Můj účet
Přihlášení
Menu

Tribulus Terrestris

✅ Co je to Tribulus Terrestris a jak funguje?

Tribulus je silný extrakt z kotvičníku zemního (Tribulus terrestris). Ten je známý svým obsahem steroidních saponinů, flavonoidů, alkaloidů a glykosidů, které vyhledávají sportovci toužící po zvýšení hladiny testosteronu, lepších sportovních výkonech či růstu svalů, jsou zde ale i jiné benefity této byliny. 

 • Zvýšení sportovní výkonnosti: Má vliv i na růst svalové hmoty, síly a výdrže.
 • Pozitivní vliv na celkové zdraví: Tribulus obsahuje antioxidanty, které mohou podporovat zdraví srdce a cév. 
 • Pozitivní vliv na energii: Kotvičník má vliv i na subjektivně vnímanou energii a celkovou vitalitu.

Steroidní saponin protodioscin je aktivní složkou, která stimuluje produkci pohlavních hormonů, jako je testosteron u mužů a estrogenu u žen. Tato látka působí pozitivně na centrální nervový systém a funguje jako aktivní komponenta s anabolickými charakteristikami. V mužském těle protodioscin zvyšuje hladinu testosteronu, reguluje ostatní hormony bez narušení jejich funkce a optimalizuje funkci prostaty. U žen zvyšuje protodioscin hladinu pregnenolonu, progesteronu a estrogenů, což podporuje pozitivní psychický a emoční stav.


✏️ Jak nabrat svalovou hmotu? Jak a které suplementy nám můžou pomoci snárůstém svalů? Tady najdete několik zajímavých tipů od kvalitního trenéra Jirky Vacka: TOP 5 SUPLEMENTŮ PRO RŮST SVALŮ | Jak pomáhají doplňky s nárůstem svalové hmoty?


✅ Pro koho je Kotvičník zemní vhodný? Mohou ho i ženy?

Tribulus je dobře prozkoumaným doplňkem stravy, který je vhodný pro osoby v pokročilém věku s nižší produkcí vlastního testosteronu. Tento přírodní doplněk také může pomoci jedincům trpícím nedostatečnou energií a častou únavou.

✅ Jaké jsou výhody používání tribulusu v tréninku a při cvičení? 

 • Podpora hladiny testosteronu
 • Zlepšená svalová regenerace
 • Zvýšená síla a výdrž
 • Antioxidační účinky

✅ Jak užívat Tribulus Terrestris musím ho cyklovat? 

Tribulus můžete užívat s jídlem i nalačno, podle osobních preferencí. Cyklování Tribulusu není striktně nutné. Cyklování se provádí za účelem snížení možné tolerance a zachování dlouhodobé účinnosti. Obecně lze doporučit užívání tribulusu ve formě cyklů, například 4 týdny užívání a poté 2 týdny přestávky, nebo 8 týdnů užívání a 4 týdny pauzy. Nicméně, někteří lidé se cítí lépe a dosahují požadovaných účinků i při kontinuálním užívání Tribulusu. Každý člověk je jiný a každý organismus může reagovat odlišně, proto doporučujeme vyzkoušet, co nejvíce bude vyhovovat vám osobně, ani jedna cesta není špatně

✅ Jak dlouho trvá, než se projeví účinky tribulusu?

Účinky Tribulusu, jako je  zvýšená energie nebo lepší nálada, můžete pozorovat již během prvních dnů nebo týdnů užívání. Pokud jde o účinky na sportovní výkon, zvýšení svalové hmoty nebo síly, může to trvat delší dobu, než budou změny patrné.


✏️ Zajímá vás, jak roste svalová hmota a jak maximálné zeefektivnit její růst? Podívejte se na článek a podcast od trenéra Jirka Vacka a výživového specialisty Petra Havlíčka:  Anabolismus: Co určuje, zda budu nabírat svaly nebo tuk?


✅ Jak poznám originální bulharský Tribulus Terrestris?

V současné době jsou v Bulharsku k dispozici pouze dva hlavní producenti nabízející extrakty Tribulus Terrestris s vysokým obsahem protodioscinů: VemoHerb Tribulus Terrestris (60% protodioscinu). Společnost Vemo99 Ltd. (založená v roce 1996) vlastní speciální technologii pro extrakci Tribulusu Terrestris s garantovaným obsahem 60% čistého protodioscinu, což z něj dělá momentálně nejsilnější dostupný extrakt.

✅ Jak působí Tribulus na hormonální činnost? 

Tribulus je nehormonální suplement rostlinného původu a je stimulantem produkce testosteronu. Má pozitivní účinky i na fertilitu (plodnost), proto je ho vhodné užívat během menopauzy u žen a andropauzy u mužů.

✅ Pro koho je tribulus vhodný?

Tribulus Terrestris je obecně vhodný pro některé jedince. Zde je několik skupin, pro které může být Tribulus vhodný:

 • Sportovci a fitness nadšenci: Někteří sportovci a lidé, kteří se věnují fyzické aktivitě, užívají Tribulus za účelem zlepšení sportovního výkonu, zvýšení energie, vytrvalosti a regenerace po tréninku.
 • Muži se sníženou hladinou testosteronu: U mužů, kteří mají sníženou produkci testosteronu, může Tribulus pomoci podpořit normální hladinu tohoto hormonu.
 • Lidé hledající podporu imunitního systému a antioxidantů: Tribulus je adaptogen a obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci bojovat proti volným radikálům a podpořit imunitní systém.

✅ Jaký je nejlepší tribulus na trhu?
 

VemoHerb Bulgarian Tribulus Terrestris 90 kapslí

Hlavním benefitem originálního bulharského VemoHerb Tribulus je vysoký obsah steroidního saponinu Protodioscinu ( standardizace na 60% ), což je v současné době v rámci celosvětového měřítka jeden z nejsilnějších dostupných extraktů z obsahem Protodioscinu na trhu.


Extrifit Tribulus 90% 100 kapslí

Tribulus 90 % je doplněk stravy obsahující výtažek z plodů Tribulu terrestris (kotvičníku zemního) s nejvyšším obsahem saponinů 90 %. Pozitivní účinky této byliny byly známy již od antiky. V poslední době je častou složkou nejen doplňků stravy pro sportovce, ale i přípravků podporujících mužskou hormonální aktivitu.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 28 produktů
 • Značky
 • Příznaky
 • velikost balení
 • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: