Můj účet
Přihlášení
Menu

ZMA / Zinek + Magnesium (hořčík)

✅ Co jsou ZMA a ZMB a jak fungují? 

ZMA a ZMB je kategorie produktů obsahující synergickou směs zinku, hořčíku a vitamínu B6, které jsou pro tělo nezbytné. Tato formule je navržena s cílem poskytnout podporu sportovní výkonnosti a celkovému mužskému i ženskému zdraví. ZMA přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání i činnosti nervové soustavy. Díky obsahu zinku tato kombinace rovněž přispívá k udržení optimální hladiny testosteronu a urychluje proces regenerace.

✅ Jaké jsou účinky látek obsažených v ZMA a ZMB

Hořčík je důležitým minerálem, který se v organizmu spolupodílí na více než 600 procesech a přispívá k normální práci svalů a stavu kostí. Jeho nedostatek bývá spojován se zvýšenou únavou, zhoršeným spánkem i zrychleným stárnutím a může m buněk a může mít dopad také na fyzickou výkonnost. Je klíčový pro správnou funkci více než 300 enzymů, včetně těch, které podílí na výrobě energie ve formě ATP. Zajištění dostatečného příjmu hořčíku má zásadní význam pro udržení optimálního zdraví, neboť tento minerál plní řadu klíčových úkolů v organismu. 

Zinek je minerál, který hraje klíčovou roli více než ve 300 různých biologických procesech v našem těle. Zinek má pozitivní vliv na imunitní systém, zdraví kostí, přispívá k pevnosti vlasů a nehtů, udržuje pokožku v dobrém stavu a podporuje optimální hladinu testosteronu v krvi, což je důležité pro hormonální rovnováhu u mužů i žen.

Vitamín B6 přispívá k optimální funkci imunitního systému a nervové soustavy a podporuje lepší vstřebatelnost hořčíku a zinku. Pomáhá snižovat únavu, vyčerpání a podporuje funkci psychiky.

✅ Jaké jsou nejlepší ZMA? 
 

Prom-in ZM-Core 120 kapslí

ZMA je  směs hořčíku, zinku a vitaminu B6. Vitamin B6 přispívá k normální činnosti nervové soustavy a k standardnímu metabolismu bílkovin a glykogenu. Zinek napomáhá k pravidelnému metabolismu sacharidů, mastných kyselin a k syntéze bílkovin. Přispívá také k udržení normální hladiny testosteronu v krvi.


Reflex Zinc & Magnesium 100 kapslí

Zinek a hořčík jsou pro náročný výkon zcela nezbytné minerály - mají vlastnosti související s fungováním a regenerací svalů a s energetickým metabolismem. Chelátová forma těchto minerálů je pro tělo mnohem lépe využitelná než např. forma oxidová, protože jde o formu, ve které se minerály přirozeně vyskytují v přírodě.

Zobrazit více
Zobrazit méně
Zobrazit více
Zobrazit méně
Filtry
Zobrazeno 18 produktů
  • Značky
  • Příznaky
  • velikost balení
  • příchuť
zobrazit další produkty
skrýt další produkty
Upřesnit filtry
Řadit dle: