cyklistiku, hokej, fotbal nebo jiný sport. Pomáhají zvýšit energii, vytrvalost a chránit svalová vlákna během cvičení, což může vést ke zlepšení výkonu a dosažení lepších výsledků.
 • Intenzivní trénink: Pro náročný silový i intervalový trénink, mohou anabolizéry podpořit vytrvalost a výkon, a tím vám pomohou cvičit s vyšší intenzitou a déle.
 • Lidé, jež mají problém udržet se hydratovaní: Mnoho anabolizérů obsahuje elektrolyty, které podpoří hydrataci těla a doplnění minerálních látek, které ztrácíte, během cvičení, potem.

✅ Jak dlouho trvá, než se projeví účinek anabolizéru během tréninku?

Anabolizéry během tréninkem obsahují látky, jejichž účinek je rychlý. Mnoho těchto suplementů obsahuje například citrulin, u kterého se začnou projevovat své účinky relativně rychle po jeho konzumaci, obvykle během 15-20 minut od požití, to samé platí pro práci aminokyselin v přípravku. 


✏️ Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik zajímavých tipů od kvalitního trenéra Jirky Vacka: TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

✅ Lze kombinovat anabolizéry během tréninku s ostatními doplňky stravy?

Ano, můžete kombinovat s kterýmkoliv doplňkem stravy. Doporučujeme si pouze ohlídat, zda váš preworkout neobsahuje vysoké množství např. citrulinu, které je v anabolizérech časté, není třeba užívat výsoké dávky např. 10 gramů. V tomto případě bychom doporučilu snížit lahce dávku.

✅ Jaké jsou nejlepší anabolizéry během tréninku na trhu?
 

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Kompletní spektrum esenciálních aminokyselin, dostatečné množství BCAA, přidané elektrolyty, skvěle nachuceno s bezkonkurenčním složením. Pokud bereme vážně novotvorbu svalových bílkovin, tedy jinak řečeno budování svalového hmoty, jsou EAA naprosto klíčové. EAA jsou aminokyseliny, které si naše tělo neumí vytvářet samo.

BiotechUSA Amino Energy Zero s Elektrolyty 360 g

Zahrnuje všech devět esenciálních aminokyselin (s BCAA v poměru 2:1:1), spolu s beta-alaninem. Produkt obsahuje komplexní kombinaci stimulantů, včetně kofeinu ze dvou různých rostlinných extraktů. Neobsahuje však více kofeinu než silný šálek kávy. Je bez přidaného cukru a neobsahuje ani lepek.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 22 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: