Můj účet
Přihlášení
Menu

Jak vybrat kvalitní protein? Nejlepší přírodní syrovátkový protein.

Na dostatečný příjem bílkovin by měl dbát každý z nás, ať už jste aktivní sportovec nebo ne. Proteiny mají na starost mhoho funkcí. Jsou nezbytné pro fungování celého organismu:

  • jsou stavební složkou buněk a tkání
  • zprostředkovávají transport látek po těle
  • jsou zdrojem esenciálních aminokyselin, které si tělo samo neumí vyrobit
  • mohou sloužit jako zdroj energie
  • jsou nepostradatelné, při budování svalové hmoty
  • ze všech makroživin mají největší schopnost zasytit, to je ten důvod, proč by neměly chybět v žádném redukčním jídelníčku
  • ze všech makroživin mají největší termický efekt (tj. tělo spotřebuje asi 30% jejich energie na trávení)

Jak vybrat kvalitní protein?

Mnoho lidí nechce užívat umělá sladila a barviva a proto hledá přírodní syrovátkový protein. Jirka Vacek na toto téma proto natočil video, aby objasnil otázky s tím spojené, jako proč jsou přírodní proteiny dražší, proč nemají tak dobrou chuť nebo čím se na etiketě řídit, při výběru proteinu.

O čem je ve videu řeč:

0:00 Úvod
1:55 Jak poznat kvalitní syrovátkový protein?
3:00 Na co koukat u výběr proteinu?
6:45 Pro koho se vyplatí maximální kvalita?
8:10 Kvalita na úkor chuti? Ne, opravdu nejsou zkažené.
13:45 České značky mají jedny z nejkvalitnějších proteinů.
19:00 Proč si lidé myslí, že je koncentrát nekvalitní? Je tomu tak?
22:00 Extrifit a Nutrend jsou zastaralé? Rozhodně ne.
25:00 Shrnutí. Blastní látky, aromata, barviva.

Tipy na přírodní proteiny od Jirky Vacka:

MyoTec I Love BIO Protein 1400 g

Špičkové zdroje bílkovin garantovaného původu a čistoty v certifikované kvalitě BIO. Základ tvoří výběrová směs bílkovin v garantovaném poměru 1:1 (nedenaturovaný syrovátkový proteinový koncentrát a nativní mléčný proteinový koncentrát) z lokální rakouské produkce s nejvyššími standardy s garancí jasného původu, použité mléko z biofarem v Rakousku, Švýcarsku, Německu a Velké Británii. Produkt je GMO free, bez obsahu umělých sladidel, syntetických složek a balastních aditiv.


Prom-in CFM Clean 1000g

Zcela přírodní proteinový suplement vyrobený z nativního syrovátkového proteinu. K ochucení jsou použity přírodní suroviny žádná umělá sladidla ani barviva. Díky použití kvalitních surovin jsme dosáhli krémové delikátní chuti. Produkt je obohacen o probiotika a enzymy. V jedné porci je 29 g bílkovin.


Reflex Natural Whey 2,27 kg

Protein zpracovaný CFM metodou na podporu růstu svalové hmoty, který je vhodný i při dietě. Neobsahuje žádná umělá aditiva. Obsahuje patentovanou formu Digezyme, což je exkluzivní kombinace jedenácti enzymů a probiotické kultury lactospore. Neobsahuje syntetické příchutě, umělá sladidla (aspartam, sukralóza, acesulfam K atd.) umělá barviva ani zahušťovadla zahušťovadla (guarová guma, polydextróza atd.), protispékavé látky (fosforečnan vápenatý, oxid křemičitý atd.), umělá ochucovadla a další.


BiotechUSA Iso Whey Zero Natural

Protein obsahuje až 95 % kvalitního syrovátkového izolátu. Proces výroby probíhá mikro a ultrafiltrací při nízkých teplotách tak, aby nedošlo k poškození struktury obsažených bílkovin. Syrovátkový izolát je forma bílkovin s rychlou vstřebatelností. Je ideální po cvičení anebo kdykoliv během dne jako svačina. Izolát má na rozdíl od klasických koncentrátů nižší obsah jednoduchých sacharidů (cukrů). Díky nízkému množství tuků a cukrů je vhodný i do diety. Ocení ho i lidé, co mají problém trávit laktózu, protože díky filtracím je jí protein zbaven.

Mohlo by vás zajímat: 

Kde všude najdu bílkoviny?

Bílkoviny jsou v lidské výživě naprosto nepostradatelné a mají velké množství potenciálních benefitů pro lidské zdraví, celkovou vitalitu a v neposlední řadě i budování svalové hmoty či redukci nadbytečného tuku. Dnes se dozvíte, jak probíhá jejich metabolismus, kolik bílkovin jíst a kde všude je najdete.

Která umělá sladidla jsou škodlivá?

Jen těžko byste hledali kontroverznější složku potravy než umělá sladidla. A není se čemu divit, protože jejich vlastnosti jsou velmi dobré a obsahují mnohem méně kalorií, nebo žádné. Neměli bychom se ale umělých sladidel bát? Mají nějaká negativa přímo ohrožující naše zdraví?

Dotaz na prodavače

Novinka ještě nebyla komentována, buďte první.


Dotaz

Recenze: *