Můj účet
Přihlášení
Menu

BiotechUSA Iso Whey Zero Protein s nativní syrovátkou. Proč se řadí k těm nejoblíbenějším a nejlepším proteinům?

Protein Iso whey zero pořád stoupá na příčce oblíbenosti výš a výš. Čím to je? Zaprvé bych řekla, že jsem ještě nepotkala člověka, kterému by protein nechutnal. Mají rozsáhlou škálu příchutí, ve kterých skoro není cítit nepříjemný ocásek umělých sladidlech. Protein je bez lepku, laktózy, bez cukru a hlavně je vyráběn z nativního syrovátkového proteinu. 

Co je nativní syrovátkový protein

Běžný syrovátkový protein je vedlejším produktem výroby sýru. Nejspíš už jste slyšeli o tvarohu a syrovátce, které vznikají tak, že se do mléka ve velké kádi přidává kyselina mléčná a dochází k vysrážení. Zatímco se v horní části sráží tvaroh, z něhož postupně vzniká sýr, zbývající tekutina v kádi je tvořena syrovátkou a laktózou.

Tekutá syrovátka je zpracovávána kvůli odstranění přebytečné laktózy a tuku. Toho lze dosáhnout pomocí ultrafiltrace nebo mikrofiltrace. Očištěná tekutina je pomocí technologie sprejového sušení přeměna na syrovátkový prášek.

Problém klasických syrovátkových proteinů spočívá v procesu výroby zeměřené na sýr. To znamená, že v syrovátce vždy skončí nežádoucí typ kaseinu spolu s kulturami/bakteriemi pocházejícími ze sýra. Zbavit se těchto nechtěných kultur vyžaduje zásah teplem – pasterizaci. V syrovátce také zůstává kaseinový protein zvaný glykomakropeptid, který u běžného syrovátkového proteinu tvoří až 29%! Přestože s tímto kaseinovým proteinem není nic v nepořádku a má velice zajímavé výživové hodnoty, tak platí, že „kasein je kasein“. Hlavní rozdíl je tedy kromě zmíněné tepelné úpravy a užití kyselin také v tom, že běžný syrovátkový protein obsahuje až 30% kaseinových frakcí a nativní syrovátkový protein je 100% čistý.

Jak dosáhnout 100% čistoty? Stačí zvýšit množství klíčových ingrediencí. A tady přichází ke slovu nativní syrovátka vyrobená úplně jiným procesem, který je důmyslný a zároveň snadný na pochopení.

Technologie výroby

Nativní protein je extrahován přímo z odstředěného mléka pomocí membránové technologie. Vše probíhá za velmi nízkých teplot do 10 stupňů Celsia pomocí mikrofiltrace a ultrafiltrace. Jen díky tomu je z výsledné tekutiny zcela vyloučen kasein, tuk a laktóza, a může vzniknout nejčistší a biologicky nejvíce aktivní syrovátkový protein.

Proces výroby nativní syrovátky má tyto benefity, které klasickému syrovátkovému proteinu ze sýra chybí:

  1. 100% čistota syrovátkové bílkoviny, bez podstatného obsahu zbytků kaseinu.
  2. Pasterizován pouze jednou. Nedochází tak k denaturování peptidů bohatých na cystin.
  3. Není vedlejším produktem výroby sýru, není denaturován použitím kyselin a dalším zpracováním během produkce sýru.
  4. Vzniká během jednoho kontinuálního procesu. Velká část běžných syrovátkových proteinů vzniká v běžném mlékárenském průmyslu, který obnáší denaturaci cenných živin. Nativní protein se tomuto zcela vyhýbá.
  5. Nativní syrovátkový protein má až o 240 % více cystinu, což je velice křehký peptid lehce poškoditelný teplem. Cystin hraje zásadní roli v produkci glutathionu – ústředního antioxidantu v lidském těle.
  6. Má vyšší obsah větvené aminokyseliny l-leucinu, u něhož je vědecky prokázán největší vliv na proteinovou syntézu a regeneraci.
  7. Má čistší chuť, nevzniká totiž jako vedlejší produkt sýra.
  8. Složení aminokyselinového spektra nativního syrovátkového proteinu je v porovnání s běžným syrovátkovým proteinem blíže aminokyselinovému spektru lidského mléka.

Díky těmto faktům lze nativní syrovátkový protein nazvat skutečným zlatem, které běžné syrovátkové proteiny zcela překonává ve všech směrech. Jediným problémem může zůstat výrobní cena a skutečnost, že tento produkt vyrábí jen omezené množství producentů. 

Sleduj nás i na sociálních sítích: