Můj účet
Přihlášení
Menu

Adaptogeny

Co jsou to adaptogeny? Termín adaptogen označuje specifické látky, které působí na odolnost organismu, přispívají k fyzickým i mentálním procesům, což vede k zvládání nestandardních stavů. Jednoduše řečeno adaptogeny mají vliv na schopnost přizpůsobení se novým podmínkám.

Nejznámější adaptogeny:

Maca

Maca neboli Řeřicha peruánská je silný adaptogen, který přispívá k posílení fyzické i psychické vitality. Přispívá k sexualitě, normální funkci hormonálního systému a plodnosti, dále k vitalitě a vytrvalosti. Jeho chuť je nasládlá a dala by se přirovnat k ořechům nebo karamelu. Kořen macy je bohatý na vitamín C, hořčík, měď, železo, zinek a selen.

Ashwagandha

Ashwagandha neboli Indický ženšen je známý adaptogen, který má pozitivní vliv na duševní zdraví a relaxaci, podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému, působí jako antioxidant a napomáhá udržovat dobrý stav pokožky. Nejlepší účinky mají hlízy, které se nejprve usuší na slunci a pak rozemelou na prášek, který je pro tělo dobře stravitelný, má zemitou chuť a je dobře rozpustný ve vodě.

Kurkuma, kurkumin

Kurkuma obsahuje přirozeně velké množství silného antioxidantu kurkumin, který má pozitivní vliv na trávení, játra, kardiovaskulární systém, imunitní systém, dýchací systém, stav kloubů a kostí a v neposlední řadě působí protizánětlivě. Kurkumin svědčí naší pokožce, prospívá také pohybovému aparátu. Bývá užíván pro udržení normální činnosti nervové soustavy, duševní rovnováhu a napomáhá normálnímu trávení. Kurkuma má jemnou, kořenitou chuť a vůni. V potravinářství je označená jako E100.

Rhodiola Rosea, Rozchodnice růžová

Rhodiola Rosea neboli Rozchodnice růžová je adaptogen, který přispívá přirozené schopnosti těla přizpůsobit psychickému u fyzickém vytížení. Posiluje fyzickou i duševní kondici a zároveň umožňuje podpořit přirozenou schopnost těla přizpůsobit se neustále se měnícím životním podmínkám duševnímu vypětí a únavou. 

Funkční houby

Funkční houby přispívají zejména k posílení imunitního systému. Obsahují vysoké množství biologických látek, které jsou bohaté na životně důležité vitamíny, minerály, stopové prvky a aminokyseliny.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 96 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: