Můj účet
Přihlášení
Menu

Nová nejkomplexnější kloubní výživa se skvělou chutí z dílny Czech Virus

zdroj: Roman Grigar

Když se řekne kloubní výživa, nejspíš si každý vybaví Alavis nebo jeho bráchu, dvojče Barnys (oba dva mají naprosto totožné složení). Jsou to bezpochyby jedny z nejsilnějších a nejprodávanějších kloubních výživ, které v našem sortimentu najdete! Czech Virus přišel teď s novou kloubní výživou Joint Max Ultimate Blend, která by měla údajně těmto sourozencům konkurovat… nebo je překonat?

Pojďme si rozebrat složení a zhodnotit chuť nového Joint Max Ultimate Blend, který je na trhu necelý týden.

MSM – Metylsulfonylmethan

Jedná se o látku, která se používá pro různé účely jako protizánětlivé činidlo. Pokud jde o péči o klouby, podporuje celistvost kloubní chrupavky, pojivových tkání a údajně zabraňuje v tvorbě látek, které mají za následek ničení kolagenu. Jako bezpečná a dobře snášená je dávka až 4g. Účinky při tak vysoké dávce jsou podobné, jako při dávce 2-3g. 

V Joint Max Ultimate Blend se na dávku 11,5g vyskytují 2 gramy MSM.


Glukosamin Sulfát

Základní stavební blok chrupavky, který zvyšuje její pružnost a tím zlepšuje pohyblivost kloubu. V lékařství se s úctyhodnými výsledky užívá zejména při léčbě osteoartrózy (degenerativní kloubní porucha). Účinná a zároveň bezpečná látka je 1,5g denně. Nadměrné užívání Glukosaminu však může mít řadu nežádoucích účinků. 

První příznivé účinky glukosaminu se projeví nejdříve po měsíci užívání. Proto bychom měli kloubní výživu brát pravidelně, avšak díky nežádoucím účinkům bychom neměli dávat vyšší dávky a nejpozději po 3 měsících užívání bychom si měli dát (zejména od Glukosaminu) přestávku. To je v podstatě ten důvod, proč se kloubní výživa doporučuje užívat po dobu 3 měsíců a pak nejlépe na další 3 měsíce přestat. 

V Joint Max Ultimate Blend se na dávku 11,5 gramů vyskytuje 1,5 gramů Glukosamin Sulfátu. Této dávky se absolutně nemusíme bát, avšak pokud si někdo říká, že si dávku této kloubní výživy ještě zvýší, radím mu, aby to zejména kvůli obsahu Glukosaminu nedělal. Vyšší dávky se obvykle užívají při lékařském dozoru a u lidí, kteří opravdu trpí nějakou kloubní poruchou. Jako prevence nemá smysl vyšší dávky brát.


Chondroitin sulfát

Má podobný princip působení, jako výše zmíněný Glukosamin Sulfát. Zvyšuje syntézu mezibuněčné hmoty chrupavky, zlepšuje její pohyblivost a pružnost. V lékařství a při léčbě osteoartrózy se používá často právě v kombinaci s Glukosaminem pro lepší efekt. Platí u něj to samé, jako u Glukosaminu. Příznivé účinky se projevují nejdříve po měsíci užívání a neměli bychom ho užívat ve vyšších než doporučených dávkách a déle jak 3 měsíce. 

Za bezpečnou dávku se považuje 800-1600mg s tím, že čím více užíváte Chondrotinu na začátku užívání, tím méně byste jej měli užívat v průběhu užívání. Pokud tedy začnete užívat dávku 1600mg, měli byste to po nějaké době snížit rovnou na 800mg. 

Joint MAX Ultmate Blend obsahuje 1000mg Chondroitinu sulfátu, což je pro dobu tříměsíčního užívání naprosto ideální a bezpečná dávka. Kyselina askorbová (Vitamín C) Správná dávka vitamínu C je prevencí zánětlivé artritidy a napomáhá udržení zdravých kloubů. V Joint MAX Ultimate Blend se vyskytuje v jedné dávce 100mg kyseliny askorbové, která představuje 125% doporučené denní dávky.


Kurkuma 

Úžasný všelék, který by si jednou snad zasloužil vlastní článek, jelikož těch příznivých účinků na lidské zdraví je nespočet. Když je součástí kloubní výživy, určitě tam nebude jen tak, ale bude plnit nějakou funkci. Kurkuma dokáže působit proti zánětům v kloubu a často se také využívá při léčbě osteoartrózy. Stejně jako MSM zabraňuje v tvorbě látek, které způsobují poškození chrupavky.


Hyaluronát Sodný

Je jednou z částí kloubní tekutiny, která snižuje tření kloubních ploch a zvyšuje přilnavost jednotlivých částí. Původně se hyaluronát sodný používal injekčně při léčbě artritických stavů. Bohužel se občas stávalo, že došlo jehlou k poškození kloubu, tak se začal hyaluronát píchat do žíly. V nedávné době však vyšlo najevo, že se dá hyaluronát podávat také orálně.

Doposud to nebylo nijak zajímavé. Jsou to látky, které obsahuje spousta kloubních výživ. Někde jich je více, jinde méně, ale základ, který tvoří MSM, Glukosamin a Chondroitin, se nachází snad v každé kloubní výživě, kde je komplex více látek. Pokud si budete chtít poskládat svoji vlastní výživu, nejspíš to postavíte na tomto základu. Původní Joint MAX byl také takovým obyčejným kloubním preparátem, který tyto látky obsahoval.

Teď si však dal Czech Virus záležet a obohatil jej o něco, co jsem na českém trhu ještě neviděl. Poslední, nejvíce zastoupenou látkou v této kloubní výživě, která dělá tento produkt unikátním je totiž…


Peptan®

Abych se přiznal, v životě jsem o něm neslyšel. A nejspíš o něm neslyšela spousta z vás. To mě samozřejmě motivovalo k tomu, abych bádal. Když jsem jej tedy alespoň z části probádal, podělím se s vámi, co je zač.

Peptan®jsou peptidy hydrolyzovaného kolagenu s vysokou biologickou dostupností. Kolagen je nejběžnější protein v lidském těle, který je základní stavební hmotou pojivových tkání. Ať už je to kůže, klouby nebo kosti… kolagen je základ. Právě hydrolizované peptidy způsobují, že je přes 90%  kolagenu stravitelných a následně absorbovaných již během první hodiny.

Kolagen tvoří 70-95% kloubní chrupavky. To je poměrně vysoké číslo. Peptan®slouží jako buněčný spouštěč pro tvorbu kolagenu, čímž poskytuje unikátní stavební bloky pro nový kolagen a regeneraci chrupavky.

Po třech měsících užívání Peptanu®se u pacientů s kloubními problémy snížila, případně vymizela bolest a výrazně zlepšila funkčnost a flexibilita. Hydrolizovaný peptidový kolagen napomáhá redukovat zranění (až o 67%), zlepšuje rychlost zotavovaní po zranění, chrání klouby, šlachy a vazy.  Peptan®je 97% čistý protein, který disponuje skvělou stravitelností. Peptidy kolagenu mohou podporovat také svalovou regeneraci, svalovou hmotu a sílu. Jednoduše si myslím, že se jedná o zajímavou věc, která má na testovaných pacientech skvělé výsledky. Díky Peptanu®stojí Joint MAX Ultimate Blend určitě za zkoušku. 

Chuť

Já ji velice nerad hodnotím, ale na kloubní výživu je to něco neuvěřitelného. Stejně, jako u SuperGreens, kde jsou také chuťově opravdu odpudivé složky, se povedlo dát Joint Maxu vynikající příchuť. Za mě osobně je příchuť dokonce lepší, jak u samotných Nano BCAA nebo Beast Virusu. V produktu Joint Max Ultimate Blend nalezneme celkem 76% funkčních látek, tudíž těch zbývajících 24% je zodpovědných za to, že produkt chutná, jak chutná.

Porovnání s Alavis/Barnys ?

V porovnání s těmito produkty se bohužel nedá říct, že by byl Joint MAX lepší, či horší. Joint Max je tvořen z největší části Peptanem®, který se v Alavisu/Barnysu nenachází, tudíž ta základní složka je úplně jiná. Peptan®je zároveň nejdražší položkou v celém suplementu, takže to se promítne i na tom, že je Joint MAX na přepočet funkčních látek dražším produktem. Konkrétně 100g funkčních látek v Alavisu/Barnysu stojí 167Kč, zatímco 100g funkčních látek u Joint Maxu vychází na 214Kč. 

Na jednu dávku je množství základních látek (MSM, Glukosaminu, Chondroitinu) však podobné. Liší se právě druhem kolagenu a dalšími látkami, které Joint Max Ultimate Blend obsahuje. 

Jo a Joint Max Ultimate Blend má na rozdíl od Alavisu/Barnysu příchuť. 

Alavis a Barnys je stará, jednoduchá, ale osvědčená klasika. Joint MAX Ultimate Blend je nový produkt, který vsází na více druhů účinných látek, na příchuť a hlavně na základní složku Peptan®, která je na českém trhu novinkou.

Co z toho plyne?

Pokud chcete vyzkoušet komplexnější, chuťově skvělou kloubní výživu a zejména účinky Peptanu, pořiďte si Joint Max Ultimate Blend. V ostatních případech si vystačíte s Alavis/Barnys.


Sleduj nás i na sociálních sítích: