Zlaté Ověřeno zákazníky
Menu

Produktové kategorie
  • -10%
  • Katalogové číslo: 1982

Scitec HMB 90 kapslí

Scitec HMB 90 kapslí - HMB je metabolit aminokyseliny nazývané leucin. Jeho stálé užívání je schopné ovlivnit vývoj a masivní růst svalové hmoty a síly, přičemž napomáhá i při spalování tuku.

sekce
Glutamin , HMB
Výrobce:
Scitec Nutrition
balení
90 kapslí

430 Kč (sleva 10%)

387 Kč

skladem

Nejlevnější doprava PPL od 70 Kč
Při nákupu nad 1500 Kč doprava zdarma

více o produktu

Scitec HMB 90 kapslí výrobce Scitec Nutrition

HMB - nesteroidní, tělu vlastní látka s antikatabolickým a následným anabolickým účinkem. HMB je díky svým účinkům vhodný pro silové a silově vytrvalostní druhy sportů.

HMB je metabolit aminokyseliny nazývané leucin. Jeho pravidelné užívání je schopné ovlivnit vývoj a masivní růst svalové hmoty a síly, přičemž napomáhá i při spalování tuku. HMB snižuje schopnost našeho těla odbourávat bílkoviny, čímž chrání svalové buňky proti katabolismu, rovněž chrání svalové buňky před poraněním v průběhu tréninku. Samozřejmostí je, že jeho účinek je podmíněn tréninkem. Výborně se navzájem doplňují s kreatinem.

Kreatin totiž napomáhá okamžitému nárůstu svalové hmoty, HMB zvyšuje trvalý nárůst svalové hmoty. Velmi vhodné je rovněž užívání HMB v době diet a tréninků zaměřeným na zkvalitnění a odbourávání tuků, kdy chrání svalovou hmotu proti jejímu odbourávání a devastaci.

HMB = 3-hydroxy-3-methyl butyrate = tělu vlastní látka, mastná kyselina s krátkým řetězcem, která se v organismu vytváří z potravou přijaté aminokyseliny Leucinu. Přirozeně je HMB přítomné v určitém malém množství i v potravinách. Avšak výše uvedených účinků lze dosáhnout zvýšeným příjmem HMB ve formě suplementu.

Obecný princip účinku spočívá v regulaci hladiny katabolického hormonu. Díky snížení hladiny tohoto hormonu dochází i k omezení katabolických procesů. Následným efektem omezení katabolických procesů je zesílení antikatabolických a anabolických pochodů: proteosyntéza (tvorba bílkovin), nárůst a regenerace svalové hmoty. HMB tedy nepracuje na principu „natahování" vody do tkáně. HMB pomáhá aminokyseliny postupně zabudovávat do svalového matrixu. Jde o děj stálý a dlouhotrvající a výsledkem je kvalitní svalová hmota. Díky svým účinkům může HMB nalézt využití při adaptaci organismu na zvýšenou fyzickou zátěž, pro omezení postupu atrofie svalové hmoty s postupujícím věkem či ve stavech, kdy je omezema tělesná hybnost.

Dávkování:

  • užívejte denně 3 g HMB /6 kapslí/ - rozdělené na 2 dávky v průběhu dne, nejlépe 30 min. před tréninkem a ihned po tréninku.

 

scitec-nutrition

DOTAZY / RECENZE

  • Daniel dne 6. 3. 2017 v 18:56 napsal: Reagovat

    Dobrý den, jaký je rozdíl mezi tímto výrobkem a výrobkem Scitec HMB MEGA 90 kapslí ? Nutriční hodnoty jsou téměř totožné. A ještě, kdy očekáváte naskladnění zboží Scitec HMB 180 kapslí ? Děkuji

  • Martin dne 7. 3. 2017 v 09:01 napsal: Reagovat

    Dobrý den, rozdíl je právě v nutričních hodnotách, Scitec HMB obsahuje 500mg hmb v 1 kapsli, Scitec Mega HMB obsahuje 1 kapsle 900mg hmb, je tedy skoro 2x tak silnější. Scitec HMB 180 kapslí již bohužel nebude, výrobce ukončil výrobu. Přeji pěkný den

Vložit dotaz / hodnocení produktu

image  

Ještě jste si nevybrali? Doporučujeme Vám