Můj účet
Přihlášení
Menu

Spalovače termogenní

Co jsou to termogenní spalovače tuků a jak fungují při hubnutí? 

Thermogenní spalovače tuků jsou doplňky stravy, které jsou navrženy tak, aby podporovaly spalování tuků a zvyšovaly metabolismus. Obsahují různé složky, jako jsou kofein, zelený čaj, synefrin (pomerančovník hořký), kajenský pepř a další bylinné extrakty, které jsou známé svým termogenním účinkem.

Termogeneze je proces, během kterého tělo produkuje teplo. Při užití termogenního spalovače tuků, obsažené složky stimulují termogenezi v těle, což zvyšuje teplo a metabolismus a to vede k většímu spalování kalorií a tuků. Používání spalovačů tuků by mělo být vždy doplněno zdravým životním stylem, pravidelným cvičením a vyváženou stravou. 

Jaké složky by měl termogenní spalovač tuků obsahovat?

 • Kofein: Zvyšuje energii, zlepšuje koncentraci a podporuje spalování tuků.
 • Hořká pomerančová kůra: Obsahuje synefrin, což je látka, která může zvýšit metabolismus a podpořit spalování tuků.
 • Zelený čaj: Obsahuje katechiny, což jsou antioxidanty, které podporují spalování tuků a zvyšují metabolismus.
 • Kajenský pepř: Obsahuje kapsaicin, což je látka, která může zvýšit metabolismus a podpořit spalování tuků.
 • L-karnitin: Podporuje přeměnu tuků na energii a zlepšuje výkon během cvičení.

Podívejte se na ty nejlepší spalovače tuků na našem e-shopu.

Jaký je nejlepší čas na užívání termogenních spalovačů tuků?

Spalovače tuků doporučujeme užívat před tréninkem či jinou fyzickou aktivitou nebo ráno před jídlem. Obecně se doporučuje začít s nižší dávkou a postupně ji zvyšovat. Pokud nemáte se spalovači nebo produkty se stimulanty zkušenost, nevybírejte ten nejsilnější. Zde neplatí, čím silnější, tím lepší. Každý je na stimulanty jinak citlivý a příliš silný spalovač může způsobit nevolnost či roztěkanost a nedovolí vám tak soustředit se plně na cvičení.

Kdy uvidím výsledky při užívání spalovačů tuků?

Termogenní spalovače tuků začnou působit již během 20 - 30 minut po užití, kdy můžete cítit příval energie, větší pocení a lepší koncentraci při cvičení. Výsledky u užívání termogenních spalovačů tuků se liší u každého člověka, protože to závisí na řadě faktorů, jako jsou tělesná hmotnost, dieta, cvičební režim a metabolismus. S viditelnými výsledky můžete počítat v řádu týdnů. Nicméně, pokud se rozhodnete používat thermogenní spalovače tuků, během několika dní zaznamenáte tyto účinky:

 • Zvýšený metabolismus: Mohou zvýšit metabolismus těla a podpořit spalování tuků, což může vést ke ztrátě tělesné hmotnosti.
 • Zvýšená energie: Díky obsahu kofeinu a dalších stimulantů mohou thermogenní spalovače tuků zvýšit energii a výkon během cvičení.
 • Potlačení chuti k jídlu: Některé složky termogenních spalovačů tuků umí potlačit chuť k jídlu, což může vést k menšímu příjmu kalorií.

Jak cvičit a jíst při užívání termogenních spalovačů tuků?

Optimální způsob tréninku a stravování při užívání thermogenních spalovačů tuků se může lišit v závislosti na individuálních cílech, preferencích a úrovních fyzické zdatnosti. Na našem blogu najdete plány, kde si vybere každý dle jeho cílů. Pokud cvičíte ve fitku a chcete nabírat svaly bez přibírání tuků, vyzkoušejte tréninkový plán pro budování svalové hmoty: 4 tréninky zdarma, který sestavil trenér Jirka Vacek. Pokud nechcete chodit do fitka nebo vám to čas neumožňuje Tereza pro vás dala dohromady plán na domácí cvičení pro efektivní výsledky. S jídelníčkem vám zase pomůžou rady od výživového specialisty Petra Havlíčka. Podívejte se na článek Jak si vypočítat makroživiny a nastavit jídelníček? Kde a jak začít. Jak počítat kalorie.

Mají termogenní spalovače tuků smysl?

Termogenní spalovače smysl rozhodně mají, jestliže máte srovnaný jídelníček, jste v kalorickém deficitu a máte dostatek pohybu, spalovač tuků hubnutí skvěle podpoří. Pokud si před sportem vezmete spalovač, efekt hubnutí a spalování bude rychlejší, dodá vám energii a zlepší soustředění na cvičení. 

Mohou být termogenní spalovače kombinovány s jinými doplňky stravy?

Spalovače tuků lze kombinovat prakticky se všemi doplňky stravy. Nedoporučujeme je kombinovat pouze s jinými spalovači tuků nebo anabolizéry se stimulanty, protože obsahují podobné složky a navýšení stejných složej není žádoucí. Podívejte se na článek TOP 5 SUPLEMENTŮ | Nejlepší doplňky stravy pro sportovce i nesportovce. Jaká suplementace má cenu, kde najdete tipy na suplementy, které by nikomu neměli v jídelníčku chybět.

Může užívat spalovače tuků každý? 

Spalovače tuků může užívat prakticky každý zdravý jedinec, nejsou vhodné u těhotných a kojících žen, dětí a adolescentů. Ti, co jsou citliví na stimulanty, jako je kofein, by měli být opatrní a měli by užívat nižší dávku nebo zvolit spalovač tuků bez stimulantů.

Jaké jsou nejlepší spalovače tuků na trhu? 
 

SmartFuel Fat Burner 90 kapslí

Komplexní vícesložkový spalovač tuků pro maximální podporu redukce hmotnosti. Všechny látky fungují synergicky, to znamená, že se vzájemně doplňují a maximalizují své účinky tak, aby spalování tuků bylo maximálně efektivní.


Prom-in Lean Solution 180 kapslí

Spalovač Lean Solution je komplex pro optimální management kontroly tělesné hmotnosti. Unikátní spalovač s extra vysokým množstvím účinných složek: acetyl-L-karnitin HCl, extrakt zeleného čaje, L-tyrosin, kofein, kajenský pepř i synefrin.


Grenade Thermo Detonator

Termogenní předtréninkový stimulant. Pomáhá udržovat optimální váhu a funguje jako stimulační přípravek pro lepší fyzický i mentální výkon.  Obsahuje kofein a další stimulační látky jako extrakt ze zeleného čaje, synefrin a kajenský pepř.


Nutrend Fat Direct

BEZ STIMULANTŮ. Noční spalovač je speciálně vyvinut k odbourávání tuků ve spánku. Receptura obsahuje výtažky z mořských řas wakame, ale i z garcinie cambogie a ze zelenou kávu (bez kofeinu). Neobsahuje povzbuzující látky.


Extrifit Thermogel

Komplexní termogenní spalovač tuků, připravený k okamžité konzumaci v několika skvělých příchutích ve fromě gelu. Určený pro všechny sportovce, kteří usilují o maximální vyrýsování a redukci podkožního tuku.


Jsou termogenní spalovače bezpečné? Mají spalovače tuků vedlejší účinky?

Termogenní spalovače tuků jsou bezpečné, pokud jsou používány v souladu s doporučenou dávkou. Při nedodržení dávkování nebo větší citlivosti na stimulanty se mohou objevit tyto vedlejší účinky:

 • Nespavost - Spalovače tuků obsahují stimulanty, které organismus nabudí, proto není žádoucí užívat je večer. Pokud chcete hubnutí podpořit i večer nebo nemáte jinou možnost než cvičit večer, můžete si pořídit noční spalovač tuků, který je bez stimulantů.
 • Bolest hlavy - Díky stimulantům ve spalovačích tuků, obzvlášť u lidí, kteří nejsou zvyklí na stimulanty, se může objevit bolest hlavy. V tomto případě doporučujeme zvolit nějaký spalovač tuků, ve kterém není stimulantů příliš nebo snížit dávku. Vyzkoušet můžete třeba tento od SmartFuel.
 • Nevolnost - Nevolnost může být způsobena různými faktory, jako jsou citlivost na určité látky, dávkování, nebo kombinace různých přísad v přípravku, které vám nutně nemusí vyhovovat. 
 • Dehydratace - Spalovače tuků pracují na principu termogeneze, v jejímž důsledku může dojít ke větší ztrátě vody z organismu. Denně byste měli vypít 2 - 3 litry tekutin denně.
 • Nesoustředěnost a ztráta koncentrace - Tento stav je často způsoben vysokou dávkou přípravku nebo větší citlivostí na stimulanty. Další příčina může být, pokud jste v kalorickém deficitu a tělo nemá dostatečný přísun živin a energie do mozku.

Autor: Ing. Petr Havlíček 

Petr Havlíček je výživový specialista, který mění všechny své vědomosti a zkušenosti v praktickou pomoc s hubnutím, jídelníčky a zdravým životním stylem. 

Petr Havlíček patří k nejznámějším výživovým specialistům v České republice. Je absolventem Vysoké školy zemědělské v Brně – obor zootechnika, se specializací na potravinářské technologie. Tomuto oboru se dál nevěnoval a zasvětil svůj život výživě, které se věnuje více jak 20 let a za tu dobu mu prošlo pod rukama více jak 9000 klientů. Začínal s výživou vrcholových sportovců, dnes radí také českým osobnostem či klientům, kteří chtějí zhubnout, změnit životní styl či zlepšit kondici.

Zdroje:
 1. Comparing effectiveness of fat burners and thermogenic supplements to diet and exercise for weight loss and cardiometabolic health: Systematic review and meta-analysis - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33427571/
 2. The effects of green tea on weight loss and weight maintenance: a meta-analysis - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19597519/
 3. Effects of p-Synephrine during Exercise: A Brief Narrative Review - PubMed. PubMed [online]. Dostupné z: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33467423/
Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 70 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: