Můj účet
Přihlášení
Menu

Proteinové palačinky

Proteinové palačinky jsou varianta klasických palačinek, které jsou obohaceny o vyšší obsah bílkovin. Jsou obvykle připravovány kombinací proteinového prášku s typickými ingrediencemi palačinek, jako je mouka, mléko nebo alternativa mléka a vejce, ale dělají se i ve verzi low carb nebo splňující zásady keto diety. Proteinové palačinky mají za cíl poskytnout vyšší podíl bílkovin v porovnání s tradičními palačinkami, což ocení lidé, kteří se snaží zvýšit příjem bílkovin, ať už z důvodu budování svalů, udržení hmotnosti nebo hubnutí. Proteinové palačinky mohou být součástí vyvážené stravy.


Recept na proteinové palačinky s banánem a čokoládou

Zdravé palačinky vytuněné o dávku bílkovin navíc! Jsou jemné a vláčné a chutnají po vanilce. S banánem a čokoládou vytvoří dokonalou kombinaci, které se nelze nabažit.

✅ Jak připravit směs na proteinové palačinky? 

Pro přípravu jedné porce smíchejte vhodné množství směsi s vodou nebo mlékem dle toho, co se uvádí na návodu produktu. Smažte na rozpálené pánvi po obou stranách. Na nepřiplnavé pánvi můžete palačinky opéct bez oleje nebo másla, ale lépe chutnají vždy na nějakém tuku. Ať už je to kvalitní olej, máslo nebo ghí.

✅ Jsou vhodné proteinové palačinky i do diety?

Ano, proteinové palačinky mohou být vhodnou součástí diety, zejména pokud jsou součástí vyváženého jídelníčku a správně začleněny do celkového stravovacího plánu. Proteinové palačinky nabízejí vysoký obsah bílkovin, což je důležité pro udržení svalové hmoty a pocit sytosti. Díky jejich snadné přípravě jsou ideální pro ty, kteří hledají rychlé, ale přesto zdravé a vyvážené jídlo. Některé varianty mají také nižší obsah sacharidů, což ocení ti, co sledují příjem sacharidů. 

✅ Jsou vhodné proteinové palačinky pro nabírání svalové hmoty?

Proteinové palačinky mohou být součástí stravy sportovce v objemu. Díky vysokému obsahu bílkovin jsou ideální pro podporu regenerace a růstu svalů, zvláště pokud jsou začleněny do vyvážené stravy s dostatečným příjmem kalorií a makroživin. Díky snadné přípravě jsou proteinové palačinky vhodnou volbou pro ty, kteří mají aktivní životní styl a hledají chutné a výživné jídlo podporující jejich svalový růst. 

Na našem e-shopu najdete mnoho variant proteinových palačinek a lívanců. Vybrané produkty splňují zásady Vegan, BIO a z naší nabídky si vyberou i ti, kteří dávají přednost výrobkům českého původu.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 19 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: