Můj účet
Přihlášení
Menu

Taurine

✅ Co je to taurin a jak funguje?

Taurin hraje významnou roli v různých metabolických a fyziologických procesech v těle, jako je například regulace glukózy a lipidů, energetický metabolismus nebo antioxidační účinky. Do sportovní výživy se přidává hlavně z důvodu zvyšování sportovního výkonu, jelikož pomáhá zvyšovat rychlost reakcí, redukovat svalovou únavu a tím i umožní trénovat déle. Tím, že pomáhá zvyšovat působení inzulinu, má také mírné anabolické účinky.

Dalším benefitem taurinu je snižování rizika vzniku svalových křečí, díky schopnosti podpořit hydrataci a zároveň udržovat rovnováhu minerálních látek ve svalových buňkách. Během tréninku klesá hladina taurinu ve svalech, proto se využívá hlavně v pre-workout doplňcích stravy, kdy je jeho užití nejvhodnější.

Jedná se o přirozeně se vyskytující sulfonovou kyselinu, jež je derivátem aminokyseliny cysteinu. Poprvé byl taurin izolován z býčí žluči, od toho je také odvozený název z latinského taurus – býk.  Kromě toho, že se jedná o významnou složku žluči, v malém množství ho lze najít ve většině živočišných tkání.

✅ Další účinky taurinu:

Taurin je důležitou látkou pro správnou funkci těla a hraje roli v mnoha různých fyziologických procesech. 

  • Podpora funkce mozku: Taurin přispívá funkci mozku tím, že pomáhá udržovat rovnováhu chemických látek v mozku. Podporuje neurotransmiter GABA, který má inhibiční účinky a pomáhá uklidnit nervový systém.
  • Podpora zdraví srdce: Taurin má pozitivní vliv na zdraví srdce, pomáhá regulovat srdeční rytmus a krevní tlak. 
  • Antioxidant: Taurin působí jako antioxidant, pomáhá chránit buňky před poškozením volnými radikály.
  • Podpora metabolismu: Taurin má vliv na metabolismus tím, že pomáhá s rozkladem tuků v těle a regulací hladiny cukru v krvi.

Na našem e-shopu najdete prémiové doplňky stravy s vysokým obsahem taurinu, ať už samostatně, tak v kombinaci se skvělými předtréninkovými přípravky.  

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 7 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: