Můj účet
Přihlášení
Menu

Ochucující kapky (flavdrops)

Dochucující kapky bez kalorií jsou oblíbené k dochucení nápojů, ale i jídla jako je kaše, tvaroh, jogurt, koláče, aniž byste přidávaly kalorie navíc. Jedná se o sladidla, která jsou koncentrovaná, proto stačí použít velmi malé množství pro dosažení žádané chuti.

Flavdropsy jsou často založené na sladidle sukralóza, jejíž sladivost je 600× vyšší než u klasického cukru. Pořídit si můžete i kapky ze stévie na bázi extraktu steviol‑glykosidu, který má oproti sukralóze asi poloviční sladivost.


✏️ Náš tip: Flavdrops se vejdou do tašky i kabelky a jsou nenápadné, takže si můžete osladit svou kávu klidně v kavárně, aniž byste do ní museli sypat cukr.

Ochucující kapky jsou oblíbené u lidí, kteří se snaží snížit kalorický příjem, omezit příjem cukru nebo upravit chuť potravin a nápojů podle svých preferencí. Ochucující kapky jsou sladké neutrální jako cukr, ovocné, vanilkové, čokoládové nebo mít různé další příchutě, a tak umožňují přizpůsobit chuť nápojů a pokrmů podle vkusu jednotlivce. Na našem e-shopu najdete dochucující kapky více než ve 20 příchutích. Mezi oblíbené značky se řadí ochucující kapky od MyProteinBiotechUSAFrankys Bakery nebo Body Attack.

✅ Kam všude mohu použít ochucující kapky?

Ochucovací kapky, které mohou posloužit k ochucení nápojů a pokrmů, jsou velmi variabilní a můžete je použít v mnoha různých situacích. Zde je několik tipů, kam je můžete zařadit:

 • Do vody, do kávy i do čaje
 • Jogurty, tvaroh a kaše
 • Do zmrzliny
 • Do muffinů nebo koláčů
 • Koktejly a proteinové nápoje
 • Smoothies
 • Marinády
 • Do salátů ovocných i zeleninových

✅ Mohu používat ochucující kapky v dietě? 

Samozřejmě, ochucovací kapky samy o sobě neobsahují kalorie, což znamená, proto jsou vhodné pro diety. Jsou oblíbené mezi lidmi, kteří chtějí omezit příjem cukru nebo kalorií, ale stále chtějí přidat chuť do svých jídel a nápojů.

✅ Mohou ochucující kapky děti?

Ano, děti mohou jíst sladidla, ale s mírou. Sladidla jsou látky, které dodávají potravinám sladkou chuť, ale neobsahují kalorie. Je důležité věnovat pozornost tomu, jaké sladidlo se používá a v jakém množství. Některá sladidla jsou obecně považována za bezpečná pro děti, jako je stevie, xylitol, erythritol nebo sukralóza, když jsou konzumována v rozumném množstvích. Pokud pečete koláč a přidáte do něj místo cukru sladidlo nebo chcete občas osladit nějaký dezert je to v pořádku, ale je třeba myslet na to, že ať už cukr nebo sladidla bychom, neměli bychom to s nimi přehánět. 

✅ Jaké jsou oblébené ochucující kapky?
 

MyProtein FlavDrops 50 ml

Přírodní aroma, které slouží k ochucení nápojů a potravin, neobsahují žádné kalorie, žádný cukr, žádné sacharidy a žádný tuk. Super koncentrované příchutě znamenají, že bude stačit pouze pár kapek. 


BiotechUSA Zero Drops 50 ml

Zero Drops neobsahují žádný cukr či kalorie a navíc jsou bez laktózy a lepku.  Drops jsou ideální volbou pro dochucování vašich oblíbených pokrmů. Můžete si vybrat z 10 různých příchutí anebo je dokonce kombinovat dle vaší libosti mezi sebou.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 6 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: