Můj účet
Přihlášení
Menu

Czech Virus L-Citrulline 350g

Hodnotili již 2 zákazníci
 • -20%

Czech Virus L-Citrulline 350g

Hodnotili již 2 zákazníci
469 Kč 589 Kč ušetříte 120 Kč
skladem ihned k expedici
Počet:
Doprava od 59 Kč (nad 1500 Kč zdarma)

Czech Virus L-Citrulline 350g​, doplněk stravy

Aminokyselina, která se mezi sportovci využívá hlavně pro tvorbu NO2. Produkt obsahuje Citrulin, který je přírodně fermentovaný a neobsahuje žádné syntetické formy. Citrulin v těle vzniká při procesu zvaném močovinový cyklus, což je jeden ze základních způsobů, jakými člověk odstraňuje z těla dusík. Celý tento cyklus započíná reakcí amoniaku s oxidem uhličitým, z čehož vzniká karbamoylfosfát a ADP a anorganický fosfát. Právě karbamoylfosfát vstupuje do reakce s ornitinem a tak se syntetizuje citrulin.

Potřeba Oxidu dusnatého

L-Citrulin je jedna ze tří aminokyselin, které se účastní močovinového cyklu společně s L-Argininem a L-Ornitinem. Užívání L-Citrulinu zvyšuje úroveň plazmatické hladiny ornitinu a argininu a zlepšuje proces recyklace amoniaku a metabolismus oxidu dusnatého. V důsledku toho se používá v oblastech, kde je relevantní oxid dusnatý a to při erektilní dysfunkci způsobené vysokým krevním tlakem, při atletickém výkonu a pro kardiovaskulární zdraví. Existuje jen velmi málo potravin, které mají významné množství citrulinu.

Vliv na únavu a vytrvalost

Výzkum naznačuje, že má L-Citrulin za následek sníženou únavu a lepší vytrvalost při aerobním i anaerobním cvičení. Prozatím není dostatek důkazů na podporu tvrzení, že suplementace L-citrulinu zlepšuje výkon během cvičení. Je zapotřebí dalšího výzkumu pro erektilní dysfunkci a krevní tlak, ale malé množství výzkumu podporuje příznivý účinek. Citrulin se také velmi významně podílí na snížení hladiny amoniaku v těle, což je důležité hlavně pro sportovce s vyšším obsahem bílkovin ve stravě.

Citrulin vs. Arginin

Výzkumy naznačují, že je užívání citrulinu lepší volbou, než samotného argininu. Užití citrulinu vede k vyšší a konzistentnější hladině argininu v těle než při užívání argininu samotného. Citrulin je podle potřeby velmi snadno přeměněn na arginin a je také lépe absorbován, než arginin. Tímto způsobem je citrulin lepší zdroj argininu pro tělo bez vedlejších účinků, které arginin bez pochyb má. Citrulin nemá prokázané žádné vedlejší účinky a na rozdíl od L-Argininu nemají vysoké dávky za následek gastrointestinální rozrušení.

Citrulin vs. Citrulin-malát

Citrulin malát je citrulin navázaný na kyselinu jablečnou a různí se v poměru - například Beast Virus obsahuje Citrulin Malát v poměru 2:1, tedy 2/3 jsou citrulin a 1/3 kyselina jablečná. Tato forma má obecně lepší využití pro vytrvalostní sporty. Tento produkt, Pure L-Citrulline, obsahuje přírodně fermentovaný, farmaceuticky čistý 100% L-Citrulin, který je vhodný hlavně pro zvýšení NO2. Zvýšení hladiny oxidu dusnatého je hlavní důvod, proč většina lidí citrulin užívá. Právě ten totiž hraje poměrně zásadní roli v okysličování svalu, dokáže roztáhnout cévy, a tudíž zvýšit průtok krve a přísun živin do pracujícího svalu.

Pure L-Citrulin

Na našem trhu stále převládá názor, že je nejvhodnější suplement pro napumpování a vyplavení růstového hormonu Arginin. Tento názor je však velmi zastaralý a nespočet studií jasně potvrdil, že je suplementace L-Citrulinem vhodnější. Některé zdroje uvádějí, že je Citrulin až dvakrát silnější, než samotný Arginin. To znamená, že stejného účinku dosáhnete při užití 2,5 gramů Citrulinu v porovnání s 5 gramy Argininu. Při vyšším dávkování má navíc Arginin vedlejší účinky (žaludeční křeče, opary...), které Citrulin nemá ani při mega vysokých dávkách. Navíc je náš produkt vytvořen pomocí fermentace z rostlinných zdrojů bez syntetických forem. Z našeho pohledu je tedy užívání Argininu naprosto zbytečné a doporučujeme užívání L-Citrulinu. Dávkování doporučujeme stanovit i podle vaší předtréninkovky.

Doporučené dávkování: Užijte 1 dávku (5g) s vodou nebo jiným nápojem (instantní BCAA, preworkout) a vypijte zhruba 30 minut před fyzickou aktivitou. Vyšší dávkování konzultujte s profesionálním trenérem.

Balení: 350 g

Minimální trvanlivost: Viz obal

Upozornění: Doplněk stravy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Pokud se léčíte s hladinou krevního cukru, konzultujte užívání melatoninu se svým lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte v suchu při teplotě 10-25 °C mimo dosah přímého slunečního záření. Chraňte před mrazem. Výrobce neručí za případné škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Po otevření spotřebujte do půl roku. Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy. Není vhodné do 18-ti let. NIKDY NEPŘEKRAČUJTE DOPORUČENOU DÁVKU!

Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis
Účinná látka V dávce (5g)
L-Citrulin 5000 MG

Složení: L-Citrulin (fermentovaný z přírodních zdrojů)

 

 

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Hodnotili již 2 zákazníci

 • 21. 8. 2020 v 16:55
  Vladimír Jirouš
  Výborná věc na napumpovani.
 • 27. 7. 2020 v 15:59
  Stanislav Šrámek
  Citrulin řadím na vrchol suplementace, všude se doporučuje zejména kreatin a glutamin a já si myslím že by se měl v doporučení objevovat i citrulin. Perfektní prokrvení po cvičení, super pocit a lepší transport živin do svalů. Škoda vyšší ceny, ale pokud bych si měl vybrat jeden jediný suplement (mimo vitamínů a minerálů) byl by to citrulin
Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

 • 19. 6. 2019 v 15:46
  Vladimír Jirouš
  Reagovat
  Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou má příchuť????
 • 20. 6. 2019 v 08:33
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, je bez příchuti. Přeji pěkný den, Tereza
 • 7. 11. 2019 v 14:03
  Lukáš Tůša
  Reagovat
  Jen pro info - po namíchání chutná jako silně zásaditá voda, něco jako zředěný karlovarský pramen z vřídla :D neni to žádnej luxus, ale já to vždycky ráno s něčim míchnu (beru pravidelně ráno a před tréninkem), ať jsou to bcaa, eaa nebo kloubní výživa. Před tréninkem tu hnusnou chuť přežiju.
 • 7. 11. 2019 v 15:24
  Tereza Fitness007
  Reagovat
  Dobrý den, Lukáši, děkujeme za recenzi. Ano tím, že je citrulin neochucený, tak má takovou zvláštní chuť, ale zase víte, že máte čistý citrulin bez dalších příměsí. :) Přeji pěkný den, Tereza
O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz

Náš blog Radíme jak přibrat, zhubnout, mít energii nebo zdravě vařit