Můj účet
Přihlášení
Menu

Jsou organické potraviny zdravější? Je organický protein či tyčinka lepší?

Udává to modní trend zdravého životního stylu, protože lidé si začínají uvědomovat důležitost svého zdraví. Stále víc z nás čte složení a upřednostňuje to kratší srozumitelné před kilometrovým slohem plným chemických názvů, éček a prapodivných sloučenin. 

Jsou organické potraviny zdravější?
Odpověď zní jednoznačnačně ANO. Ještě pořád hodně lidí čte nutriční hodnoty, ale na složení se ani nepodívá a přitom by to mělo být naopak. Bohužel je to tak nejen u potravin, ale i u suplementů. Říká se v jednoduchosti je krása u složení to platí dvojnásob. 

Věci plné umělých přísad nejenom, že naplní náš organismus a střevní trakt toxiny, ale následky nezdravého stravování může trpět i náš kardiovaskulární systém a trpí tím samozřejmě i naše postava. Navíc je tu riziko, že pokud se do organismu dostane velké množství potravin bohatých na přídavné látky nebudou fungovat správně přirozené detoxikační procesy, organismus může vykazovat intoleranci vůči toxickým látkám, a to se může projevit ve formě kožních a trávicích problémů a únavy.

Co znamená, že je potravina organická?
Takové potraviny pochází z kontrolovaných ekologických zemědělství, kde se suroviny nedostanou do styku s toxickými látkami a umělými hnojivy. Hnojí se pouze živinami organického původu a proti škůdcům se bojuje mechanicky. 

Označení BIO a ORGANICKÝ se nesmí používat neopostatněně, protože se velmi přísně kontroluje obsah chemických látek v půdě i ve vypěstovaných plodinách, takže si můžeme být jistí, že potraviny, ale i produkty na kterých najdeme toto označení, pocházejí z kontrolovaných, ekologických zemědělství. 

Výhody organických potravin:

  • Ničím nepozměněná chuť
  • Výživová hodnota je mnohem vyšší
  • Neobsahují rafinované přidané látky, žádná uměla barviva ani aromata a sladidla
  • Chraní organismus před aditivy a chemikáliemi
  • Jejich pravidelná konzumace snižuje riziko kontaminaci organismu
  • Neodbashují aditiva


Co závěrem říct. Pokud cvičíte, snažíte se předvést nějaký výkon a záleží Vám na zdraví, měli byste na to, co jíte dbát o to víc. Na trhu se prodává řada organických PROTEINŮ, SIRUPŮ, TYČINEK , ale i třeba OLEJŮ

Sleduj nás i na sociálních sítích: 

Zdroj:
1) http://www.magazin-zivotni-styl.com/superpotraviny/proc-jsou-organicke-potraviny-dobre
2) http://www.magazin-zivotni-styl.com/superpotraviny/proc-jsou-organicke-potraviny-dobre
3) https://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/146461-jsou-organicke-potraviny-zdrave-tato-studie-ma-odpoved/
4) http://superclovek.sk/co-su-organicke-potraviny-a-su-lepsie-ako-bezne-potraviny/