Můj účet
Přihlášení
Menu

Curcumin (kurkuma)

Kurkumin má pozitivní vliv na funkci srdečně-cévního systému, mozku, pohybového aparátu i na celkovou vitalitu organizmu. Jeho aktivní složku využívá nejen tradiční čínská medicína, ale také ájurvéda.

Pro koho je kurkuma vhodná?
Kurkuma má silné antioxidační účinky, které podporují odbourávání volných radikálů a zmírňují tak oxidační stres. Kurkuma je vhodná pro ty, kteří chtějí podpořit detoxikaci svého organizmu a svou vitalitu. V případě, že užíváte léky ovlivňující srážlivost krve nebo trpíte onemocněním žlučových cest, poraďte se o užívání kurkumy se svým lékařem. Doplňky stravy s kurkumou nejsou určené pro děti a těhotné a kojící ženy.

Účinky kurkumy
Kurkuma obsahuje vysoký podíl přírodních flavonoidů známých jako kurkuminoidy (hlavním z nich je kurkumin). Kurkumin má blahodárný vliv na náš organizmus.
✅ Má silné antioxidační účinky a podporuje odbourávání volných radikálů
✅ Zvyšuje produkci žluči a chrání játra před toxickým poškozením
✅ Má protizánětlivý účinek
✅ Pomáhá odbourávat tuky a snižovat cholesterol
✅ Je zkoumaný pro své protivirové, protiinfekční a protinádorové účinky
✅ Má potenciál v rámci podpůrné léčby neurodegenerativních nemocí (např. Alzheimerovy choroby)

Jak kurkumu užívat?
Doporučené denní množství kurkumy není zatím stanoveno. Z odborných studií ale vyplývá, že 500 až 2 000 mg prášku z kurkumy nebo 150 až 250 mg kurkuminu denně je prospěšné a zároveň bezpečné pro každodenní užití. Vždy dodržujte doporučení výrobce. Na našem e-shopu najdete doplňky stravy s vysokým obsahem aktivních složek kurkumy. V nabídce máme i přípravky zcela z přírodních ingrediencí a splňující zásady vegan a gluten-free.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 19 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: