Můj účet
Přihlášení
Menu

Draslík / Potassium

✅ Co je draslík a jaká je jeho funkce v lidském těle? 

Draslík je klíčový minerál, který hraje důležitou roli v udržení zdravého fungování lidského těla. Jeho přítomnost přispívá k normální činnosti nervové soustavy tím, že podporuje přenos nervových signálů, rovněž působí jako důležitý faktor při udržení normální činnosti svalů a k udržení normálního krevního tlaku, kdy je nezbytný jako prevence hypertenze a udržení kardiovaskulárního zdraví. Draslík je důležitý pro hydrataci a elektorlytickou rovnováhu organismu. Na jeho dostatečný příjem by si tak obzvlášť měli dát pozor sportovci a všichni aktivní jedinci. 

  • Draslík přispívá k normální činnosti nervové soustavy
  • Draslík přispívá k normální činnosti svalů
  • Draslík přispívá k udržení normálního tlaku krve
  • Draslík přispívá k udržení sprvné elektrolytické rovnováhy

✅ Jaký je ideální příjem draslíku? Jak doplnit draslík?

Ideální příjem draslíku se liší podle individuálních potřeb každé osoby, věku, pohlaví, životního stylu a zdravotního stavu. Denní doporučený příjem draslíku podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je 3,510 mg draslíku, co by měli dospělí jedninci přijímat denně. Sportovci a jedinci s vyšší fyzickou aktivitou mohou potřebovat více draslíku kvůli ztrátám přes pot a zvýšené potřebě pro svalovou kontrakci. Draslík je běžně přítomen v různých potravinách, jako jsou banány, pomeranče, brambory, rajčata, sušené ovoce, luštěniny a další. Pokud máte nedostatek draslíku a potřebujete jej doplnit, pomůže vám i doplněk stravy, který rychle doplní hladinu draslíku v těle. 

✅ Jak se projevuje nedostatek draslíku v těle? 

Draslík je jednou z nejdůležitějších minerálních látek pro náš organismus. Nedostatek draslíku v těle může vyvolat řadu nežádoucích projevů, jako je únava a slabost, poruchy nervové soustavy - svalové křeče, necitlivost nebo brněním v končetinách, ale i arytmie. Poruchy trávicího systému a zvýšený krevní tlak jsou další možné příznaky.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem železa, a to jak v kombinaci v kvalitních multivitamínech, tak jednotlivě.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 9 produktů
  • Značky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: