Můj účet
Přihlášení
Menu

Ypsi Methyl Komplex 60 kapslí PROŠLÉ DMT

Produkt zatím nikdo nehodnotil
  • -70%
  • Výprodej

Ypsi Methyl Komplex 60 kapslí PROŠLÉ DMT

Produkt zatím nikdo nehodnotil

Prodej byl ukončen

Prohlédněte si nabízené alternativy.

Doprava od 39 Kč nad 1 500 Kč ZDARMA.

Ypsi Methyl Komplex 60 kapslí PROŠLÉ DMT


VÝPRODEJ Z DŮVODU PROŠLÉHO DATA MINIMÁLNÍ TRVANLIVOSTI (03/2019)


Doplněk stravy složený z vitamínů skupiny B, a to jak těch metylovaných, tak i těch nemetylovaných.

Vitamíny skupiny B plní v našem těle hned celou řadu důležitých úloh, které se drobně liší v závislosti na daném vitamínu. Většinou je ale spojuje pozitivní vliv na metabolismus makronutrientů.

Methyl Komplex neobsahuje celé spektrum vitamínů B, neboť některé z nich (například thiamin) v žádném případě nepatří mezi deficientní a jejich suplementace by byla zbytečná.

Methyl Komplex obsahuje vitamín B2, B6, B9, B12.

Vitamín B6 hraje velmi důležitou roli v metabolismu aminokyselin a sacharidů, neboť ovlivňuje produkci enzymů zajišťujících štěpení těchto makronutrientů. Přestože se ho v naší potravě vyskytuje relativně hodně, sportovci se zvýšeným příjmem bílkovin mají podstatně vyšší nároky i na příjem vitamínu B6. Stejně tak mají větší potřebu tohoto mikronutrientu i ženy užívající hormonální antikoncepci a osoby trpící alergií na lepek. Existují tři hlavní deriváty- pyridoxol, pyridoxal a pyridoxamin. Všechny tři ale mají společné to, že do organismu je vstřebávána pouze jejich aktivní forma pyridoxal-5-fosfát. 

Riboflavin je dalším vitamínem skupiny B obsaženým v Methyl Komplexu. Na rozdíl od prvního zmíněného si jej ale tělo nedokáže ukládat, a tudíž je potřeba ho neustále doplňovat. I když je stálý i při vysokých teplotách, jeho aktivní působení dokáže zničit přímé působení světla. Tento vitamín je nezbytný pro zdravé oči, dobrý stav kůže, správné fungování srdce a také pro metabolismus všech tří základních makronutrientů (tedy bílkovin, sacharidů a tuků).

Vitamín B9, známější spíše jako kyselina listová, hraje nezbytnou roli v syntéze nukleových kyselin RNA a DNA a také se podílí na metabolismu některých aminokyselin.  Přestože se ve stravě tento mikronutrient nachází v poměrně velké míře, při tepelné úpravě se znehodnotí až z 95%. A právě z toho důvodu je lepší volbou jeho doplňování pomocí suplementů.

Poslední důležitou složkou Methyl Komplexu je vitamín B12, který je v organismu zodpovědný za správnou krvetvorbu i lepší syntézu adenozintrifosfátu, jenž slouží (nejen sportovcům) jako důležitý zdroj energie. Pravidelný příjem tohoto vitamínu zlepšuje soustředění, podporuje správné fungování centrální nervové soustavy. Jelikož jsou primárním zdrojem vitamínu B12 živočišné produkty, největším rizikem deficitu jsou zasaženi vegani.

Dávkování: Užívejte 1 kapsli denně.

Balení: 60 kapslí (35 g)

Minimální trvanlivost: Viz. obal

Upozornění: Doplněk stravy. Vhodné zejména pro sportovce. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není náhradou pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí! Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Skladujte v suchu a při teplotě do 25 °C. Nevystavujte přímému slunečnímu záření. Chraňte před mrazem

Upozornění pro alergiky: Alergeny ve složení produktu tučně zvýrazněny.

Zobrazit celý popis
Skrýt celý popis

Výživové údaje:

  1 kapsle %RHP*
Vitamín B6 - Pyridoxin HCl 0,4 mg 29%
Vitamin B6 - Pyridoxal-5-fosfát 1,5 mg 107%
Vitamín B2 - Riboflavin 1,0 mg 71%
Vitamin B9-5-MTHF 200 ug 100%
Vitamin B12-Cyanokobalamin 5,0 ug 200%
Betain/Trimethylglycin 200 mg /
Chlorella Vulgaris 165 mg /
Cholin-DL tartrát 50 mg /
Chlorofyllin mědi (80%) 40 mg /
S-Adenosyl-L-Methionin 25 mg /

* %RHP = Referenční hodnota příjmu

Složení: Betain HCl, Chlorella Vulgaris prášek, Kapsle (Hydroxypropylmethylcelulóza), Cholin-DL-tartrát, Chlorofyllin mědi, S-Adenosyl-L-Methionin, Vitamín B12 (jako Cyanokobalamin 0,1%), separační činidlo: soli mastných kyselin, Vitamín B6 (jako Pyridoxal-5-fosfát), Vitamín B2 (jako Riboflavin)Vitamín B6 (jako Pyridoxin HCl), Vitamín B9 (jako 5-MTHF).

Zobrazit celé parametry
Skrýt celé parametry

Recenze Produkt zatím nikdo nehodnotil

Máte s produktem zkušenost? Napište recenzi a pomozte tak ostatním zákazníkům s rozhodováním. Děkujeme :-)
Přidat vlastní hodnocení

Vložit hodnocení produktu

Recenze: *
         

Dotazy Zeptejte se, rádi vám pomůžeme

O našich produktech víme skoro vše. Zeptejte se, rádi vám pomůžeme.
Přidat dotaz

Vložit dotaz