Můj účet
Přihlášení
Menu

Stevie. Je to opravdu takový zázrak?

Cukr. Jíme ho moc a přidáváme ho snad do všeho. Sám o sobě vůbec není špatný, je to skvělý zdroj energie. Bohužel jsme ho začali jíst v nekontrolované míře a co si budem povídat, mnozí lidé tu energii z něj nedokáží svým pohodlným stylem života upotřebit, proto se potýkáme s nadváhou, obezitou, diabetem a tak dále.

Více než 1,9 miliardy 18 let a výš trpí nadváhou. Z toho je více než 650 milionů obézních.
Nadváha a obezita zabije více lidí než lidi trpící podváhou, anorexií a bulimií.
41 milionů dětí mladších pěti let  a více než 340 milionů dětí a dospívajících ve věku 5-19 let má nadváhu nebo obezitu.
(statistiky k roku 2016)

Tento "problém" má mnohá řešení a jedním z nich je sladidlo. Je to dobře nebo špatně? Sladká, nízkokalorická až nulová kalorická složka, která dělá potravu chutnou bez metabolických problémů, které cukr může přinést. 

Dnes budeme mluvit o Stévii - rostlinném sladidle, které hraje velkou roli při zlepšování naší stravy - a vysvětlíme, jak může zlepšit váš život.

Co je stévie?

Stevia je v posledních letech oblíbená forma sladidla - je naprosto přirozená, poskytuje skvělou chuť a skoro nulouvé kalorie. Sladidlo je extrakt z listů rostliny stevia, která produkuje hyper-sladkou směs známou jako glykosid. Glykosidy nejsou stravitelné, tělem projdou stejným způsobem jako voda nebo vláknina.

Je stévie bezpečná?

Absolutně. Evropský úřad pro bezpečnost potravin vynaložil hodně času a úsilí na základě hloubkové analýzy sladidla a dospěl k závěru, že je bezpečné pro lidskou spotřebu. Vedle toho věda ukazuje, že Stevia má pozitivní vliv na zdraví buněk, cukru v krvi a na zdraví ledvin.

Ale všeho moc škodí. Pokud konzumujete velké množství stevie (více než 25 mg/kg tělesné hmotnosti za den), mohlo by dojít k trávicím problémům. Nemusíte se obávat u běžných potravin a doplňků stravy, zde je stévie opravdu minimum, protože stevia je přibližně 200-300 krát sladší než cukr, obsah je mnohem nižší a účinky na zdraví jsou mnohem lepší!

Proč se doslazují proteiny stevií? 

Ochucují protein bez chemického ocásku a tím, že ho je třeba opravdu malé množství, získáte více bílkovin v jedné dávce. Navíc má minimum kalorií, takže jsou proteiny ideální i do diety.

Jedním z příkladů je protein od Prom-inu CFM Clean.
Jedná se o zcela přírodní proteinový suplement vyrobený z nativního syrovátkového proteinu. K ochucení jsou použity přírodní suroviny. Díky použití kvalitních surovin jsme dosáhli krémové delikátní chuti. Produkt je obohacen o probiotika a enzymy.

Sleduj nás i na sociálních sítích: