Můj účet
Přihlášení
Menu

Cyklický dextrin

✅ Co je to cyklický dextrin a jak funguje?

Cyklický dextrin, také známý jako cluster dextrin je určen pro všechny, kteří hledají způsob jak zlepšit výdrž při tréninku a urychlit regeneraci. Cyklický dextrin poskytuje skvělý zdroj energie pro tělo, který je konstantí. To má zřejmé výhody před, během a po cvičení, protože vyšší hladiny energie nám umožňují trénovat v plném výkonu, déle a se také rychleji zotavovat.

✅ Jak se vyrábí cyklický dextrin?

Cyklický dextrin se vyrábí z obyčejného škrobu (zpravidla kukuřičného), který je enzymaticky zpracován tak, aby vytvořil krátké řetězce glukózy s cyklickou strukturou. Tato struktura zpomaluje trávení a zvyšuje absorpci sacharidů v tenkém střevě.

✅ Jaké jsou výhody cyklického dextrinu?

 • Rychlý a dlouhodobý zdroj energie: Cyklický dextrin se rychle dostává do krevního oběhu a poskytuje okamžitý zdroj energie během tréninku. Postupně uvolňuje glukózu v krevním řečišti a poskytuje  tak stabilní zdroj energie.
 • Snadná stravitelnost: Cyklický dextrin je mnohem snáze stravitelný než jiné sacharidy a nezpůsobuje trávicí obtíže nebo nadýmání. 
 • Regulace krevního cukru: Cyklický dextrin má nízký glykemický index a nezpůsobuje prudké výkyvy hladiny cukru v krvi. 

✅ Jak dávkovat cyklický dextrin při sportu?

 • Před tréninkem: Pokud užíváte cyklický dextrin před tréninkem jako zdroj energie, dávka může být 15-30 gramů (1 až 2 lžičky) smíchaná s vodou nebo jiným nápojem. Cyklický dextrin užívejte 30-60 minut před tréninkem, aby se tělo mohlo připravit na zvýšenou fyzickou aktivitu.
 • Během tréninku: Během delšího a intenzivního tréninku nebo sportovní aktivity můžete konzumovat malé dávky cyklického dextrinu pro udržení energetické hladiny. Například 10-15 gramů (1 lžička) každou hodinu nebo si přidejte cyklický dextrin do vašeho oblíbeného intra workoutového nápoje. Skvělý je třeba SmartFuel EAA Complex + Electrolytes 300 g.
 • Po tréninku: Po ukončení tréninku můžete doplnit zásoby glykogenu ve svalet a obnovit tak hladinu energie. Doporučujeme užívat 15-30 gramů cyklického dextrinu například s proteinem během první hodiny po tréninku.
 • Celkový denní příjem: Celkový denní příjem cyklického dextrinu závisí na vašich individuálních potřebách a cílech. Obecně se toto množství pohybuje v rozmezí 30-60 gramů denně, ale může být upraven výše nebo níže podle vaší aktivity a cílů.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem cyklického dextrinu, a to jak v kombinaci pro zvýšení účinku, tak jednotlivě.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 8 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: