Můj účet
Přihlášení
Menu

Co je lepší: aminokyseliny nebo elektrolyty? Nebojte se to nakombinovat.

V dnešní době internetů najdeme tolik informací o aminokyselinách, minerálech, BCAA, EAA, elektrolitech, intraaminech a mohli bychom pokračovat, že místo jasné odpovědi máme v hlavě akorát tak "guláš". Co si tedy vybrat? Co mi opravdu doplní, to co potřebuju a jak zjistim, že to vlastně potřebuju? 

Rozdíl mezi Elektrolyty a Esenciálními aminokyselinami.

ELEKTROLYTY:

  • Ranní přísun energie.
  • Regulace hmotnosti (snižování zadržované vody v těle).
  • Plnost svalové hmoty (zadržování vody ve svalech).
  • Produkce maximální síly (vedení nervového signálu a svalová kontrakce).
  • Zdraví (buněčná detoxikace, hydratace a další).

 

ESENCIÁLNÍ AMINOKYSELINY (ve volné formě):

  • Ranní nastartování detoxikace a imunity.
  • Hormonální optimalizace před tréninkem.
  • Zvýšená připravenost na trénink i regenerace po tréninku.

 

Co jsou to vlastně elektrolyty a k čemu jsou potřeba?

Jako elektrolyty označujeme ionizované formy minerálů, kam patří sodík, draslík, hořčík, vápník, chlor a fosfor. Každý z nich plní v těle specifickou funkci a deficit kteréhokoliv z nich snižuje zdraví našeho organismu. Rozhodující je pak také nejen jejich přítomnost, ale i vzájemné poměry, které rozhodují o tom, kolik tekutiny budě uvnitř a kolik vně buněk, což má velký vliv také na náš vzhled (zda budeme mít plné a tvrdé svaly nebo fazónu přelévajícího se balónu napuštěného vodou).

Esenciální suplement pro zdraví i výkonnost nové generace

Performance Elektrolyt Komplex je určen pro fyzicky aktivní jedince, dále pro lidi potýkající se se zvýšenou mírou stresu, trpící nekvalitním spánkem a především pak také pro ty z vás, kdo chtějí regulovat svou hmotnost, ať již ve smyslu snižování váhy nebo nabírání svalové hmoty.

Nedostatek elektrolytů, respektive narušení elektrolytické rovnováhy je jedním z nejčastějších důvodů odolnosti na přeměnu postavy v důsledku nadměrného zadržování vody. Suplementací vhodně vybraného poměru 6 základních elektrolytů tak můžete velice jednoduše změnit své tělesné vzezření a současně optimalizovat činnost Vaší nervové soustavy i celkové zdraví.

Esenciální aminokyseliny plní v lidském těle řadu nezastupitelných úloh od syntézy neurotransmiterů, hormonů a enzymů, přes tvorbu svalové hmoty a molekul imunitní soustavy, až po optimalizaci procesu detoxikace a zbavování se odpadních produktů. Pokud jsou suplementovány samostatně a odděleně, projevuje se více jejich individuální efekt, při kombinaci a vhodně zvoleném poměru je pak tělo zužitkovává tam, kde je aktuálně potřebuje (budování svalové hmoty / imunita / detoxikace) a s větší efektivitou.

TIP: VOTAMAX PERFORMANCE ELEKTROLYT KOMPLEX 500 G

Kombinace optimálního poměru 6ti elektrolytů, 9ti esenciálních a 3 semiesenciálních aminokyselin pro přeměnu postavy, zvyšování výkonu a optimalizaci zdraví. Esenciální suplement pro zdraví i výkonnost nové generace.Performance Elektrolyt Komplex je určen pro fyzicky aktivní jedince, dále pro lidi potýkající se se zvýšenou mírou stresu, trpící nekvalitním spánkem a především pak také pro ty z vás, kdo chtějí regulovat svou hmotnost, ať již ve smyslu snižování váhy nebo nabírání svalové hmoty.

 

Mohlo by Vás zajímat:

Internet nás začátkem jara začne bombardovat příspěvky o jarních detoxech, které tvrdí, jak je důležité se očistit. Tento rok jsou obzvlášť populární ovocné šťávy, celerové šťávy a kokosová voda. Asi jarní úklid? To je ale hloupost. Mrkněte na nový článek a nenaleťte.

 

Hořčík je jedním z nejdůležitějších minerálů pro naše tělo. Né každá forma je ale dobře vstřebatelná. Třeba   oxid hořečnatý, je vstřebatelný pro naše tělo jen ze 4% a přitom je to nejprodávanější forma. Mrkněte na tento článek a vyberte to nejlepší magnesium.

Sleduj nás i na sociálních sítích: 

 

Zdroj: brainmarket.cz