Můj účet
Přihlášení
Menu

Tryptophan (Tryptofan)

L-tryptophan je esenciální aminokyselina, často také nazývána jako aminokyselina dobré nálady. Tryptofan je hlavní a klíčovou látkou pro biosyntézu důležitých látek jako jsou serotonin, melatonin a nikotinamid (Vitamínu B3) a za přítomnosti vitamínu B6.

Naše tělo si esenciální aminokyseliny neumí vyrobit, proto je musíme přijímat stravou. Zdrojem L-tryptofanu nalezneme v rostlinných i živočišných bílkovinách jako je kuřecí maso, krutí maso, hovězí maso, mléčné výrobky, kešu oříšky, dýňová semínka, fazole, tuňák, banány, špenát a mnoho dalších potravin.

Serotonin

Serotonin je znám jako hormon „dobré nálady“ a není tomu jen tak. Serotonin se podílí na mnoha procesech v organismu, mezi které patří právě i ovládání nálady. Pokud má tělo serotoninu dostatečné množství, cítíme se šťastně - máme dobrou náladu. Naopak nedostatek může způsobit duševní nerovnováhu.

Melatonin

Melatonin je hormon, zodpovědný za správnou regulaci a kvalitu spánku. Znám je také jako spánkový hormon a připravuje tělo, že bude probíhat spánkový cyklus.

 

 

 

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 13 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: