Můj účet
Přihlášení
Menu

Zdravý den Sklenice na klíčení 700 ml

Hodnotilo již 5 zákazníků

Zdravý den Sklenice na klíčení 700 ml

Hodnotilo již 5 zákazníků
390 Kč
skladem ihned k expedici
Počet:
Doprava od 39 Kč nad 1 500 Kč ZDARMA.

Zdravý den Sklenice na klíčení 700 ml


Naklíčovací sklenice je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.

Naklíčovací sklenice Zdravý den® je vyrobena ze zdravotně bezpečného skla. Má speciální šroubovací víčko opatřené síťkou z nerezové oceli, kovový stojánek pro umístění sklenice víčkem dolů a keramický podstavec pro zachycení přebytečné vody, která ze sklenice odkapává po promývání semen. Sítko na víčku sklenice zajišťuje rostlinám dostatečný přísun vzduchu. Použité materiály a zaoblený tvar sklenice s velkým hrdlem umožňují její snadné mytí. Díky elegantnímu designu bude naklíčovací sklenice Zdravý den účelným a vkusným doplňkem každé kuchyně.

Co lze klíčit?

 • Jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin, vyjma semen řeřichy a rukoly. Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná. Používejte semena na klíčení v BIO kvalitě.

Návod klíčení semen

 • První den: vložte semena do sklenice, našroubujte víčko, zalejte dostatečným množstvím vody minimálně do ¾ nádoby a nechte namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Po skončení namáčení semena důkladně propláchněte vodou, obraťte sklenici dnem vzhůru a několikrát protřepejte, aby vytekla všechna voda. Umístěte sklenici na kovový stojánek šikmo víčkem dolů. Díky tomu bude moci přebytečná voda odkapat na keramickou misku podstavce. Sklenice by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20°C mimo dosah přímého světla a zdroje tepla.
 • Další dny: semena je potřeba pravidelně promývat, aby se namočila a rychle klíčila. Pro zavlažení semen není nutné odstraňovat víčko ze sklenice. Sklenici naplňte přes sítko vodou a po 1–2 minutách vodu vylejte. Pak sklenici umístěte zpět na keramický podstavec. Promývání semen opakujte pravidelně nejméně 2x denně (ráno a večer) a vždy, když se bude zdát, že semena v lahvi vysychají, a to až do sklizení hotových klíčků. Tak jako první den, vždy při promývání opatrně protřepejte sklenici.
 • Sklizeň: rychlost růstu klíčků závisí na specifických vlastnostech naklíčovaného semena a okolní teplotě. Klíčky vyjměte ze sklenice a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí. Před konzumací semena propláchnete vodou.

Použití naklíčených výhonků

 • Hotové klíčky lze přidávat do salátů – zeleninových, listových, těstovinových nebo luštěninových. Použít je na ozdobení pečiva nebo hotových pokrmů, přidávat je do zeleninových nápojů, dresinků, omáček a polévek nebo je můžeme jíst samostatně.
Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis

Obrázek produktu: Sklenice na klíčení, je pouze pro ilustraci vyobrazen s naklíčenými semeny.

Distributor:  Aspen team s.r.o., Akátová 1175/3, 18200 Praha.

Vyrobeno: v EU.

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Hodnotilo již 5 zákazníků

 • 5. 5. 2023 v 13:21
  Jana Bdinková
 • 29. 3. 2022 v 08:24
  Miroslava Malinová
  Sklenice na klíčení super. Jsou stále v provozu. ????????????
 • 2. 3. 2022 v 13:54
  Monika Gottwaldová
  Skvělá sklenice. Dlouho jsem domácí klíčení odkládala, ale s touto sklenicí to jde samo. Moc doporučuji.
 • 3. 2. 2022 v 19:56
  Ivana
  Spokojenost
 • 24. 3. 2021 v 08:51
  Martina Halíková
  Sklenice funguje skvěle.
Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz