Můj účet
Přihlášení
Menu

Ostropestřec mariánský

✅ Co je ostropestřec mariánský a jak funguje?

Ostropestřec mariánský podporuje schopnost jater detoxikovat organizmus a má výrazné antioxidační účinky. Jeho užívání ve formě doplňku stravy je vhodné v rámci zdravého životního stylu a při zvýšené fyzické zátěži. 

✅ Pro koho je ostropestřec mariánský vhodný?

Ostropestřec podporuje schopnost jater vylučovat škodlivé látky a jeho užívání je tak vhodné nejen při zvýšené fyzické zátěži, ale pro každého z nás. Ostropestřec mariánský se obvykle užívá v několikatýdenních kúrách, je možné ho ale doplňovat i dlouhodobě. V případě diabetiků, onkologických pacientů a osob citlivých na hormon estrogen je vhodné užívání konzultovat se svým lékařem. Doplňky stravy s ostropestřcem mariánským nejsou určené pro děti a těhotné a kojící ženy.

✅ Účinky ostropestřce mariánského

Hlavní účinnou látkou ostropestřce mariánského (Silybum marianum) je silymarin, komplex flavonoidů, které mají antioxidační účinky. Díky nim ostropestřec mariánský mimo jiné podporuje regeneraci jaterních buněk a napomáhá detoxikaci. Dále zvyšuje hladiny vitamínu E (α-tokoferolu), β-karotenu a vitamínu C (askorbátu) a zmírňuje poškozování buněčných membrán volnými radikály.

  • Podporuje zdravou funkci jater, sleziny a ledvin
  • Podporuje detoxikaci organizmu
  • Má silné antioxidační účinky
  • Jedná se o přírodní zdroj silymarinu
  • Pomáhá odplavit z těla volné radikály

Užívání ostropestřce může být dle studií prospěšné také pro onkologické pacienty, kdy zmírňuje následky radioterapie. V současné době se zkoumá pozitivní vliv ostropestřce mariánského na podporu zdravé hmotnosti. 

✅ Jak správně ostropestřec mariánský užívat?

Doporučené denní množství ostropestřce mariánského nebylo stanoveno a množství aktivní látky v denní dávce se u jednotlivých výrobců liší. Vždy dodržujte doporučení výrobce. Ostropestřec je možné užívat ve formě kapsle jedenkrát denně, nebo si denní množství rozdělit do několika dávek. Vhodné je zapít doplněk stravy dostatečným množstvím vody.   Ostropestřec mariánský se obvykle užívá v několikatýdenních kúrách, je možné ho ale doplňovat i dlouhodobě.

Na našem e-shopu najdete doplňky stravy s vysokým obsahem aktivních složek ostropestřce mariánského. V nabídce máme i přípravky zcela z přírodních ingrediencí a splňující zásady kosher, vegan a gluten-free.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 13 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: