Můj účet
Přihlášení
Menu

Domácí cvičení na záda. S vlastní váhou a expanderem.

Tento domácí wokrout na záda je vhodný pro všechny. Ocení ho i ti s vás, které bolí záda, ať už je to díky sedavému zaměstnání či nedostatku pohybu. Bolesti zad a krční páteře nastupují kvůli dlouhodobému nevhodnému "ohýbání" páteře nebo jejímu přetěžování. V tomto cvičení posílíte svaly kolem páteře, zadní deltové svaly a široký sval zádový.

SUPERMAN

Základní pozice je v leže na břiše. Hlava je v prodloužení páteře. S výdechem zvedáte ruce a nohy zároveň do vzduchu. V pozici zůstanete 2-3 sekundy a poté se s nádechem pouštíte zpět a končetiny pokládáte. 

PŘITAHOVÁNÍ GUMY V SEDĚ

Expander si omotáte kolem nohou tak, abyste cítili, že při přitahování pěkně svaly berou. S výdedechem přitahujete gumu. Nezaklánějte se zbytečně mo dozádu, první fáze vychází ze stažení lopatek a poté dotahujete zádovými svaly. 

PŘITAHOVÁNÍ GUMY VE STOJE

Cvik je stejný, jakobyste přitahovali činku ve fitku. Základní postoj je v předklonu s mírně pokrčenými koleny. Gumu držíte nadhmatem a úchopem na šíři ramen nebo trochu širším. První pohyb přichází stažením lopatek k sobě a přitahováním loktů za tělo.

"STAHOVÁNÍ KLADY" V LEŽE

Tento pohyb zcela kopíruje stahování kladky v sedě na stroji. Výchozí pozice je v leže na břiše, kdy nohy jsou pevně zapřené a trup vzpřímený. S výdechem, silou širokého zádového svalu a stlačením lopatek dolů stahujete ruce dolů, setrváte v kontrakce 2-3 sekundy a s nádechem vracíte zpět a pokládáte trup.

ZADNÍ DELTY

Sedíte na podložce, kolena mírně pokrčená. Gumu si optočte kolem nohou tak, abyste měli ten správný odpor. Lopatky stažené a s výdecehm lokty tlačíte vysoko. V pozici vydržíte 2-3 vteřiny a poté pouštíte zpět.

ZAPAŽOVÁNÍ V LEŽE

Ležíte na břiše, zvednete trup, ale nohy zůstávají na zemi. Ruce máte před sebou a s výdechem je obloukem vedete do zapažení. S nádechem je obloukem vracíte zpět a pokládáte trup na podožku. 

Pokud byste si chtěli zacvičit podle Terezy i další workouty, mrkněte na náš YouTube, kde takových videí máme spoustu.

Mohlo by Vás zajímat:

Jak cvičit doma? 

Další videa s domácím cvičením zaměřeným na ruce, břicho a zadek jsme pro vás vybrali v předchozím článku. Inspirujete se?

 

Jak cvičit s odporovou gumou? Ukázková videa. Nejlepší expandér pro cvičení nohou?

Nejlepší cviky na zadek s odporovou gumou. V tomto článku najdete základní popis článků plus videa z našeho youtube.

Sleduj nás i na sociálních sítích: