Můj účet
Přihlášení
Menu

Omega 3-6-9

✅ Co je omega 3-6-9 a jaký má vliv na zdraví? 

Omega 3 je skupina nenasycených mastných kyselin, která se v organizmu podílí na mnoha biologických procesech. Nejznámějšími zástupci jsou DHA (kyselina dokosahexaenová), EPA (kyselina eikosapentaenová) a ALA (kyselina alfalinolenová), u nichž byl prokázán pozitivní vliv na zdraví. Omega 3 mastné kyseliny mají mimo jiné příznivý vliv na srdečně-cévní systém i svalový a pohybový aparát.

Omega‑6 a omega‑9 mastné kyseliny hrají důležitou roli jako stavební kameny buněčných struktur a aktivně se podílejí na syntéze mnoha hormonů, včetně neurotransmiterů, které zajišťují komunikaci mezi nervovými buňkami mozku. Tyto mastné kyseliny jsou klíčové pro optimalizaci činnosti centrální nervové soustavy a zlepšení celkové funkčnosti nervového systému. Navíc jsou nezbytnou složkou buněčných membrán, což přispívá k posílení imunitního systému a podporuje správnou funkci nervové soustavy.

✅ PRO KOHO JSOU OMEGA 3 VHODNÉ?

Omega 3 mastné kyseliny patří mezi esenciální látky, které si naše tělo nedokáže vytvořit samo a musí je přijímat stravou nebo doplňky stravy. Omega 3 řadíme do skupiny dobrých tuků. Ty by v našem jídelníčku měly převažovat, protože na rozdíl od tuků s převahou nasycených mastných kyselin (např. živočišné tuky, kokosový nebo palmový tuk) jsou pro naše zdraví prospěšné. Omega 3 najdete především v: 

  • rybách (losos, makrela, sleď, pstruh);
  • mořských zvířatech (krunýřovka krilová);
  • ořeších (vlašské ořechy);
  • rostlinných olejích (řepkový, sójový).

Abychom měli v jídelníčku dostatek omega 3, měli bychom do něj alespoň 2× týdně zařadit ryby i další rostlinné zdroje. V České republice je přitom obecně příjem omega 3 z hlediska prevence často nedostatečný. Jejich suplementace formou doplňků stravy je tak vhodná pro většinu z nás.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 9 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: