Můj účet
Přihlášení
Menu

Cheesecake: Historie a recept na nejlepší proteinový dort z proteinu Snickerdoodle

Kde vznikl cheesecake a jaká je jeho histore? 
 
Tento dezert je známý kolem dokola celého světa. Víte kam až sahá jeho historie? “Cheesecake" se zrodil na řeckém ostrově Samos. Těměř s 100% jistotou se ví, že si na této pochoutce pochutnávali řečtí olympionici během olympijských her v roce 776 před Kristem, protože byl skvělým zdrojen živin, které sportovci potřebovali. Ale tahle dobrota sahá ještě dál a datuje se někde okolo 2000 před našim letopočtem. 
O způsob přípravy napříč Evropou se pak postarali Římané a za nějakých pár stovek let se tento recept dostal díky přistěhovalcům až do Ameriky, kde ho vzali za svůj a recepty se dostaly do širšího záběru. Někdy kolem roku 1900 byl koláč tak populární, že skoro každá restaurace vyráběla svou verzi s náplní cream cheese.
 
Vynález cream cheese jako takového se datuje okolo roku 1872. Kdy majiteli firmy Empire Cheese Company William Lawrence Chesterovi při přípavě místo klasického normandského sýra, vyšel omylem nevyzrálý sýr, který měl krémovější a bohatší texturu, prostě crem cheese. William ho začal prodávat zabalený ve fólii a pojmenoval ho po městě, jež bylo tehdejším symbolem čistoty a gastronomie - Philladelphia. Roku 1880 získal tento sýr ochranou známku Brand Cream Cheese, 100% přírodní produkt, při jehož výrobě nejsou použity žádné konzervanty. Roku 1903 tuto značku koupila Phoenix Cheese Company. A o devět let později začíná James L. Kraft tento sýr pasterizovat, což umožní jeho distribuci do celého světa. Firma Kraft Foods roku 1928 fúzuje Phoenix Cheese Company. Okamžite začíná zvyšovat produkci sýra a prodává jej dodnes. V Evropě se pak první továrna na výrobu tohoto sýra Philadelphia otevírá roku 1962. Sýr Philadelphia je neodmyslitelnou surovinou pro přípravu tohoto typického amerického dezertu.
 
Recept od naší Klárky ve fitness verzi: 

SNICKERDOODLE CHEESECAKE

Korpus:
60g kokosová mouka
60g kefír
2 vejce
25g vanilkový protein
100ml voda 
Všechny ingredience smíchame, vznikne nam tuzsi testo, ktere rozprostreme po dne formy (pokryté pečícím papírem) a pečeme 10min na 175C. Forma 26cm.
 
Krém:
500g nízkotučný tvaroh
200g krémový sýr
1 vejce a 1bílek
30g Snickerdoodle protein PEScience
1/2 čl skořice

Ingredience spojíme metličkou a pečeme cca 40min na 175C. 

Děkujeme @klarkasch za recept yes
 
Pokud některý z receptů vyzkoušíte, pošlete nám fotku či až postnete na svém Instagramu, přidejte hashtag #fitness007recepty. Zveřejněné fecepty či fotky rádi odměníme:-)