Můj účet
Přihlášení
Menu

Anabolizéry bez stimulantů

Předtréninkové formule (předtréninkové stimulanty, nakopávače) sestavené k dosažení maximální koncentrace a pokročilého stupně napumpování svalových vlákenPre-workouty jsou nejčastěji ve formě ochucených sypkých prášku, shotů nebo kapslí. Lidé je vyhledávají za účelem zlepšení výkonu, síly, ale i maximálního nabuzení před těžkým tréninkem. 

Předtreninkovky jsou jako jedny z mála doplňků, u kterých jé učinek zaznamenatelný ihned po první dávce. Můžeme již při prvním tréninku pociťovat větší prokrvení a „napumpovanost“, zvýšení síly, lepší soustředění se i přísun psychické energie. Tyto aspekty mohou učinit trénink kvalitnější, v důsledku čehož, za splnění dalších důležitých podmínek, můžete dosáhnout zlepšení ve svalovém rozvoji. Musíme samozřejmě splňovat i další podmínky jako je dostatečný přísun živin, odpočinek a regenerace. Každý už snad ví, že svaly neroustou při cvičení, ale po cvičení v regeneraci.

✅ Jaké jsou výhody užívání pre-workoutů bez stimulantů?
 

 •  Zvyšují energii: některé složky mohou zvýšit energii a zlepšit soustředění během tréninku.
 •  Zlepšují vytrvalost a výkon: některé složky, jako jsou aminokyseliny a kreatin, mohou zlepšit vytrvalost a výkon během tréninku a podporovat regeneraci svalů po tréninku.
 •  Zvyšují krevní oběh: některé složky, jako je arginin, extrakt z černého pepře nebo citrulin, mohou zlepšit krevní oběh a zvýšit průtok krve do svalů, což může podpořit jejich růst a regeneraci.
 •  Zlepšují koncentraci: některé složky, jako jsou nootropika či rostlinné extrakty, mohou zvýšit koncentraci a podpořit tak kvalitní trénink.

✏️ Zajímá vás, jak roste svalová hmota a jak maximálné zeefektivnit její růst? Podívejte se na článek a podcast od trenéra Jirka Vacka a výživového specialisty Petra Havlíčka:  Anabolismus: Co určuje, zda budu nabírat svaly nebo tuk?

✅ Jak správně dávkovat a kdy užívat pre-workout bez stimulantů?

Přípravky před tréninkem by se měly užívat alespoň 30 minut před fyzickou aktivitou, aby měly dostatek času začít účinkovat a podpořit tak maximální výkon. Dávkování předtréninkových doplňků stravy se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a jeho složení. Proto je důležité pečlivě si přečíst návod k použití na obalu a postupovat podle něj.

✅ Můžu předtréninkovku bez stimulantů užít každý den nebo je lepší si dát pauzu?

Pre-workouty by se měly užívat hlavně před cvičením, ale lze je užívat i na podporu energie a koncentrace i v netréninkové dny. Každopádně, většina z nich obsahuje větší množství stimulantů, proto není od věci dát si alespoň v netréninkové dny pauzu či menší dávku. 

✅ Jsou předtréninkové doplňky bez stimulantů vhodné pro každého?

Předtréninkové doplňky stravy jsou vhodné prakticky pro každého, každopádně jsou tu skupiny lidí, kteří by se měli doplňkům se stimulanty vyhnout. Jsou to těhotné a kojící ženy a ani pro děti takové přípravky nejsou vhodné. 

✅ Pro koho jsou pre workouty bez stimulantů vhodné?
 

 • Sportovci a fitness nadšenci: Pre-workouty jsou ideální pro sportovce, kteří se věnují jakémukoli druhu fyzické aktivity, ať už jde o silový trénink, kardio cvičení, běh, cyklistiku, hokej, fotbal nebo jiný sport. Pomáhají zvýšit energii, vytrvalost i koncentraci, což může vést ke zlepšení výkonu a dosažení lepších výsledků.
 • Osoby hledající motivaci ve cvičení: Pro některé jedince může být těžké najít motivaci k cvičení, zejména pokud jsou unavení nebo mají za sebou dlouhý den. 
 • Intenzivní trénink: Pro náročný silový i intervalový trénink, mohou pre-workouty podpořit vytrvalost a výkon, a tím vám pomohou cvičit s vyšší intenzitou a déle.
 • Lidé, kteří mají nízkou energii nebo jsou unavení: Pokud jste unavení po dlouhém dni, pre-workouty vám mohou pomoci získat potřebnou energii a povzbudit vás ke cvičení.
 • Lidé s omezeným příjmem kofeinu: Pre-workouty existují i v bezkofeinové verzi, což je výhodné pro ty, kteří se snaží omezit svůj příjem kofeinu.

✅ Jak dlouho trvá, než se projeví účinek pre workoutu bez stimulantů?

Čas, za který se projeví účinky předtréninkového doplňku stravy, je různý v závislosti na složení přípravku, individuální citlivosti a dávce užitého produktu. Předtréninkové doplňky, které obsahují složky jako beta-alanin, mají rychlý účinek a projeví se již během 20-30 minut po užití. Jiné složky, které obsahují dlouhodobě uvolňující se složky, mohou mít pomalejší účinek, který se projeví až po delší době.


✏️ Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik zajímavých tipů od kvalitního trenéra Jirky Vacka: TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?

✅ Lze předtréninkovky bez stimulantů kombinovat s ostatními doplňky stravy?

Pre-workouty můžete kombinovat s kterýmkoliv doplňkem stravy. Nedoporučujeme pouze kombinovat více pre-workoutů dohromady. Mnoho předtréninkových přípravků má ve složení podobné složky již v maximálních dávkách a jejich další navyšování není žádoucí.

✅ Jaké jsou nejlepší předtréninkovky bez stimulantů na trhu?

Fitness007 PWO Stim Free Jirka Vacek 480 g

Komplexní předtréninkový doplněk stravy, bez stimulantů, který zajistí nejen účinné látky pro efektivní výkon, ale i jejich dostatečné množství. Stimulační složka byla nahrazena složkou na odbourání únavy a zvýšení fyzické i mentální aktivity, podporu soustředění.


Prom-in Serious PRE 750 g

Našlapaný předtréninkový přípravek zaměřený na maximální trénink bez nadměrné stimulace, nekompromisní složení, účinné složky v opravdu účinném množství. Z brusu nová předtréninkovka z dílny Prom-in má dokonale sestavenou každou částečku pro plný trénink. Nechybí v ní synephrine, citrulin malá, beta alanin ani taurin. Přesně vyměřené poměry Vás rozhodně nenechají v klidu.


Czech Virus M3/S PUMP 362,5 g

Produkt m3/s PUMP je odpovědí pro brutální napumpování při tréninku, ale zároveň kvalitní růst a hluboký spánek. Předtréninkovky se stimulanty jsou super, ale pokud chodíš cvičit až po práci, mohou mít vliv na kvalitu tvého spánku.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 37 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: