Můj účet
Přihlášení
Menu

Aminokyseliny komplexní

✅ Co jsou to komplexní aminokyseliny a jak fungují?

Komplexní aminokyseliny je kategorie, která obsahuje produkty, které kombinují esenciální i neesenciální aminokyseliny a další účinné látky vhodné při tréninku a fyzické zátěži. Každá z těchto látek má v těle svou specifickou funkci. Výhodou užívání komplexních doplňků je získání celého spektra těchto aminokyselin v jednom suplementu, což může podpořit optimální funkci svalů a celkový sportovní výkon. 

Komplexní aminokyseliny zahrnují směs esenciálních a neesenciálních aminokyselin. Příjem esenciálních aminokyselin (EAA) je pro naše tělo zvláště důležitý, protože si je samo nedokáže vyrobit. Jsme tedy zcela závislí na jejich příjmu ze stravy a doplňků stravy. Celkem jich existuje 8, včetně aminokyselin s větveným řetězcem (BCAA). BCAA mají tu výhodu, že se v našem těle typicky rychleji rozkládají než ostatní aminokyseliny, což z nich dělá skvělý zdroj energie pro pracující svaly. Tyto aminokyseliny jsou často využívány k ochraně svalové hmoty a také jako efektivní podpora regenerace a růstu svalů.

  • Podpora regenerace
  • Syntéza svalových bílkovin
  • Snížení únavy
  • Ochrana svalové hmoty
  • Zlepšení energetického metabolismu
  • Pomáhají udržet homeostázu (stálost vnitřního prostředí)

✅ Pro koho jsou komplexní aminokyseliny vhodné?

Každá aminokyselina má v těle svou specifickou funkci. Některé z nich, jako BCAA, slouží k podpoře regenerace a mohou být využity jako zdroj energie během náročné fyzické aktivity. Další aminokyseliny jako EAA jsou ideální pro podporu budování svalové hmoty. Tyto aminokyseliny jsou zvláště důležité pro jedince, kteří chtějí maximalizovat ochranu a růst svých svalů. Aminokyseliny arginin nebo citrulin, jsou spojeny s lepším prokrvením svalů a svalovou pumpou. Tento efekt může nakonec přispět ke zlepšení sportovního výkonu. Je tedy klíčové vhodně využívat aminokyseliny v závislosti na konkrétních cílech a potřebách, aby se dosáhlo optimálního prospěchu pro tělo a sportovní výkon.

✅ Jaké jsou benefity produktů s komplexními aminokyselinami?

Tyto výživové doplňky se často vyznačují širokým spektrem účinných látek, jako jsou vitamíny, minerály, elektrolyty, látky se stimulanty nebo podporující redukci váhy, jako je kofein, zelený čaj a další. Tyto produkty vám pomohou doplnit nejdůležitější aminokyseliny a díky jejich složení mohou podpořit spalování tuku, hubnutí a celkové zdraví a vitalitu. Při výběru si můžete vybrat ten, který nejlépe odpovídá vašim potřebám a cílům.

✅ Jaké jsou nejlepší komplexní aminokyseliny na trhu?
 

SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g

Kompletní spektrum esenciálních aminokyselin, dostatečné množství BCAA, přidané elektrolyty, skvěle nachuceno s bezkonkurenčním složením. Pokud bereme vážně novotvorbu svalových bílkovin, tedy jinak řečeno budování svalového hmoty, jsou EAA naprosto klíčové. EAA jsou aminokyseliny, které si naše tělo neumí vytvářet samo. 


BioTechUSA Mega Amino

100% čistý aminokyselinový přípravek získaný z ruzných druhů typů bílkovin. Mega Amino se velmi rychle vstřebávají, proto se rychle dostanou do krevního oběhu, a tím stimulují tvorbu hormonů a enzymů.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 35 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: