Můj účet
Přihlášení
Menu

Multivitamin

✅ Co jsou to multivitamíny a jak fungují?

Multivitaminy jsou doplňky stravy, které spojují vitamíny, minerály a další aktivní látky tak, aby jejich složení odpovídalo aktuálním potřebám a pokrývalo živiny, kterých může být v běžném jídelníčku nedostatek.

Sportovci a lidé se zvýšenou aktivitou patří k těm, u nichž je třeba více dbát na vyvážený příjem živin a jejich dostatečné množství. Intenzivní fyzická aktivita a zvýšené nároky na organismus mohou zásoby vitamínů a minerálů vyčerpat rychleji, než je tomu u běžné populace. Navíc i vitamíny a minerály se podílejí na výkonu a následné regeneraci.

✅ Pro koho jsou multivitamíny vhodné?

Zvýšená potřeba vitamínů a minerálních látek se může vyskytnout u různých skupin lidí. Sportovci a lidé se zvýšenou fyzickou aktivitou jsou jednou z nich. 

Dalšími skupinami, pro které může být užívání multivitaminů vhodné, jsou:

 • lidé s nedostatečným příjmem živin souvisejícím s omezeními ve stravování (jednat se může například o osoby s potravinovými alergiemi a intolerancí, poruchami trávicího traktu zhoršujícími vstřebatelnost živiny nebo s poruchami chuti k jídlu způsobenými onemocněním či léčbou); 
 • vegetariáni a vegani (objevit se u nich může nedostatek některých vitamínů a minerálů obsažených ve vyšší míře v živočišných zdrojích, například vitamínu B12, železa nebo vápníku);
 • starší osoby (s postupujícím věkem dochází ke snížení schopnosti vstřebávat živiny). 

✅ Jaké jsou účinky multivitaminů?

Účinky multivitaminů se liší v závislosti na jejich složení přizpůsobenému individuálním potřebám. Obecně je možné říci, že multivitaminy přispívají k fungování imunitního systému, podpoře výkonnosti, kognitivních funkcí, energie a vitality, regeneraci, zdraví kostí a svalů a k prevenci srdečně-cévních onemocnění.

Složení multivitaminů určených primárně pro sportovce a fyzicky aktivní je často navrženo tak, aby:

 • podpora výkonu a energetický metabolismus, k čemuž napomáhají například vitamíny skupiny B;
 • posílení imunitního systému obsahem vitamínů C a D a antioxidantů podporujících po fyzickém výkonu oslabený imunitní systém;
 • podpora regenerace svalů a tkání a snížení riziko křečí například díky obsahu hořčíku a zinku;
 • podpora zdraví kostí a kloubů a snížení náchylnosti k poranění způsobenou opakovanými nárazy a vysokou zátěží, z tohoto důvodu multivitaminy obsahují vitamín D a K, vápník a další minerály;
 • chrochrana organizmu před nepříznivými vnějšími vlivy za pomoci antioxidantů.

✅ Jak správně multivitamíny užívat?

Multivitaminy nejsou určeny jako náhrada vyváženého jídelníčku, měly by být pouze jeho doplňkem. Při jejich užívání doporučujeme vždy se řídit pokyny výrobce. 

✅ Jaké jsou nejlepší multivitamíny na trhu? 

Reflex Nexgen 60 kapslí

Prémiový multivitamín s obsahem 28 biologicky aktivních složek, které mimo jiné podporují regeneraci, výkonnost, vitalitu a obranyschopnost. Vyvážený poměr vitamínů, minerálů a probiotických kultur zajistí i při zvýšené fyzické aktivitě tělu dostatek potřebných mikronutrientů.

Prom-in Vita Solution 60 tablet

Profesionální produkt, který obsahuje komplex vitamínů a minerálů v optimálním poměru a formě tak, aby pokryl zvýšenou potřebu mikroživin zatěžovaného organizmu.

Czech Virus SuperVita PRO 

Obsahuje řádnou dávku důležitých vitamínů, minerálů v chelátové vazbě a další látky, které podporují správné fungování lidského těla. Mezi další látky se řadí např.: Coenzyme Q10, Lutein, Cholin, Ženšen, Zázvor, Ashwagandha, aj.. Nové složení je vhodné pro vegany a je slazeno steviol-glykosidy.Jsou multivitamíny vhodné pro vegetariány nebo vegany? 

Multivitamíny mohou být vhodným doplňkem pro vegetariány a vegany, ale je důležité vybrat takový produkt, který bude splňovat jejich specifické potřeby a dietní omezení. Zde je několik tipů: BiotechUSA Vegan Multivitamin 60 tablet MyProtein Vegan A-Z Multivitamin

Na našem e-shopu najdete prémiové multivitaminy přizpůsobené mimo jiné zvláštním potřebám sportovců. Vybrat si můžete ze speciálních doplňků pro ženy i pro muže. Vybrané multivitaminy splňují zásady Vegan. 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 77 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: