Můj účet
Přihlášení
Menu

Scitec Calcium - Magnesium 90 tablet

Hodnotilo již 6 zákazníků

Scitec Calcium - Magnesium 90 tablet

Hodnotilo již 6 zákazníků
259 Kč
skladem ihned k expedici
Počet:
Doprava od 39 Kč. Nad 1500 Kč ZDARMA.

Scitec Nutrition Calcium - Magnesium 90 tablet, doplněk stravy


V našem těle se nachází velké množství vápníku a hořčíku, a to především v kostech, odkud ho v případě nutnosti čerpáme. Vápník přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, činnosti svalů, funkci nervových přenosů a ovlivňuje funkci trávicích enzymů. Je potřebný zejména pro udržení normálního stavu kostí a zubů. Hořčík se podílí na syntéze bílkovin a ovlivňuje smrštění svalů, včetně srdečního. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k elektrolytické rovnováze (ta je potřeba, aby nedocházelo ke svalovým křečím).

Pravidelné sportování zvyšuje potřebu příjmu vápníku a hořčíku. Pokud si špatně sestavíte jídelníček, nebo si z jiných důvodů nemůžete zajistit jejich dostatečný přísun, použijte doplněk výživy s obsahem vápníku a hořčíku. Výrobek Calcium-Magnesium je kvalitní formou obsahující tyto složky v ideálním poměru. Jedna dávka Calcium-Magnesium obsahuje 500 mg vápníku a 250 mg hořčíku.

Doporučené dávkování:

 • dospělí: užívejte 1 tabletu Calcium-Magnesium denně s jídlem
 • tablety jsou pokryty potahovou vrstvou pro snadnější polykání

Balení: 90 tablet

Počet dávek v balení: 90

Minimální trvanlivost: Viz obal

Upozornění: Doplněk stravy. Vhodné zejména pro sportovce. Není náhradou pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí! Není vhodné pro těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za vady vzniklé nevhodným skladováním a použitím.

Upozornění pro alergiky: Alergeny ve složení produktu tučně zvýrazněny.

Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis

Výživové údaje:

1 tableta

%RHP*

Vápník

500 mg

63%

Hořčík 

250 mg

67%

*%RHP = Referenční hodnota příjmu

Složení: uhličitan vápenatý, glukonát vápenatý, oxid hořečnatý, glukonát hořečnatý, zahušťovadlo (rostlinná celulosa), protispékavá látka (zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, rostlinný stearan hořečnatý), stabilizátor (polyvinilalkohol), zvlhčující látka (polyetylén glykol), prášek (Světlice barvířská), barvivo (oxid titaničitý), obal celulosa.

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Hodnotilo již 6 zákazníků

 • 4. 10. 2023 v 10:51
  Miloslav Pavelka
  Tento produkt s optimálním poměrem minerálního i organicky vázaného vápníku a hořčíku 500/250 mg užívám několik let 1x denně pro prevenci resp. eliminaci nočních křečí lýtek a šlach. Na těch se podílí, nejen deficit hořčíku, ale hlavně vápníku, který funguje jako přenašeč vzruchů mezi membránami nervových buněk. Rozmezí koncentrace iontového vápníku v krevním séru je relativně úzké. Je snadno narušeno větší konzumací ovocných kyselin jablečné, vinné aj. ( víno, mošty, ovocné šťávy), které vápník vážou do komplexu. Proto obvyklé užití hořčíku problém křečí zcela neřeší.
 • 15. 12. 2022 v 01:45
  Miloslav Pavelka
  Proti svalovým křečím funguje nejen tradiční hořčík, ale i vápník, jehož potřebná iontová koncentrace v krevním séru je v úzkém rozmezí a ovlivňuje transport iontů buněčnými membránami. Tento produkt obsahuje v optimálním poměru hořčík i vápník jak v pomaleji vstřebatelné minerální formě magnesiumoxidu a calciumcarbonátu rozpouštěnými žaludeční kyselinou, tak i ve snadno a rychle vstřebatelné organické formě glukonátů hořčíku i vápníku. Nejsem výkonný sportovec a užívám již dva roky denně jednu tabletu obsahující 250 mg Mg + 500 mg Ca a dřívější poměrně časté noční křeče lýtkových svalů a šlach prstů ruky mne již neobtěžují.
 • 22. 8. 2022 v 14:27
  Josef Kočí
  Za mě spokojenost. Ostatní fitness obchody od tohoto ustupují a nechápu proč, doplněk užívám již 3 roky :-)
 • 20. 12. 2021 v 18:21
  Miloslav Pavelka
  Vynikající přípravek proti nočním křečím nejen svalů, ale i šlach způsobených nikoliv jako obvykle nedostatkem magnesia (hořčíku), ale poklesem koncentrace iontů calcia (vápníku) v krevním séru. Dochází k tomu nejen přetížením svalů, ale též po konzumaci nápojů s obsahem kyseliny jablečné a vinné ( víno a mošt), které vápník vážou do neiontového komplexu. Je přitom třeba okamžitě dodat vápník nejen jako obvyklý carbonát(uhličitan) vápenatý, jež se musí nejprve rozložit žaludeční kyselinou, ale v rychle a snadno vstřebatelné formě glukonátu a laktátu, což tento produkt vše obsahuje. Dosud jsem jen při obtížích užíval nárazově šumivé tablety Calcium forte 500 mg, ale nyní beru preventivně 1 tabletu Scitec Calcium-Magnezium 500/250 mg. Křeče se při stejném životním režimu již neobjevují a jablečný mošt i bílé víno opět konzumuji normálně. Promiňte mi něco chemické osvěty následkem profesionální deformace.
 • 11. 11. 2021 v 18:16
  Karolína Hebláková
  Jsem s tím velmi spokojená. Rychlá dodávka i kvalita jsou super. Tablety nejsou moc velké, takže jejich konzumace je bezproblémová. S obsahem složek jsem velmi spokojená.
 • 28. 1. 2021 v 13:08
  Daniela
Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz