Můj účet
Přihlášení
Menu

Poradna Petra Havlíčka

 • Šumivé tablety

  Dobrý den, rád bych se zeptal, ohledně šumivých tablet do vody, různé vitamín C, magnezium atd. chci pít vodu, ale čístá mi nechutná, nedokážu tak vypít dostatčné denní množství tekutin. Když si dám ochucené šumáky tak je to v pohodě, může mít třeba 4 denně různé šumáky vliv na zdraví? Děkuji s pozdravem

 • Běh po silovém tréninku.

  Dobrý den, chci se zeptat zda může být kontraproduktivní to, když si po 1h silového tréninku (vrchní část těla) v posilovně, jdu ještě zaběhat 30min na páse formou intervalového běhu (střídání rychlé chůze a běhu)? Respektive, zda to nemá negativní vliv na růst svalstva že se pak vše přesune do nohou. Děkuji za odpověď.

 • spinning

  dobrý den, chtěla bych se zeptat, co si myslíte o spinningu, když se snažím hubnout tuky, ale zaroven bych chtela zachovat svalovou hmotu. Lekce spinningu se sklada z nekolika sprintu a kopečku, je to opravdu intenzivní hodinovy trenink. taky jsem doufala, že by mohlo dojit k ubytku celulitidy. Budu rada pokud tomuto tematu věnujete nejakou pozornost. děkuji :)

 • Večerní trénink a spánek

  Dobrý den, omlouvám se, pokud se otázka opakuje, ale nikde jsem to moc neviděl. Všude se řeší, jak není úplně vhodné cvičit večer, používat kofeinové přípravky kvůli narušení spánku, že dotyčný nemůže usnout, ale mám takový dotaz.... Co když mi večerní trénink, ani kofein nebrání usnout? Cca kolem sedmé si dám nakopávač, odcvičím a třeba kolem 22:30 jdu spát a do pár minut v pohodě unaveně usnu.... "Vadí to" skutečně třeba hlubokému spánku, regeneraci apod? Protože ráno normálně vstanu a cítím se úplně skvěle, odpočatý, plný energie, byť teda ne vždy mám optimálních 7-8hod, jsem třeba na 5-6.... Tak nevím, jestli mám divné tělo nebo si to jen myslím?

 • Low carb

  Dobrý den, dovolte mi otázku k low carb ,,dietě“. Tento styl stravování jsem začala před rokem, hubnutí šlo dobře, začínala jsem na 112 kg a nyní jsem na 91 kg. Jde o to, že ačkoliv dodržuji vše jako za celý rok, hubnutí přestalo a to tak, že 3 měsíce se nehýbe vůbec nic, ani kg, ani cm. Ráda bych ještě pokračovala, protože se pořád ještě necítím fajn. Přidala jsem i přerušovaný půst, kdy vynechávám snídaně. Do oběda jen piju a mezi obědem a večeří nic nejím, jen voda a jedna černá neslazená káva. Ráda bych se tedy zeptala, zda byste mi poradil, jak hubnutí znova nastartovat. Nemám problém s pitným režimem, ani se spánkem. Pohyb mám v chůzi a dvakrát týdně plavání. Používám také kalorické tabulky, kde mi poradkyní bylo nastaveno 50 g sacharidů na den. Dost se mi stává, že sacharidy ujím, ale kcal už ne, mohl by to být ten problém? Pokud ano, proč jsem takto hubla a teď to nejde? Budu ráda za jakoukoliv radu. S pozdravem Štěpánka

Přidat dotaz